28 вересня Калуський міськрайонний суд виніс вирок у справі місцевого мешканця, якого звинувачували у побитті лісничого.
Як ідеться у матеріалах справи 13 червня обвинувачуваний разом із сином приїхали до лісового масиву, що неподалік села Грабівка для порубки деревини.
Вже десь о 16 годині до майстра лісу поступило повідомлення від мешканців села, що відбувається незаконна порубка. Той виїхав на місце і побачив чоловіка, з яким уже мав конфлікти через незаконні рубки.
Майстер вимагав припинити порубку, у відповідь чоловік почав поводити себе агресивно – нецензурно лаявся, штовхався, наніс два-три удари в обличчя.
Далі за допомогою тупого предмету (негострої сторони ножа) наніс тому три удари в ліву ногу.
Допитаний у суді обвинувачений вину визнав частково. Пояснив, що 13 червня він вирішив здійснити заготівлю деревини на опалювальний сезон для свого домашнього господарства. А так як він бачив сухі гілля, які падали на дорогу то вирішив здійснити їхню чистку. Коли він різав дрова на ковбани і був зігнутим, то на нього накинувся лісничий, який мав в руці ножа. При цьому він почав у нього з рук відбирати електро пилу, яка була заведена.
Дії лісничий супроводжував лайкою. Електропилу чоловік тримав в лівій руці, по якій негострою частиною ножа бив лісничий, а він в свою чергу відбивався. В цей час до них підійшов його син, якому 16 років. Приїхав велосипедом та бачив, як він намагається не віддати лісничому пилу. Лісничий почав кричати, щоб його син не підходив до них та почав махати перед ним ножем. Однак, його син підійшов та зловив лісничого за руки, і вони спільно змогли забрати ніж. Після цього з пилою та ножем вони з сином почали тікати. У слід за ними кричала жінка лісничого.
До цього випадку у нього з лісничим були досить неприязні стосунки, оскільки останній постійно його звинувачував у незаконній порубці деревини. При цьому, обвинувачуваний визнає свою вину в тому, що він здійснював незаконну порубку, однак не наносив тілесні ушкодження лісничому, а здійснював самозахист.
Потерпілий у суді пояснив, що являється працівником держлісохорони Осмолодського лісового господарства. 13 червня він вже вдруге за день здійснював обхід лісу. Тоді разом з ним була його дружина та його син, який допомагав йому з кіньми. В районі річки він почув звук пили і зрозумів, що хтось здійснює порубку деревини. Коли спустився метрів 15 то побачив обвинувачуваного, який різав пилою ковбани.
Він наказав припинити порізку та віддати пилу. Той не погодився. Тоді він взяв пилу своєю правою рукою, а в лівій тримав ніж та мав намір вивести його на дорогу, а там все розпитати. Між ними почалася шарпанина. В цей час до них підбіг син обвинувачуваного, поки вони шарпалися взяв його за шию та повалив на землю.
Потім син вперся йому в шию, а батько побіг з пилою заводити трактора та під`їхав до вказаного місця. Повернувся і «вдарив його один раз по носі, а можливо і більше раз, він точно не пригадує». Надалі викрутив у нього з рук його ніж і наніс удар тупою стороною ножа по лівому стегні. Більше він нічого не в змозі пригадати, так як втратив свідомість.
За цими подіями також спостерігав його син, якому є вже 17 років. Він перебував в шоковому стані.
У судді лісничий просив застосувати сувору міру покарання.
Суд ухвалив визнати чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначив йому покарання – 1 рік 6 місяців обмеження волі.
Обмеження волі — це кримінальне покарання, яке полягає у триманні особи у кримінально-виконавчих установах відкритого типу (виправних центрах) у межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до її постійного місця проживання без ізоляції від суспільства в умовах здійснення над нею нагляду з обов’язковим залученням засудженого до праці. Як вид покарання обмеження волі чинить подвійний вплив на засудженого: він обмежується у праві на вільне пересування та обрання місця проживання та обов’язково залучається до праці.