-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

За елітну нерухомість прикарпатцям нараховано понад 4 мільйони гривень податку

-Реклама-spot_img
spot_img

Цьогоріч мешканцям Прикарпаття, які володіють елітною нерухомістю направлено121 податкове повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сума нарахованого податку склала 4,1 млн. грн. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
Результат пошуку зображень за запитом "податок на нерухомість"
Платниками податку на нерухоме майно, від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. Зокрема, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані лише ті громадяни, котрі володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 м2 і будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 м2, різних типів житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 180 м2, та являються власниками та землекористувачами земельних ділянок.
Підпунктом 266.5.1 Податкового кодексу України передбачено, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2бази оподаткування.
Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25000 тис. грн. за кожен об’єкт нежитлової нерухомості загальна площа яких перевищує 300 кв. м (для квартири) або 500 кв. м (для будинку).
Податок на нерухоме майно згідно вимог Податкового кодексу України необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання такого повідомлення-рішення.
У разі, якщо платник не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом (протягом 60 днів з дня отримання повідомлення), такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу (ст. 126 Податкового кодексу України). Зокрема, за несвоєчасну сплату податків фізичній особі нараховується штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати.
Також нагадаємо, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою за місцем проживання до ДФС для проведення звірки даних, щодо об’єктів нерухомості, площі, права на користування пільгою, розміру загальної площі об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, ДФС проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення скасовується.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні