Через відсутність транспортного сполучення, вони звернулися до міського голови Руслана Марцінківа, аби їм надали автобус.
Микола Рошташ із сім’єю сьогодні їде з Івано-Франківська у Хмельницьку область, пише Суспільне.
Чоловік з родичами працював на місцевому ринку, але каже, що через карантин заробітки закінчилися:
“Дуже важко стало. Нема як купити памперсів і суміші дітям, це головне, та й з харчами… У нас є будинок власний, ми там прописані. Там і будемо жити за місцем прописки: Хмельницька область, Ярмолинецький район, село Глушківці”.
Роботи каже, Микола Рошташ, він із сім’єю поки що не має, але після карантину планують шукати заробітки у Хмельницькому.
Анастасія мешкає у сусідньому із ромами під’їзді. Своє прізвище на камеру жінка називати відмовилася. Каже, що до цих ромів, тут жили дуже галасливі.
“Ми й стукали у двері, ми просили, ми говорили… Нічого не можна було зробити. Вони так билися тут. А як бігли сходами – це просто цілий будинок трясся. Ми переживали, аби нас не зірвали. Перед Великоднем один із них лінувався обійти, бо дощило, то вибив двері”, – розповідає Анастасія, яка живе по сусідству з ромами.
В Хмельницьку область поїхало три родини: одна сім’я – двоє дорослих і семеро дітей, друга – двоє дорослих і дві дитини, третя – чоловік повнолітній, жінка – неповнолітня, дитина і також бабця однієї із жінок.
Один з чоловіків придбав будинок в селі Глушківці, відповідно туди вони і зараз їдуть.
“Перед цим вони написали звернення. Цей документ оброблявся. Ми спілкувалися з ними. Дійшли до того, що вони сьогодні вже їдуть“, – каже начальник відділу громадського порядку КП “Муніципальна інспекція “Добродій” Андрій Кабанов.
Чоловік розповідає, що в дорозі ромів супроводжує соціальний працівник. В автобусі є харчі. У самому транспорті задля безпеки натягнули захисну плівку між водієм та пасажирськими сидіннями.