-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Журналісти розкрили корупційну схему скандального прикарпатського нардепа Іванчука та міністра Насалика довкола заводу «Карпатнафтохім»

-Реклама-spot_img
spot_img

У Калуші Івано-Франківської області загорівся поліофіновий завод “Карпатнафтохім”. За інформацією ЗМІ, саме це підприємство, яке належить скандальному народному депутату від “Народного фронту” коломиянину Андрію Іванчуку, замішане в мільярдних махінаціях.

Результат пошуку зображень за запитом "насалик іванчук"

Зазначимо, що нещодавно Іванчук здійснив скандальну поїздку в Мексику разом із одіозним олігархом, його бізнес-партнером Павлом Фуксом, де у них виникли проблеми, коли вони перетинали кордон. Водночас Іванчука відпустили — під час затримання він пред’явив дипломатичний паспорт, використовувати який у особистих поїздках не має права.

- РЕКЛАМА-

Така спільна поїздка багато в чому пояснює, чому відверте свавілля олігарха Фукса в Україні залишається безкарним — у тому числі завдяки політичному даху віпів “Народного фронту”.

Іванчук, крім іншого, бере участь у схемах навколо “Укрспирту”, “Укрлісу” і Duty Free. В останній махінації із Duty Free у “Борисполі” задіяний також інший його партнер — Артур Гранц.

У чому причини пожежі на “Карпатнафтохім” та як вкотре заробили на українцях — розбирався OBOZREVATEL.

Журналісти розкрили корупційну схему скандального прикарпатського нардепа Іванчука та міністра Насалика довкола заводу «Карпатнафтохім»

Завод загорівся увечері в суботу, 12 січня. Відбулося смолоскипне горіння пірогазу. О 22:30 інженерний персонал об’єкта перекрив засувки, припинивши подачу пірогазу в установки. Як повідомили в МВС України, о 23:48 пожежу локалізували. Станом на 9:00 13 січня пожежа тривала. О 10:44 стало відомо, що її повністю ліквідували.

Що це за завод?

Історія нафтохімічного заводу в місті Калуш бере початок ще із 1975 року, коли там було налагоджене виробництво вінілхлориду. Згодом проводилися реконструкції, потужності підприємства росли, як, власне, і лінійка вироблених ним продуктів.

У 2004 році було створене ТОВ “Карпатнафтохім” на базі підприємства ВАТ “Оріана”, яке на 99% належить державі в особі Фонду держмайна України. А спільно з компанією “Лукойл-Нафтохім” створене ПрАТ “Лукор”. Де-факто російські бенефіціари “Лукора” сховалися за голландською офшорною компанією “LUKOIL Chemical BV”.

Тоді держава Україна передала “Лукору” майно нафтохімічного комплексу “Оріана” та інше майно з умовою, що “Лукор” погасить борг на суму 986,9 мільйона гривень перед Баварським об’єднаним банком. Щоправда відтоді підприємство почало втрачати свої потужності.

НП на заводі Іванчука: чи приховає пожежа багатомільярдні схеми

Поділитися
зображенням

Як писав OBOZREVATEL, на початку 2017 року, як грім серед ясного неба, оголосили, що нафтохімічним підприємством заволоділи нові власники. Так, 2 лютого 2017 року Антимонопольний комітет України, незважаючи на судові розгляди, дав дозвіл на придбання компанії Lukoil Chеmical BV (Нідерланди), яка володіє ТОВ “Карпатнафтохім”, кіпрською Xedrian Holding Ltd і британською Techinservice Limited.

Бенефіціаром британської компанії, яка викупила решту акцій “Карпатнафтохіму”, де-юре значиться Ігор Щуцький. А де-факто ниточки тягнуться до впливового нардепа-фронтовика Андрія Іванчука.

Мільярдні махінації Іванчука?

У ЗМІ раніше неодноразово з’являлася інформація про махінації Іванчука і міністра енергетики Насалика, яка коштувала державі 100 мільярдів гривень. Як пише журналіст Олександр Дубінський, у 2017 році Кабінет міністрів України видав постанову, яка дає право “Карпатнафтохіму” ввозити легкі й важкі дистиляти, а також зріджений газ в Україну без сплати акцизів. Простіше кажучи — без сплати базових податків.

На перший погляд усе дуже благородно — завантажити раніше зупинений завод, дати нове дихання невеличкому місту Калуш, створити нові робочі місця. Але задумка Іванчука була в іншому.

Річ у тому, що обсяги поставок були завищені — в рамках щорічно встановлених квот 21,3 мільйона тонн дистилянти. Водночас, згідно з відкритими даними, у кращі роки виробництво етилену на “Карпатнафтохімі” не перевищувало 227 тисяч тонн. А максимальний можливий обсяг переробки нафтопродукту на заводі — 800 тисяч тонн у рік.

Обсяги переробки сировини на

Поділитися
зображенням

Обсяги переробки сировини на “Карпатнафтохімі”

Адже різниця величезна — майже у 25 разів більше, ніж потужності підприємства. Як стверджують ЗМІ, контрабандне пальне могли просто продати в торгові мережі АЗС. За інформацією Дубінського, прибуток від несплати акцизу і ПДВ із махінації становив приблизно 100 мільярдів гривень.

За попередніми даними поліції, причиною пожежі стали порушення правил безпеки під час виконання небезпечних робіт на виробництві. Схема проста — приховати контрабанду пального. Ймовірно і величезні махінації спишуть на банальну пожежу.

Варто зазначити, що це не єдина схема навколо цього заводу. Кабінет міністрів постановою №299 від 26 квітня 2017 року встановив для “Карпатнафтохіму” щорічні квоти на безакцизне ввезення і закупівлю сировини для відновлення виробництва у кількості:

– скраплений газ —1070 млн літрів;

– прямогонний бензин — 1170 млн літрів;

– дизельне пальне — 985 млн літрів.

Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тонн етилену в рік, зазначали в уряді. У той же час новий співвласник “Карпатнафтохіму” Ігор Щуцький, який є представником друзів Яценюка, коментуючи вихід підприємства на проектні потужності, заявляв, що за повного завантаження завод зможе виробляти до 250 тис. тонн етилену, для чого знадобиться 35 тисяч тонн скрапленого газу як сировини. Якщо для повного завантаження заводу потрібно 35 тисяч, тоді навіщо виділяти квоту 1070 млн літрів. Судячи з усього, надлишок газу буде йти контрабандою.

Так, бенефіціари цієї складної багатоходової схеми не платять податки державі, які мали б надходити від реалізації продукції, створили соціально напружену обстановку в регіоні через відсутність робочих місць, і головне — призвели до недобросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів. Крім того, як зазначають компетентні працівники підприємства на правах анонімності, якщо підприємство не запрацює у найближчі роки, то перетвориться на металобрухт.

Це не перша НП

Пожежа на заводі сталася у суботу ввечері, 12 січня. За інформацією Державної служби надзвичайних ситуацій, відбулося смолоскипне горіння пірогазу. Повідомлення у ДСНС надійшло о 21:09.

“Підрозділи ДСНС за допомогою лафетних стволів здійснювали охолодження сусідніх будівель. Від обласного управління залучили 18 одиниць техніки та приблизно 90 чоловік особового складу”, — написала прес-секретар управління ДСНС в області Світлана Бабушкіна.

НП на заводі Іванчука: чи приховає пожежа багатомільярдні схеми

Поділитися
зображенням

Світлана Бабушкіна

НП на заводі Іванчука: чи приховає пожежа багатомільярдні схеми

Поділитися
зображенням

Світлана Бабушкіна

НП на заводі Іванчука: чи приховає пожежа багатомільярдні схеми

Поділитися
зображенням

Світлана Бабушкіна

Місцеві жителі також активно коментують ситуацію у соцмережах.

“Спеціально для “а що хімія не шкідлива”, або “хімія не атомний реактор”. Почитайте про всі види хімічних речовин, які випускає хімзавод Калуша”, — написав користувач Instagram kalush.gram.

НП на заводі Іванчука: чи приховає пожежа багатомільярдні схеми

Поділитися
зображенням

НП на заводі Іванчука: чи приховає пожежа багатомільярдні схеми

Поділитися
зображенням

НП на заводі Іванчука: чи приховає пожежа багатомільярдні схеми

Поділитися
зображенням

Варто зазначити, що це не перша НП навколо “Карпатнафтохіму”. Раніше OBOZREVATEL уже писав, що в червні 2017 року місцеві жителі масово скаржилися на погіршення екологічної ситуації.

“У зв’язку з проведенням 07.06.-08.06.2017 р. пусконалагоджувальних робіт на виробництві поліолефінів ТОВ “Карпатнафтохім” мали місце аварійні залпові викиди, через що жителі міста Калуш та с. Мостище відчули в повітрі неприємний запах”, — повідомлялося на сайті Калуської РДА.

Карта Калуша

Карта Калуша

Відомо також, що мешканці с. Мостище неодноразово скаржилися на забруднення струмка Фурнилів. Нещодавно у зв’язку з цим лабораторний центр МОЗ відібрав зразки води зі струмка для проведення паралельних санітарно-хімічних досліджень.

Раніше OBOZREVATEL вже писав:

  • Нардеп Андрій Інванчук нещодавно засвітився у скандальній поїздці в Мексику разом із одіозним олігархом Павлом Фуксом;
  • До того ж нардеп є бізнес-партнером народного депутата Віталія Хомутинніка і скандального олігарха Фукса, який заробляє мільйони на київській підземці;
  • Разом із ними він бере участь у схемах навколо “Укрспирту”, “Укрлісу” і Duty Free. В останній махінації з Duty Free у “Борисполі” задіяний також інший його партнер Артур Гранц;
  • Можливість зайти в Duty Free вони отримали від одеських бізнесменів Кауфмана і Грановського в обмін на підтримку тютюнового бізнесу “Мегаполіс”;
  • За 2017 рік нардеп Іванчук також декілька десятків разів користувався приватними і рейсовими літаками, які обійшлись у 150 тисяч євро і не були внесені в декларацію;
  • Раніше стало відомо, що нардеп фіктивно розлучився із дружиною, на яку переписав усе своє майно після скандалу із затриманням одіозного нардепа Миколи Мартиненка.

 

Джерело

 

Нагадаємо, що Скандального прикарпатського нардепа затримали в мексиканському аеропорту разом із наближеним до Путіна олігархом

Скандальний прикарпатський нардеп заперечує факт свого затримання разом із наближеним до Путіна олігархом у Мексиці

Поблизу Івано-Франківська горить завод ТОВ «Карпатнафтохім»

На гасіння масштабної пожежі «Карпатнафтохіму» було залучено 110 пожежників (фото+відео)

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

19 КОМЕНТАРІ

  1. іванчук ще рветься в депутати від Коломиі,що тільки аферюга не придумає,але люди все бачать,не бути йому депутатом.

  2. Які правоохоронні органи? Так тому й немає ніякої реакції, бо керує поліцією однопартієць АВАКОВ…

  3. Нечисть вигнали прийшла друга нечисть.це сміття ненажерливе б

  4. І коли ці падли,ненажерливі злодії перестануть грабити країну.Де правоохоронні органи,де державні інституції.Коли буде порядок,та ці ублюдки повернуть народу вкрадене.Коли,коли…..j

  5. Подивіться на два будинка-замка що він побудував біля військової частини в коломиї

    • І на роботу в лікарню тільки по звінку іванчука приймають,вся рідня його там працює,а спеціалісти не можуть .

      • слюзар мер коломиі і іванчук одна шайка,і свого головного лікаря хочуть поставити,мало землі!до медицини добираються!

  6. бо якщо підприємствами керують рускі то і чекай біди і може тому вони так хотіли при янеку забрати ціментний завод та ще зараз вони крутяться напевне біля заводу як і біля бурштинської дрес вигадуючи різні схеми і пускаючи різні чуткиТАК що пора депутатам поставити питання про видворення рускапіталу від нас а особливо того яким керують русбандити і кремль

  7. Якщо читати цю статтю то виходит що цим олігархам завод треба лиш для того щоб прикрити контрабанду солярки по квотам. Поріжуть в метал і скажуть що технічно застаріла установка.

  8. Не розумію… хіба важко на державному рівні проводити контроль використаних квот?
    Бухгалтерія проста: а) є квота на закупівлю сировини; б) є сама закупівля (менша або рівна цій квоті); в) є кількість сировини витраченої на виробництво.
    Якщо б>в – то будь-ласка за цю різницю (б-в) сплатіть акциз і ПДВ. Чи є ще щось, чого я не розумію?
    Щодо приховання контрабанди пального пожежею – не думаю, що це так просто. Згідно офіційної інформації горів лише пірогаз. Вирахувати кількість сировини затраченої на виробництво згореного за одну ніч пірогазу можна дуже легко. І ця втрачена кількість буде не більшою ніж 1/365 всієї річної потужності виробництва.

  9. Іванчук подарував коломиї писане яйко шо світиться і новорічну іграшку з гірлянд. Хоча зі ста мільярдів міг би й ще шось пристарати. Благодійний фонд як прикриття

    • подарив….за гроші громади,які грабанув з мером коломиі,на відкатах по землям які забирають у людей за пів дарма!

    • Благодійний фонд правильно прикриття,бюджет Коломиі виділяє 1 міліон гр в рік на футбот,а значить це гроші платників податків Коломиі,а іванчук кричить шо то він вкладає у футбол Коломиі,і слюзар тоже піариться ,поставив свого податківця -сашу на відмивання коштів

  10. Знаю зі слів одної журналістки, яка мала завдання від редакції домовитися з Іванчуком про інтерв’ю, що падло він ще те. Людей за людей не має, абсолютно непередбачуваний і “взбалмошний”, хамовитий, щось на подобі російського Жириновського. Не знаєш що він може утнути наступної хвилини і якою буде його реакція на прості і не прості запитання. Бідолашна перед дзвінком до нього молилася і збиралася з духом, промовляючи про себе кожне слово що має йому сказати. Взяв слухавку і пообіцяв передзвонити. Чи передзвонив і як там було далі – вже не знаю.

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні