-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Замість звичайних квітів, клумби на Шевченка прикрасили декоративні злаки ФОТОФАКТ

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківську впроваджують нові принципи озеленення міста та європейську філософію ландшафтного дизайну. 

На замовлення Комуналка ІФ протягом цих днів висаджуються орнаментальні трави на вулиці Шевченка в Івано-Франківську. 

Про це розповів Мирослав Федорків, начальник управління комунальної політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою.

“Цього разу ми розробили нетиповий для нашого міста дендроплан. У клумбах на вул. Шевченка Ви не побачите чорнобривці, ружі та петунії”, – йдеться в дописі.

- РЕКЛАМА-

Натомість, ставку зробили на декоративні злаки і багаторічні трави: 

  • Міскантус Rotfeder
  • Осока Varigata
  • Лаванда Munstead
  • Гейхера Chocolate ruffies
  • Імперата циліндрична Red Baron
  • Пенісетум лисохвостий
  • Армерія гірська Montana
  • Костриця блакитна
  • Сантоліна блакитна
  • Флокс шилоподібний білий

Усе це – орнаментальні трави, використання яких набуло широкої популярності у країнах Західної Європи та Північної Америки. І на це є ряд причин.

Перш за все, використання такого розмаїття трав відновлює природній біоценоз. Тобто, до міських локацій повертаються комахи та інша дрібна живність.

Покращується процес запилення трав, стабілізуються ланцюги живлення, відновлюється баланс природи. В кінцевому результаті – це покращує як мікроклімат міського середовища, так і самопочуття мешканців. Знижується ймовірність алергічних захворювань, особливо у дітей.

Ще однією великою перевагою висадки лугових трав є значна економія ресурсів міста та грошей платників податків. Адже цикл життя багаторічних трав складає, в середньому, від 3 до 5 років. Протягом цього часу їх необхідно буде лише інколи прополювати. Доглядати їх зовсім не складно. Ми вже не згадуємо про те, що орнаментальні трави, як елемент ландшафтного дизайну, “працюють” навіть взимку.

Для порівняння, декоративні квіти штучно виведених сортів доводиться пересаджувати по два-три рази протягом теплої половини року, а взимку такі клумби пустують.
Таким чином, багаторічні трави і декоративні злаки в довгостроковій перспективі обходяться місту у кілька разів, а то й на порядок дешевше. 

“Повертаючись до наших рослин на вулиці Шевченка, хочемо зауважити на тому, що існуючий вигляд клумб ще не є фінальним. На деяких ділянках необхідно досадити окремі сорти, тому Ви можете бачити “пусті місця”. Крім того, по внутрішньому периметру лунок відкритий ґрунт буде мульчуватися червоною корою”, – розповів Мирослав Федорків.

Станом на сьогоднішній день висаджено майже усі рослини на ділянці вул. Шевченка від перехрестя з Гординського до вул. Сабата. Наступного тижня планують приступити до робіт на ділянці з боку вул. Січових Стрільців.

“Дуже сподіваємось на те, що городяни з часом оцінять нові квітники, а мешканці вул. Шевченка оберігатимуть їх від вандалізму”, – додав пан Мирослав.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

3 КОМЕНТАРІ

  1. Руслан марцинків, на лікарів і інші важливі процеси у бюджеті грошей немає, а в травичку вбухати сотні тисяч а то й мільйони- так це легко. Сподіваюсь за вас більше ніхто не проголосує, не зважаючи на палаточне містечко з вашим прізвищем на палатках, яке розбите по всьому Франківську

    • Кожен новий, хто опиниться на місці мера- буде щє більше красти , бо така натура у всіх українців- жити одним днем

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні