-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Західний апеляційний господарський суд прийняв доволі прогнозоване рішення по відомому франківському забудовнику

-Реклама-spot_img
spot_img

Західний апеляційний господарський суд у Львові залишив без задоволення апеляційну скаргу засновника і директора франківської будівельної компанії «Вертикаль» та «Першого віконного заводу» Олега Лєпєніна.

Він називає себе неплатоспроможним, щоб не повертати майже 40 мільйонів гривень боргу компанії ТОВ «Фінансова компанія «Леверідж». Господарський суд Івано-Франківської області закрив провадження про банкрутство Лєпєніна через недостовірну інформацію в деклараціях, оскільки виявилось, що забудівник-банкрут не задекларував понад 18 мільйонів гривень. Суд у Львові залишив чинною ухвалу суду попередньої інстанції.

На попередньому судовому засіданні Західного апеляційного господарського суду 6 квітня судді заслухали арбітражну керуючу, яка відмітила, що скарга бізнесмена Олега Лєпєніна про його неплатоспроможність є недоведеною, а дії боржника в процедурі банкрутства суперечать визначеному законодавству України. Вона нагадала про недостовірну інформацію в деклараціях, численні виїзди боржника закордон, депозити в банках по кілька мільйонів, незадекларовані кошти на лікування матері, 1,5 мільйона гривень, спрямовані на благоустрій села Черніїв, та багатомільйонні прибутки компаній, якими керує Олег Лєпєнін (будівельна компанія «Вертикаль» у 2020 році отримала 82 млн грн прибутку, у 2021 році – 113 млн, а «Перший віконний завод» отримав 21 і 23 млн грн прибутку відповідно).

Як повідомляє Львівський портал , під час засідання 4 травня адвокат компанії ТОВ «Фінансова компанія «Леверідж» знову акцентував увагу на коштах, які були не задекларовані боржником, зокрема про 1,5 мільйона гривень, спрямовані на благоустрій села Черніїв, які за словами захисника Олега Лєпєніна були надані рідним братом боржника.

«Боржник стверджує, що ці гроші були перераховані за дорученням довірителя, але платником цієї фінансової операції є сам боржник, і жодних документів про те, що це кошти брата ним не було надано, лише письмові пояснення. Тому це вважається рухом незадекларованих коштів», – наголосив юрист ТОВ «Фінансова компанія «Леверідж».

- РЕКЛАМА-

Також він повідомив про незадекларовані 100 тисяч доларів та 909 тисяч гривень фінансової допомоги від інших осіб. Водночас апеляційна скарга зводиться лише до суми 500 доларів та 1500 грн, що є ухиленням від добросовісного декларування наявних коштів боржником.

«Боржник не задекларував майна своїх близьких родичів, не зважаючи на те, що інформація про нерухомість є у відкритому доступі електронних реєстрів. За останні три роки здійснив 16 поїздок за кордон. Серед пунктів призначення – курортні Туреччина, Єгипет, а не лише країна проживання його брата – Німеччина», – нагадав захист сторони кредитора.

Водночас сторона захисту повідомила, що декларації Лєпєніна були подані з фактичного фінансового стану.

«Відсутність доказів витрат не можна ототожнювати із поданням недостовірної інформації. Недостовірної інформації в матеріалах справи немає. Боржник подав інформацію, виходячи із фактичних обставин. Відсутність доказів несення витрат не означає, що він повинен відображати в декларації інформацію, що у нього є наявні готівкові кошти, і ці кошти можна використовувати в процесі банкрутства при неплатоспроможності. Інформація про згадані кошти не відповідає дійсності, бо цих коштів у нього немає», – зазначив адвокат боржника.

Тим часом арбітражної керуюча заявила, що скарга бізнесмена Олега Лєпєніна про його неплатоспроможність є недоведеною.

«Хочу знову акцентувати увагу суду на тому, що заборгованість боржника розміром близько 40 мільйонів гривень виникла ще у 2009 році. Усі матеріали справи підтверджують, що це було заздалегідь спланованою процедурою банкрутства. Саме тому за формальними документами та підставами, які спершу надавалися боржником, сформували фіктивну неплатоспроможність і він безпідставно доводить свою соціальну реабілітацію. Але докази в матеріалах справи про коштовні автомобілі родини, численні кошти, що проходили через рахунки боржника, незадекларовані витрати… свідчать про те, що він є заможною людиною», – наголосила арбітражна керуюча.

У підсумку Західний апеляційний господарський таки відхилив апеляцію відомого забудовника.

«Ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 2 листопада 2022 року у справі про неплатоспроможність фізичної особи Олега Лєпєніна залишити без змін. Апеляційну скаргу Олега Лєпєніна залишити без задоволення. Постанова набирає законної сили із дня прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку», – йдеться в ухвалі суду.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні