За два тижні буде оголошено про передачу Україні сучасних винищувачів F-16 - ЗМІ
Three U.S. Air Force F-16 Fighting Falcons assigned to the 14th Fighter Squadron, Misawa Air Base, Japan, fly over the Pacific Ocean during exercise Cope North 2022, Feb. 10, 2022. Cope North is a trilateral exercise bringing American, Australian and Japanese forces together to test capabilities, enhance readiness skills and improve interoperability. (U.S. Air Force photo by Tech. Sgt. Matthew Lotz)
Диван на коліщатках в темній вітальні

За два тижні буде оголошено про передачу Україні сучасних винищувачів F-16 – ЗМІ

Автор: Ігор Василик
28/01/2023 17:54
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Винищувач ​F-1​6 для України завжди був найбільш прагматичним варіантом і багато чого дійсно вказує на те, що саме цей літак посилить ЗСУ

З огляду на все, з типом винищувача для України вирішено і це буде американський F-16. Зокрема на сторінці у Facebook Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова викладено відповідне відео, на якому продемонстровано саме цей багатофункціональний літак, перелічені його головні характеристики та можливості.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

А саме відео завершується словами “винищувач F-16 незабаром в небі України”.

Також зазначимо, що вже фігурувала інформація, що наступна, вже дев’ята зустріч у форматі “Рамшатайн” буде присвячена саме авіаційній тематиці. Вона має пройти вже 14 лютого і цілком можливо, що саме на ній буде прийнято відповідне рішення.

Але враховуючи те, що західні літаки знаходяться на “порядку денному” вже дуже багато часу, зараз доволі складно сприймати такий сценарій без здорового скептицизму. Вже більше пів року інформація про те, що F-16 чи той, чи інший західний винищувач посилить Повітряні Сили України регулярно циркулює.

Більше того, вже пройдений етап запеклих суперечок у суспільстві під час яких “обирався” кращий літак для ЗСУ. У цих “інетернет-баталіях” зійшлись прихильники шведських Gripen, три окремих “табори” американських F-16, F-15, F/A-18 та значно менші “когорти” з Rafale чи Eurofigter. Але основною точкою згоди було саме те, що західні машини необхідні Україні та будь-яка з них має всі шанси змінити ситуацію у небі.

Image 0

Водночас, якщо подивитися на ситуацію більш прагматично, то наразі маємо цілий ряд елементів, які дозволяють значно впевненіше дивитись на питання постачання до України літаків, ніж навіть декілька місяців тому. По-перше, союзники почали передавати ЗСУ важку бронетехніку, а ще декілька місяців тому цілком офіційно ця тема була взагалі під табу.

По-друге, мова йде про початок дійсно комплексного й кількісного підходу союзників до передачі озброєння. Зокрема військова техніка почала до України надходити вже батальйонними та бригадними комплектами. Зокрема танків набирають на повноцінну танкову бригаду, а з західних БМП та БТРів, разом з артилерією, вже можливо формувати механізовані бригади повного складу.

Але винищувачі все ж таки, передати складніше за умовні танки, бо це потребує ще більшого комплексу підготовчих заходів. І мова йде не тільки про навчання пілотів та техніків, навіть не про підготовку наземної інфраструктури. А про те, що як тільки західні винищувачі опиняться на українському літовищі цей об’єкт стане мішенню №1 для РФ, яка має далекобійні засоби ураження. Більше того, має можливість завдати удар й балістичними ракетами, перехоплення яких наявними зараз у ЗСУ засобами – неможливо.

Image 1

Тобто цілком реалістичною може бути ситуація, коли літаки, передача яких коштувала величезних зусиль, будуть знищенні ще на землі. Для РФ це буде найбільший успіх, а для України та союзників відвертою “зрадою”. Тому цілком прагматично, що перед передачею літаків необхідно забезпечити їх захист. І відповідь на питання, як це зробити очевидне – ЗРК Patriot, який навіть у достатньо незначній кількості цілком може вистачити для захисту однієї чи декількох авіабаз. Тому, можливо зробити обережне припущення, що розгортання західних машин є нерозривно пов’язаним зі створенням захисту від балістичних ракет.

Також цілком зрозумілий вибір саме літака F-16. Справа в тому, що передати цей літак дійсно можливо у коаліції країн. Звісно окрім самих США, мова йде про цілу низку потенційних донорів, якщо брати лише членів НАТО та потенційних донорів, які вже постачають до України важке озброєння, то мова йде про Бельгію, Данію, Нідерланди, Португалію та Польщу, за дужками можливо залишити Грецію та Туреччину. До переліку можливо додати Норвегію, яка вже списала F-16, але ці машини призначались для Румунії. Тобто дійсно існує можливість передати F-16 колективно, при цьому без загрози ризику зустрітись з блокуванням реекспорту.

Image 2

У випадку ж інших літаків, коаліція донорів була б значно меншою. Зокрема Gripen мають обмежену кількість операторів та взагалі випущених машин значно менше ніж всіх інших варіантів. Передати Rafale, F-15 чи F/A-18 – означало, у випадку колективного рішення, коаліцію з максимум декількох партнерів. А у випадку Eurofigter взагалі дозвіл на реекспорт від Німеччини. Тобто F-16 для України був та залишається найбільш прагматичним варіантом.

В Україні розпочали розробку аеродромів, які зможуть приймати сучасну західну авіацію, зокрема винищувачі. Про це на брифінгу в Укрінформі повідомив речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат.

За його словами, Україні необхідно розробити та побудувати мережу аеродромів перед переходом на сучасну військову авіацію західного зразка. Він наголосив, що відповідна робота вже стартувала.

Ігнат заявив, що інфраструктуру аеродромів потрібно підготувати до того, щоб льотчики могли безпечно сідати на смуги.

“У різних регіонах вже ведеться ця робота. Підключені Міністерства оборони та інфраструктури, а також інші профільні відомства, щоб допомогти нам у цьому”, — сказав спікер ПС.

Він наголосив, що у майбутньому нові аеродроми можуть стати місцями спільного базування військової та цивільної авіації, оскільки це активно практикується у світі.

Раніше у Пентагоні не виключили можливу передачу Україні F-16 у майбутньому, а секретар РНБО Олексій Данілов вже анонсував ці винищувачі у небі України.

  • 20 січня 2023 року в Нідерландах заявили, що готові розглянути питання постачання Україні F-16, якщо отримають запит.
  • Посол США в ОБСЄ Карпентер заявив, що очікує, що Вашингтон підтримає ідею союзників дати Україні F-16.
  • Президент Зеленський попросив партнерів на наступній зустрічі в Рамштайні погодити постачання цих літаків та далекобійних ракет.