З початку жовтня в Івано-Франківську обласну дитячу лікарню госпіталізували 12 дітей з цукровим діабетом, який діагностували їм вперше.
Про це Суспільному розповіла завідувачка ендокринологічного відділення лікарні Наталія Чорна.
За її словами, зараз в області на цю недугу хворіють 460 дітей, а за останні 10 років кількість інсулінозалежних дітей на Прикарпатті зросла вдвічі.
Мама дівчинки, у якої діагностували діабет, Тетяна Чупрей розповіла, що про недугу у її донечки Юлії дізналася чотири роки тому. Жінка каже, що хотіла б отримувати від держави гроші на розхідні матеріали, якими вони з донькою користуються кожного дня.
«Хочеться, щоб наша держава “підтягнулася” до інших, які трішки підвищують рівень життя діабетиків. Тобто потрібні сенсорні глюкометри, щоб це не треба було 10 разів на день проколювати палець. Ми вже не говоримо про помпи. Батькам, наприклад, в місяць, щоб вести добрий моніторинг цукрів, то потрібно мінімум 5 тис грн», — розповіла Тетяна Чупрей.
Поки дівчинка на плановому обстеженні в обласній дитячій лікарні, то користується сенсорним глюкометром, який є тут. З цього апарату дані про рівень цукру у крові передаються на телефон у режимі реального часу, каже Тетяна Чупрей.
14-річна Юлія Чупрей розповідає, що вже звикла до режиму, якого вимагає діабет.
«Дехто з друзів досі не розуміє, що таке цукровий діабет. А дехто — навпаки — хоче більше дізнатися про це для того, щоб підтримати мене емоційно, щоб не спокушати мене, наприклад, якоюсь їжею чи чимось іншим. Вони читали якісь книжки, в Інтернеті читали, що таке цукровий діабет. Так підтримували мене потім. Це дуже приємно», — сказала дівчина.
Завідувачка ендокринологічного відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Чорна каже, що усі діти на Франківщині отримують інсулін іноземного виробника.
«Серед перших симптомів — це є спрага, коли дитина починає пити вночі, просить. Це є часте сечовипускання і схуднення. Це — основні симптоми. COVID-19 є одним з таких тригерів, який запускає початок цукрового діабету як у дітей, так і у дорослих. І якщо людина хворіє на цукровий діабет, то маємо погіршення стану. Ми бачимо це з практики», — розповіла Наталія Чорна.
З 1 жовтня 2021 року Національна служба здоров’я України повністю взяла на себе забезпечення інсуліном українців, які його потребують, розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак. Ліки отримати можна в аптеках, які мають відповідні наліпки.