Завершилося опитування про перейменування закладу дошкільної освіти «Чебурашка» у Калуші.
Наприкінці жовтня минулого року із такою ініціативою до міського голови звернулася Молодіжна рада при Калуській міській раді, пише Правда.іф із посиланням на пресслужбу Калуської міськради.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Із пропозицій Молодіжної ради, а також управління освіти Калуської міської ради обрано 10 варіантів нової назви. Упродовж двох місяців на платформі консультацій із громадськістю тривало опитування про зміну назви закладу.
За два місяці участь у опитуванні взяли 118 учасників.
За результатами голосування майже третина респондентів (38 голосів, 32,2%), обрала варіант «Кобзарик». 24 голоси віддали за «Вулик», 12 – за «Мавку».
Садочок «Чебурашка» засновано 1954 року. Наразі тут числиться 73 дитини. Нову назву приймають, і називають такою, що задовольняє всі сторони.
“До назви «Чебурашка» у садочку звикли. Однак ми погоджуємося, що це — радянщина, якої треба позбуватися. Про перейменування закладу ми консультувалися і з колективом, і з батьками вихованців. Загалом мали більше 30 варіантів назв, але обрали найбільш популярні. У кожного свої асоціації. Приміром, для мене «Мавка» — це персонаж зі шкільної літератури. «Вулик» може часто асоціюватися із шумом і безладом. Ще складніше із варіантом «Пес Партон». Актуальність його з часом загубиться. А ось вимовити діткам таку назву буде доволі непросто. Не кажучи вже про відмінювання, — розповідає завідувачка садочка «Чебурашка» Алла Шинкар. — А ось «Кобзарик» у мене особисто асоціюється із вільною Україною, із прекрасними творами, цінними для підростаючого покоління. Тим паче, що наш садочок проводить активну роботу з патріотичного виховання, і на основі творів Тараса Шевченка – також. Приміром, щороку у березні маємо педагогічні шевченківські читання. Тому ця назва, на думку колективу, буде доречною”.
Надалі процедура перейменування передбачає формування звіту про результати консультацій, а на його основі – проєкту рішення міської ради. Після того, як проєкт пройде всі передбачені законодавством процедури, його винесуть за розгляд Калуської міської ради.