Завдяки карантину на Прикарпатті зацвіла рідкісна червонокнижна рослина
Диван на коліщатках в темній вітальні

Завдяки карантину на Прикарпатті зацвіла рідкісна червонокнижна рослина: фото

Автор: Ігор Василик
01/05/2020 21:52
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Цьогоріч збереженню рябчиків шахових посприяла пандемія коронавірусу.

Реклама: Місцеві пропозиції
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Альянс

Комфортне житло преміум класу в Івано-Франківську!

Про це йдеться на сторінці Галицького національного природного парку.

Цьогорічна надзвичайно тепла зима і посушлива весна як ніколи сприяли пожежам, враховуючи уже недобру традицію наших людей випалювати суху рослинність. Масово горіли поля з сухою травою і зарості очерету. Час від часу від наших сусідів природоохоронців надходили невтішні новини про знищення вогнем популяцій рідкісних видів рослин, як от з Дністровського РЛП (знищення популяції рябчика шахового) чи з Карпатського біосферного заповідника (пожежа в «Долині нарцисів»).

На жаль, Галицький НПП цього року теж не обминули підпали, зокрема і заповідне урочище Залісця, де зростає найбільша популяція Рябчика шахового (Fritillaria meleagris L.)

“На щастя, підпали сталися переважно ще до початку вегетативного періоду і рослинам в основному вдалося завершити фазу цвітіння, і навіть спостерігалося розширення площі популяції”, – йдеться в дописі.

Кращому збереженню рябчиків цього року посприяла пандемія. Якщо підсніжникам і білоцвітам весняним не пощастило, бо ж пік цвітіння припав на 8 березня, то у випадку з рябчиком шаховим, завдяки карантину, зривання квітів на букети майже не спостерігалося.

Фото Тетяни Буряк та Оксани Ісарик.

Довідка: Ря́бчик ша́ховий (Fritillaria meleagris L.) — отруйна багаторічна рослина родини Лілійних. Вид занесений до Червоної книги України та Польщі. Українська видова назва шаховий вказує на специфічне забарвлення пелюсток, на яких темно-пурпурові цятки чергуються з білими у строгому порядку, наче на шахівниці. Схоже значення має і латинська назва meleagris (в перекладі «цесарка»), яка порівнює строкатість квіток з цятками на пір’ї цього птаха.