Нещодавно в Івано-Франківську завершився конкурс на розробку концепцій архітектурних рішень по реновації старих будівель по вулиці Мельничука.
Йдеться про будинок №14, розташований вздовж пішохідної зони, та будинок №16, розміщений поруч у дворі.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Для Івано-Франківська це перший відкритий міжнародний конкурс із залученням кваліфікованих архітекторів з усього світу, тому його проведення стало справжньою подією для міста.
«Будинки Мельничука 14-16 являються пам’ятками архітектури та цінною частиною архітектурного фонду міста. Вони пережили різні періоди, зберігши нам пам’ять 19 століття. Тому для нас важливо максимально зберегти обидва будинки та вдихнути в них нове життя», – прокоментували організатори.
Метою конкурсу було залучення креативних ідей та професіоналів з різних країн для збереження автентики пам’яток архітектури, пошук єдиної цікавої концепції відновлення цих будівель та інтеграція території в міський простір.
Архітектори та творчі колективи з усього світу пропонували ідеї реконструкції пам’яток архітектури у центрі Івано-Франківська, варіанти сучасного використання та висвітлення можливостей адаптивного повторного використання старих споруд на основі досвіду різних країн.
Загалом на конкурс надійшло 135 заявок з 40 країн світу. Автори запропонували варіанти «оживлення» старих будівель, їх осучаснення в контексті поєднання історичної та комерційної складових.
«Нам надійшло багато цікавих проєктів, які були оцінені експертним журі. Кожна з робіт безперечно варта уваги та по-своєму унікальна. Але ми націлені відшукати рішення, яке б дозволило нам зберегти історичні будинки та надати їм «друге дихання». У світі вже давно поширена така практика, тому ми із захопленням вчитувалися в розробки іноземних учасників. У них є досвід збереження таких пам’яток і вони вміють робити зі старих історичних об’єктів туристичні осередки з романтикою, атмосферою старого міста та креативними рішеннями», – розповідає директорка компанії «Благо Інвест сервіс» Олена Коцюба.
За результатами конкурсу, третє місце посів проєкт №101010 авторів Сергія Адаменка та Катерини Прокоф’євої (м. Суми, Україна). Цей же проєкт отримав спеціальний приз від компанії Graphisoft. Друге місце журі віддало проєкту №318766. Його автори: Ельвіра Годжа, Шерон Девіс, Джейкоб Смайлі та Ніфемі Онабанджо (Нью-Йорк, США).
Перше місце журі не присудило жодному проєкту. На фотоілюстраціях – проєкти-переможці. Переглянути роботи усіх учасників можна на офіційному сайті конкурсу: https://melnychuka.org.ua/.
Після проведення конкурсу залучені фахівці проаналізують проєкти, щоб знайти ті рішення та концепції, які найкращим чином відповідатимуть міському середовищу.
«Вже зараз ми бачимо, що в кожному з проєктів є елементи, які варті відтворення, – каже Олена Петрівна, – наразі ми ще не можемо надати остаточну відповідь, яким буде цей архітектурний ансамбль. Ми приділяємо цій роботі необхідний час для пошуку оптимальних рішень. Вони залежатимуть від того, наскільки добре проєкти відповідають вимогам збереження історичного характеру будинків та як вони впишуться у загальний контекст міського середовища».
Крім проєктів, як взяли участь в конкурсі, «Благо Інвест Сервіс» розглядає можливість розробки альтернативних проєктів реставрації цих будинків з врахуванням вимог чинного українського законодавства та дотримання єдиного контексту вигляду вулиці.
За словами організаторів конкурсу, після вивчення усіх робіт все ж таки вдасться віднайти найкращу ідею створення унікального культурного осередку.
Вони прагнуть ідеально поєднати історичний дух з сучасністю та перетворити старі забуті будинки на ще одне атмосферне місце зі своєю історією, теперішнім та майбутнім.
Сформувати спільноти, де люди будуть спілкуватися, об’єднуватися та розвивати місце, привабливе для подій та туристів.