-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

За порушення карантину франківські патрульні склали майже 60 протоколів на водіів маршруток ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківську від початку карантину патрульна поліція склала близько 60 адмінпротоколів на водіїв громадського транспорту. Найчастіше порушення – кількість людей в салоні перевищує кількість сидячих місць, розповів заступник начальника управління патрульної поліції Андрій Киричук.

Автобус під номером 25 патрульні зупинили 24-го листопада на зупинці біля музичної школи на вулиці Галицька. В салоні було двоє пасажирів, які стояли, що заборонено Постановою Кабміну. Водій пояснив поліцейським, що він не бачив, скільки людей перебуває в його автобусі.

За словами заступника начальника управління патрульної поліції Андрія Киричука, матеріали за цим фактом відправлять до суду:

“Дане питання регулюється 641-ю Постановою Кабміну, відповідно до якої зазначено, що в період карантину забороняється перевезення пасажирів в кількості більшій, ніж це передбачено конструкцією транспортного засобу. У зв’язку із чим був складений адміністративний протокол на водія транспортного засобу. І відповідно, даний матеріал буде відправлений до суду для подальшого розгляду”.

- РЕКЛАМА-

Водій 22-го маршруту Сергій Бурдюк розповідає, що до карантинних обмежень ставиться негативно. Каже, заробіток зменшився удвічі. Якщо раніше за день заробляв близько восьмиста гривень, то зараз – не більше чотирьохсот.

“Ми ж план здаємо – після того зарплата залишається. Увесь день відробити, щоб нічого не мати – важко”, – каже чоловік.

Водій комунального автобуса Володимир штрафи за порушення карантинних обмежень вважає досить великими. Каже, проблем з пасажирами немає.

Марія Данилець живе у селі Братківці. У місто приїжджає за необхідності. Показує антисептик та змінну маску, які постійно має в своїй сумочці. З обмеженнями не лише погоджується, а й вважає їх необхідними.

“Це все правильно. Треба зробити хоча би місяць такого карантину, тому що люди самі собі шкодять. Я зранку зайшла в автобус, дивлюсь – маска вдягнена неправильно, ніс відкритий. Я дуже часто сама роблю зауваження”, – каже жінка.

Роман Зінько – студент. Громадським транспортом користується регулярно. Каже, на очікування автобуса витрачає чимало часу, але обмеження підтримує.

“Треба дуже довго чекати автобус, якщо на зупинці багато людей. Найдовше – пів години чекав. У середньому – хвилин 10-15”, – розповідає Роман Зінько.

Голова спілки перевізників Івано-Франківська Олег Стахів каже, що до карантину приватні перевізники випускали на вулиці міста близько 170-ти автобусів, зараз –115-120. Постанову Кабміну вважає однобокою: обмеження ввели, проте відшкодування не передбачили. Чоловік розповідає, що від початку карантину до суду передано шість адмінпротоколів про порушення водіями громадського транспорту. Суд не задовольнив жоден з них.

“Водій в той час, коли знаходиться за кермом, відповідальний за кількість пасажирів, яких він перевозить. Це правильно, тому що, якби відповідало за це тільки АТП, то, думаю, збанкрутувало б вже багато їх. Ми закону дотримуємося. Зі сторони може й видно, що один-два пасажири можуть стояти. Але ж вони встали, звільнили місця і готуються до висадки. Так воно і вийшло в ситуації з 25-м маршрутом, яка сталася вчора”, – говорить Олег Стахів.

До водіїв комунального транспорту правоохоронці мали зауваження лише один раз, каже директор “Електроавтотрансу” Віталій Голутяк. За його словами, офіційно до підприємства поліція не зверталася. З розмов працівників знає, що штраф водій не платив.

Загалом, Віталій Голутяк вважає, що в постанові Кабміну є спірні моменти:

“Згідно з постановою Кабміну, там немає ніякого вікового цензу. Просто однією фразою написано про те, що кількість людей, які перебувають одночасно в салоні транспортного засобу, не може перевищувати кількості місць для сидіння, які передбачені паспортом цього транспортного засобу. На жаль, у документі Кабміну немає уточнень стосовно дітей чи інших категорій. Це саме стосується, наприклад, засобів індивідуального захисту. Там не написано, наприклад, про те, що дитина може бути без маски, не зважаючи якого віку ця дитина. Штраф платить водій, це його зона відповідальності, і вони мають право приймати рішення на власний розсуд”.

Начальник управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк каже, що приватним перевізникам зараз складно працювати. Водночас зауважує, що грошей на відшкодування за перевезення пільговиків або іншої фінансової підтримки міська рада не має.

Він стверджує:

“Станом на сьогодні жодної копійки, жодних коштів не передбачено для відшкодування, зокрема, пільгових категорій громадян приватним перевізникам. Згідно з чинними договорами, перевезення здійснюються за рахунок власної господарської діяльності”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні