Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що в ході “нормандської зустрічі” в Парижі президент України Володимир Зеленський повідомив, що “не може підтримати розведення сил і засобів по всій лінії зіткнення”.
Джерело: виступ Лаврова в ефірі російського “Першого каналу” 22 грудня, повідомляє прес-служба МЗС РФ
Дослівно: “…Була фраза про те, що нормандські лідери звертаються до Контактної групи з метою узгодити розведення сил і засобів по всій лінії зіткнення. Ця фраза у цьому папері була узгоджена вже місяць назад”.
“Зеленський досить жорстко заявив, що заклик до розведення сил по всій лінії зіткнення він підтримати не зможе. …
“У Мінських угодах це поставлено як мета. Ми ж маємо рухатися до цієї мети. Президент Зеленський сказав, що він не може це підтримати, тому що це дуже віддалена мета, і розведення, яке вже відбулося в трьох пунктах – станиці Луганській, Петровському та золотому, зайняло у нього більше п’яти місяців, тому, якщо екстраполювати, розведення з такою швидкістю займе 7 або навіть 10 років. Тому він може погодитися лише на те, щоб “нормандський формат” закликав Контактну групу узгодити розведення ще в трьох точках”.
Деталі: За словами Лаврова, на пропозицію президента РФ Володимира Путіна “записати, але паралельно із закликом “розвестися” в трьох точках давайте скажемо, що ми в принципі за те, щоб розведення сил і засобів відбулося по всій лінії зіткнення”, також була “категоричний відмова”.
Також Лавров заявив, що на засіданні Контактної групи, де обговорювали три нових ділянки, українська сторона запропонувала для розведення сил і засобів “три ділянки у чистому полі, де розведення ніякого впливу на безпеку людей, цивільної інфраструктури не має”.
Передісторія:
- 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів країн “нормандської четвірки”, де президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
- В рамках “Норманді” відбулася двостороння зустріч президентів України і РФ. Переговори тет-а-тет тривали менше півгодини.
- У ході зустрічі в “нормандському форматі” заступник голови офісу президента України Кирило Тимошенко повідомляв, що лідери “четвірки” домовилися про певні зміни тексту спільного рішення, проєкт якого був підготовлений раніше.
- На офіційному сайті президента виправили переклад комюніке за результатами Нормандської зустрічі 9 грудня в Парижі в частині “заходів з імплементації політичних положень Мінських угод”.
- Після “Норманді” прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що українська сторона з самого початку саміту “нормандської четвірки” в Парижі намагалася внести поправки в раніше узгоджений підсумковий документ.