-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

З початку жовтня прикарпатські роботодавці забезпечили роботою понад 2,8 тисячі осіб

-Реклама-spot_img
spot_img
За результатами проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії спрямованої на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення та усвідомлення суспільством негативних наслідків неофіційної зайнятості лише за 4 дні жовтня роботодавці вже подали більше 2,8 тисяч повідомлень про прийняття працівників на роботу. До прикладу, у серпні п.р. до органів ДФС надійшло 8,8 тисяч повідомлень про прийняття працівників на роботу, а у вересні їх кількість збільшилась і склала – 9,8 тисяч. Про це під час прес-конференції зазначила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.
З початку жовтня прикарпатські роботодавці забезпечили роботою понад 2,8 тисячі осіб
За її словами, проведення Державною фіскальною службою України, Державною службою України з питань праці, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками передбачено розпорядженням Уряду від 5 вересня 2018 року № 649 „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.
Однак, проведення роз’яснювальної кампанії це лише перший етап нашої роботи в рамках виконання розпорядження Уряду. Другим етапом стане проведення з 5 жовтня п.р. комплексу контрольно-перевірочних заходів, спрямованих на легалізацію трудових відносин та доходів населення.
«Нами вже підготовлений перелік суб’єктів господарювання для проведення спільних перевірок з Управлінням Держпраці в області. До цього переліку, в першу чергу, потрапили платники з високим рівнем ризиковості, зокрема ті, хто згідно поданої звітності має оформлені трудові відносини з одним найманим працівником або наймані працівники взагалі відсутні, однак таким платником задекларовані значні суми доходів. Також важливим критерієм для відбору став розмір заробітної плати. Це насамперед стосується платників, які нараховують заробітну плату на рівні, нижче мінімальному, – зазначила Ірина Столярик. – При цьому, хочу зазначити, що робота в напрямку детінізації ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками фіскальною службою не розпочалась з прийняттям зазначеного вище розпорядження. Дане питання було і залишається одним з найважливіших напрямків нашої роботи впродовж останніх років».
Як повідомила посадовець, в рамках тристоронньої Угоди про співпрацю, підписаної з управліннями Держпраці в області та Пенсійного фонду України в області, проводиться як роз’яснювальна робота щодо недопущення використання роботодавцями неоформленої праці найманих осіб, виплати їм заробітної плати в «конвертах»,  здійснюється обмін аналітичною інформацією про можливі порушення при виплаті заробітної плати та контрольно-перевірочні заходи.
Як результат, за 9 місяців поточного року:
-скорочено кількість підприємств, які нараховують середню заробітну плату у розмірі нижчому від законодавчо встановленого мінімального рівня на 300 юридичних осіб;
-залучено до оформлення належним чином трудових відносин 1750 громадян;
-погашено заборгованість по заробітній платі в сумі майже 7 млн грн;
-донараховано в ході контрольно-перевірочної роботи 9,0 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,4 млн.грн.  єдиного внеску.
Дієвим механізмом легалізації трудових відносин є проведення обстежень фактичних місць здійснення діяльності суб’єктів господарювання. Так, в січні-вересні 2018 року в ході проведених обстежень баз відпочинку, готелів, пансіонатів, оздоровчих комплексів, автокемпінгів, що здійснюють турагентську діяльність в селах Поляниця, Яблуниця, Татарів, Микуличин та місті Яремче обстежено 653 суб’єкти господарювання. За результатами проведеної роботи даними суб’єктами господарювання оформлено трудові відносини належним чином з 1343 громадянами.
На сьогодні аналогічні заходи проводяться в місті Івано-Франківську, під час яких теж виявлено суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності використовували працю найманих осіб без належного оформлення трудових відносин. За результатами проведеної роботи цими суб’єктами господарювання оформлено належним чином трудові відносини з 196 громадянами.
Наступним напрямком аналітичної роботи є моніторинг оголошень про наявність вакантних місць. За 9 місяців ц.р. податківцями перевірено 74 роботодавці, які розміщували такі оголошення. За їх результатами у 54 випадках встановлено розбіжності між розміром заробітної плати, зазначеним в оголошенні та її фактичною виплатою. З цими роботодавцями проведено відповідну роз’яснювальну роботу і як наслідок – усім 54 найманим працівникам підвищено заробітну плату, а до бюджету додатково надійшло 42,8 тис. грн. податків і зборів.
«Також хочу зазначити, що з початку року ми спостерігаємо активність наших співгромадян, які повідомляють фіскальну службу про випадки використання суб’єктами господарювання неоформлених працівників, – зазначила Ірина Столярик. – На мою думку – це дуже позитивний факт, адже він, в першу чергу, свідчить про усвідомлення громадянами нашої країни важливості сплати податків. Можу запевнити, що жодне таке звернення не залишається без уваги податківців».
Підсумовуючи дане питання Ірина Столярик  зауважила: «Переконана, лише спільними зусиллями та усвідомленням суспільством негативного впливу неофіційної зайнятості, ми зможемо викорінити подвійність ринку праці та направити нелегальну зайнятість в офіційне русло».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні