В Україні під час загальної мобілізації та воєнного стану запрацює онлайн-система бронювання співробітників, які матимуть відстрочку від призову. Пише Апостроф
Цю інформацію підтвердив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.
За його словами, розробкою онлайн-сервісу “єБронювання” спільно займаються Мінекономінки та Міністерство цифрової трансформації.
Цією послугою, як зазначив Фоменко, зможуть скористатися українські підприємства, аби забронювати своїх співробітників від мобілізації у воєнний час.
“Підприємство буде створювати свій кабінет, заходити, вводити дані військово-облікової спеціальності, дані працівників, автоматично з ПФУ та податкової буде підтягуватись вся необхідна інформація. І потім, ледь не автоматично, якщо немає обмежень, буде видаватися електронне бронювання”, – наголосив заступник міністра економіки.
В електронному документі, якщо система дозволить отримати бронювання, буде QR-код, який можна буде роздруковувати. Це стане підтвердження того, що людина заброньована, і вона матиме змогу надавати таку інформацію, наприклад, під час перевірки документів або при видачі повістки.
Фоменко зазначив, що на розробку онлайн-сервісу “єБронювання” міністерства можуть витратити близько трьох місяців, після чого в державі запрацює алгоритм електронного бронювання.
В Україні дев’ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо Цільова мобілізація в Україні: прикарпатцям пояснили, кого можуть залучати
Мобілізація в Україні: кого з ухилянтів можуть подавати у розшук
Загальна мобілізація в Україні: чи будуть вручати повістки українцям за кордоном