Молдова вимагає зняти з українського військового аташе дипломатичний імунітет та притягнути до відповідальності
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Державний секретар Молдови Думітру Соколан передав офіційну ноту послу Україні Маркові Шевченку про зняття дипломатичного імунітету з військового аташе при посольстві України Сергія Сметанюка з метою його кримінального переслідування та притягнення до відповідальності. Його підозрюють у викраденні судді-втікача Миколи Чауса. Про це повідомляє головний редактор “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook із посиланням на повідомлення посольства України в Молдові на ім’я міністра закордонних справ України, передане дипломатичними каналами.
Також Молдова просить надати згоду на обшук автомашини Сметанюка. А держсекретар Молодови Думітру Соколан передав офіційну ноту послу України.
“Соколан також повідомив, що протягом тижня президент Республіки Молдова Майя Санду намагалася переговорити з президентом Володимиром Зеленським, проте не змогла це зробити. Молдова просить створити спільну слідчу групу для розслідування обставин вивезення судді-хабарника Чауса”, – додає він.
Зазначається, що молдавська поліція вважає на підставі доказів, що вивезення Чауса здійснювалося на машині військового аташе України в Молдові.

“У Молдові складна ситуація, і проросійські сили намагаються дискредитувати нашого союзника Санду. І керівництво України зобов’язане зробити все можливе, щоб посприяти президенту Молдови. Якщо якась дуже недалека людина вирішила для чогось підозрілого використовувати дипломатичну машину, замість того, щоб взяти якусь іншу машину в оренду і не залишати ніяких прямих доказів, то треба думати, як виходити з цієї дурнуватої ситуації гідно. А не відповідаючи на дзвінки наших друзів, ми не просто підкреслюємо масштаби дурості в наших держструктурах, а ще й захищаємо цю дурість на шкоду двостороннім відносинам. Президент України повинен брати на себе відповідальність за врегулювання такого роду інцидентів”, – підсумував Юрій Бутусов.
Нагадаємо, Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева іноземні громадяни. Молдовські ЗМІ написали, що Чауса нібито перевезли в Україну в багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України.
Додамо, що глава МЗС України Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з молдовським колегою Ауреліу Чокоєм запевнив у непричетності України до ситуації з викраденням судді Миколи Чауса. Кулеба також запропонував створити спільну робочу групу з цього питання. В той же час народний депутат від “Європейської соліданості” Володимир Ар’єв заявляв, що до викрадення з Молдови судді-хабарника Чауса причетні співробітники ГУР Міноборони, і зараз суддю готують до якихось заяв.
Також нагадаємо, що 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Чауса в отриманні хабаря розміром $150 тис. Зазначені кошти були виявлені в двох скляних банках, які суддя особисто закопував у дворі власного дому. 6 вересня 2016 року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт судді. Чаус втік з України. Із 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

Нагадаємо, що
Викрадення людини на території іншої держави? «Зробимо його разом!»