Інформаційний ресурс Правда.іф продовжує серію інтерв’ю із заступниками міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ми розповімо про основні завдання та цілі, їх сфери керування та допоможемо розібратися франківцям за що відповідає кожен заступник міського голови.
Сьогодні ми знайомимо вас із заступником міського голови – Гайдою Русланом Дмитровичем.
-Руслане Дмитровичу, яку сферу питань Ви куруєте?
-Відповідно до моїх посадових обов’язків я координую та спрямовую діяльність Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради, Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Івано-Франківської міської ради. Контролюю та спрямовую діяльність КУ «ІФ МАРС», а також координую роботу трьох найбільших комунальних підприємств Івано-Франківська – ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, КП «Івано-Франківськводоекотехпром» та КП «Полігон ТПВ».
-Які основні завдання Ви виконуєте працюючи на цій посаді?
– Основні завдання, які я виконую на посаді заступника міського голови – це в першу чергу координація діяльності, організація та взаємодія роботи вищевназваних підрозділів та підприємств.
Також до моїх обов’язків належить:
-створення сприятливих умов для розвитку та розширення промислового виробництва, малого та середнього бізнесу в місті;
– робота з великими підприємствами та інвесторами, створення нових робочих місць;
– розробка місцевих програм підтримки підприємництва, програми соціально-економічного розвитку;
– розробка інвестиційно-інноваційних проєктів і програм щодо залучення інвестиційних коштів, грантів, спрямованих на реформування та розвиток комунальних підприємств;
– забезпечення функціонування підприємств, що відповідають за стабільну життєдіяльність нашої громади.
– З якими проблемами до Вас можуть звертатися громадяни?
– Громадяни можуть звертатися із будь-якими питаннями чи проблемами, які належать до моєї компетенції.
Зараз найбільше звернень стосується питань відключення від централізованого опалення, приєднання індивідуальних будинків до водопостачання та каналізаційних мереж та інші житлові питання.
Мешканці, які зазнали збитків внаслідок надзвичайних ситуацій (пожежі, повені, буревії та ін.), звертаються за матеріальною допомогою на відновлення власного помешкання.
Звернення щодо спалювання сухої рослинності опрацьовуються працівниками структурних підрозділів, які я координую.
–Який алгоритм вирішення проблем Ви пропонуєте людям, які до Вас звертаються?
– Нагадую, що кожен четвертий понеділок місяця о 14.00 в каб. 411 відбуваються мої особисті прийоми, на які потрібно записатися заздалегідь в каб.100 (скляний офіс). На особисті прийоми громадян я запрошую представників комунальних підприємств, роботу яких я координую. 60-80% питань колективно намагаємося вирішити відразу.
Питання, що потребують додаткового фінансування або виконання значного обсягу робіт, вирішуються через звернення до міського голови, через бюджетну комісію про виділення додаткових коштів на вирішення проблеми.
-Що найголовніше у Вашій роботі?
– Найголовніше у моїй роботі – це забезпечити розвиток нашої громади. Створення сприятливих умов для розвитку бізнесу – це створення нових робочих місць. Ми усі розуміємо, що вода, каналізація, опалення та вивіз сміття – це основні критерії стабільної життєдіяльності міста.
Існує багато питань, які не належать до моєї компетенції, бо їх координують інші заступники міського голови. Проте ми командою знаходимо вирішення проблем. До прикладу, КП «Полігон ТПВ» знаходиться у моїй компетенції, а вивіз побутового сміття контролює Михайло Смушак. Ці два питання тісно пов’язані між собою.
–Які найближчі цілі, працюючи на цій посаді, Ви собі ставите?
– Івано-Франківська міська територіальна громада – це великий організм, який налічує 131 кілометр тепломереж, понад 300 кілометрів водяних та каналізаційних мереж. У громаді 35 водопровідних і 5 каналізаційних насосних станцій та 35 діючих котелень. Інфраструктура нашого міста велика і над її якісним функціонуванням працює велика команда людей. Понад тисячу працівників працюють тільки на КП «Івано-Франківськводоекотехпром» і ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» та забезпечують їх роботу.
Моя найважливіша мета – це стабільна життєдіяльність міста. Наша громада повинна мати чисту питну воду та справну каналізацію, теплопостачання. Дуже важливе питання для нас – це дамби, задля уникнення підтоплень. З приєднанням сіл зросла кількість проблемних берегоукріплень. Вже розроблено кілька проєктів щодо реконструкції та побудови нових дамб. Ці проєкти потребують великих коштів. Ми намагаємося вирішити проблему та продовжуємо працювати над виділенням коштів з державного бюджету.
-Яка ваша «програма» максимум на посаді заступника міського голови?
– У нас є амбітні проєкти, які пов’язані з водопостачанням та дамбами. Ці проєкти дороговартісні, тож ми працюємо над залученням коштів та приділяємо максимум зусиль.
Ще один амбітний проєкт – це будівництво сміттєпереробного заводу в Івано-Франківській міській територіальній громаді. Сучасний сміттєпереробний завод – це потреба не тільки Івано-Франківська, а кожного обласного центру України. Тільки поблизу Києва є завод, в якому спалюються відходи.
Значне завантаження полігону ТПВ вимагає розширення території полігону твердих побутових відходів для будівництва комплексу по переробці, утилізації ТПВ з системою очистки фільтрату та захоронення твердих побутових відходів. З цього приводу неодноразово зверталися листами в Івано-Франківську ОДА щодо сприяння вирішенню цього питання, але наразі зрушень немає. Проводилися неодноразові зустрічі з іноземними і вітчизняними інвесторами, але проблема вирішення земельних питань залишається відкритою.
Враховуючи теперішні обсяги надходжень твердих побутових відходів на полігон ТПВ для захоронення (в середньому за добу полігон приймає 360-380 тонн відходів), а також фактичну кількість вже захоронених відходів (більше 2,3 млн. тонн, що складає 98% проєктної потужності полігону), ресурсу полігону вистачить до кінця 2023р. На полігоні ми маємо біогазову установку, яка виробляє електроенергію та сортувальну лінію.
З 2017 року направлено 12 звернень КП “Полігон ТПВ” до різних гілок влади з питання розширення території полігону ТПВ, виділення додаткової земельної ділянки в с.Рибне, яка знаходиться на балансі Міністерства оборони, та будівництва комплексу.
Сміттєпереробний завод – це один із проєктів, яким ми займаємося активно та шукаємо інвестора, що зайде у місто та побудує цей завод. Будівництво сучасного заводу – приблизно 50-100 мільйонів євро. Для міського бюджету – це занадто велика сума. Жоден міський бюджет в Україні не може самостійно осилити таке будівництво.
-Яку користь від Вашої роботи отримає місто та його мешканці?
–Щоденно я координую та контролюю діяльність комунальних підприємств, які відповідають за стабільну життєдіяльність Івано-Франківської міської територіальної громади. Я знаю та реагую на усі проблемні питання, які належать до моєї компетенції.
Я живу рідним містом. Наша команда працює так, щоб усім мешканцям було комфортно працювати та жити у Івано-Франківську. Саме завдяки якісній та відповідальній роботі наше місто займає високі рейтинги. Це клопітка робота всієї команди – міського голови та заступників, бо кожен на своєму місці.
– Щоб Ви хотіли зробити для міста, але це не входить у Вашу компетенцію?
-Я б хотів, щоб податки, які сплачують місцеві підприємці надходили у повному обсязі в міський бюджет, щоб не було розчеплення. Дане питання – компетенція Верховної Ради. Через брак коштів багато інфраструктурних проєктів не реалізовані, а впровадження інших затягується на роки.
– Нещодавно Ви повідомили, що у Івано-Франківську опалювальний сезон стартуватиме приблизно 18 жовтня. Дійсно так чи будуть зміни?
– Хочу повідомити, що на сьогоднішній ранок (ред. – 11 жовтня) ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” ще не підписало договір з ГК «Нафтогаз України» та не має затверджених лімітів. Тривають перемови по ціні га газ, по підтвердженню лімітів, тому що без них ми не можемо розпочати опалювальний сезон. Шукаємо шляхи вирішення проблеми та запуску опалювального сезону через комісію ТЕБ і НС.
– Чи велика кількість багатоквартирних будинків у Івано-Франківській територіальній громаді від’єдналося від центрального та перейшли на індивідуальне опалення? Чи складна процедура переходу на індивідуальне опалення?
– Перехід на автономне (індивідуальне) опалення – це справа добровільна. Для цього потрібна згода власників 75% загальних площ житлового будинку. Вони підписують протокол, що бажають відключитися від централізованого опалення, приносять його у ЦНАП, і постійно діюча комісія дає дозвіл на відключення цілого будинку. Відключатися поквартирно, під’їздами чи окремими стояками не можна. Єдине, якщо на 1 травня 2019 року у будинку уже було відключено понад 50% квартир, тоді мешканці мають право звертатися щодо поквартирного відключення. Але в більшості випадків, хто хотів, то цим правом уже скористався.
Вартість переходу одного будинку на індивідуальне опалення складає від 270 тисяч до 1 мільйону гривень. Мешканці будинку повинні зібрати усі кошти та заплатити 100% передплату газовикам, які впродовж трьох місяців мають виконати роботи по заміні загальнобудинкових газових мереж.
Як показує практика, то мешканці будинку, які отримали дозвіл в 2020 році, то тільки зараз починають реалізовувати перехід на індивідуальне опалення, тому що потрібно зібрати усі кошти, отримати технічні умови, зробити документацію на будинок та проекти на кожну квартиру, також потрібно мати кошти на закупівлю необхідного обладнання у кожну квартиру. Перехід цілого будинку на індивідуальне опалення триває від одного до півтора року. Але бувають випадки, коли за півроку робиться цілий будинок.
–У Івано-Франківську мешканці кількох вулиць поблизу Вокзалу отримують неякісну воду по завищеним тарифам від «Укрзалізниці». Чи готова міська рада взяти ці вулиці на баланс міста?
– Мешканці приватного сектору мікрорайону “Брати”, а саме вулиць Кондукторська, Деповська, Вербицького, Чубинського та Самійленка неодноразово зверталися до нас із проханням взяти водопровідні мережі на баланс міста.
Ми звернулися до «Укрзалізниці» з проханням надати документацію щодо переліку мереж, діаметри, протяжність та інформацію про будівництво. Після надання переліку документів, ми будемо готові прийняти ці мережі у комунальну власність та забезпечити мешканців якісною водою за економічно обгрунтованими цінами для населення.
На сьогоднішній день, «Укрзалізниця» не надала нам документацію. Ми не можемо прийняти мережі на баланс міста без технічної документації. Спостерігаючи за тим, як часто комунальна служба «Івано-Франківськводоекотехпром» проводить ремонтні роботи цих мереж, можна зробити висновок, що 40-50% мереж потрібно буде оновити, а це великі кошти.
Для нас важливий комфорт мешканців тому, коли «Укрзалізниця» надасть перелік усіх документів, то ми опрацюємо їх і на сесії Івано-Франківської міської ради та разом з депутатами приймемо рішення.
- Дякую за розмову!
Розмовляла Влада Діденко
Фото Богдан Савлюк
До теми: Олександр Левицький: ” Моя найголовніша ціль – це бути ефективнішим, ніж вчора”
[…] Нагадаємо, Заступник міського голови Руслан Гайда розповів про б…. […]