Збірна України з вольовою перемогу над Ісландією завоювала путівку на Євро-2024

Збірна України перемогла команду Ісландії у фіналі плей-оф відбору та вийшла на чемпіонат Європи з футболу-2024, який пройде з 14 червня по 14 липня у Німеччині.

Поєдинок на “Вроцлав Арені” в однойменному польському місті завершився з рахунком 2:1, пише Правда.іф з посиланням на Оbozrevatel.

Україна вчетверте поспіль вийшла на континентальну першість. На Євро-2024 наша команда зіграє у групі Е зі збірними Бельгії, Словаччини та Румунії.

Україна з вольовою перемогою вийшла на Євро-2024 з футболу. Відео

Вже на другій хвилині Україна могла забити гол. Мудрик після прориву флангом віддав на Яремчука, але той заколупався в центрі штрафного майданчика і втратив м’яч.

Після цього гра перейшла до центру поля, де обидва колективи були дуже сконцентровані на боротьбі, особливо не загрожуючи воротам один одного. “Жовто-сині” намагалися позиційно організувати свій напад, але все це відбувалося у невеликому темпі і без особливого поступу.

На 12-й хвилині Харальдссон розібрався з 5 українськими футболістами та вивів на ударну позицію Торстейнссона, але його удар парирував Лунін. Вже у атаці у відповідь Міколенко міг забивати, але не влучив по воротах з відмінної позиції у штрафному.

Ісландці до середини першого тайму спробували перехопити ініціативу і кілька разів намагалися пресингувати, але реальної загрози воріт Луніна справа не дійшла. Гра все більше нагадувала шахи і за швидкістю і за стилем.

На 30-й хвилині гості відкрили рахунок. Альберт Гюдмюндссон в опорній зоні накрутив кількох українських захисників, обманними рухами прибрав Бражка та Малиновського та дальнім ударом відправив м’яч точно у сітку.

Пропустивши гол Україна великими силами притиснула опонентів та могла зрівняти рахунок. Після чудового триряду Роман Яремчук забив у порожні ворота, але Клеман Тюрмен за допомогою VAR скасував взяття воріт, зафіксувавши офсайд.

Україні помітно не вистачало агресії та здорової злості, що зрештою і позначалося на результаті.

Другий тайм розпочався з атак української збірної. Підопічні Сергія Реброва нагнітали, але без ударів у ворота. Суперник у відповідь спробував пресингувати, змусивши Судакова втратити м’яч у простій ситуації. Ісландія спробувала витягти з цього максимум, більшими силами перейшли на нашу половину поля та пропустила результативну контратаку. Циганков, отримавши діагональ від Судакова, змістився в центр і точно пробив під штангу.

Забивши гол, Україна повністю перемістила гру до воріт Вальдімарссона. Збірна України мала тотальну перевагу, виконала кілька штрафних, ганяла суперника по периметру його воріт, але гол вичавити не змогла.

На 67-й хвилині добрий шанс мав Яремчук, отримавши пас від Зінченка. Олександр на кілька хвилин раніше замінив Руслана Малиновського. На 74-й хвилині вже Миколенко міг виводити Україну вперед, але після шедевральної передачі від Бражка не реалізував вихід віч-на-віч.

Успіху Україна досягла на 84-й хвилині. Циганков у статиці не зміг обіграти ісландського захисника, віддав на Судакова, той покотив далі на Мудрика і хавбек “Челсі” в дотик відправив круглий снаряд точно в ліву шістку.

Україна – Ісландія 2:1 (0:1, 2:0)

Голи: 0:1 – 30 Гудмундссон, 1:1 – 54 Циганков, 2:1 – 84 Мудрик.

Україна – Лунін, Конопля, Матвієнко, Забарний, Миколенко, Малиновський (Зінченко, 64), Судаков, Бражко, Мудрик, Циганков (Таловеров, 88), Яремчук (Довбик, 72).

Ісландія – Вальдімарссон, Паульссон, Інгасон, Гретарссон, Торарінсон (Фіннссон, 63), Харальдссон (Андерсон, 87), Гудмундссон, Траустасон, Гудмундссон, Гудйонсен (Оускарссон, 64), Торстейнссон (Е8)

Попередження : Харальдссон (21), Малиновський (42), Інгасон (56), Гудмундссон (90), Зінченко (90+2).

Після матчу свої вітання на адресу збірної України написав президент Володимир Зеленський.