Зіпсував історичну пам'ятку: Паша "Мерседес" увіковічнив самого себе на стінах Лаври
Диван на коліщатках в темній вітальні

Зіпсував історичну пам’ятку: Паша “Мерседес” увіковічнив самого себе на стінах Лаври

Автор: Світлана Якимчук
01/01/2023 16:48
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Намісник Павло Лебідь намалював ікону з власним зображенням на верхніх хорах Успенського Собору Києво-Печерської Лаври. До “сонму святих” потрапили очільник УПЦ митрополит Онуфрій та митрополит Володимир Сабодан.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Про це повідомляє Правда.іф з посиланням на Big Kiev.

У повідомленні йдеться, що на панагіях на митрах двох митрополитів присутнє зображення лику Христа. Через це зображення не можна вважати світською картиною з портретами ще живих і не канонізованих церквою служителів, яка намальована в приміщенні храму.

Лебідь, ймовірно, не просив дозволу, щоб зробити малюнок

Повідомляється, що курс, швидше за все, брався на створення ікони трьох святих. Ймовірно, Павло Лебідь, проти якого РНБО ввела санкції, не просив дозволу у громади міста та українського народу на власні правки в декоруванні.

Паша “Мерседес” намалював себе на стінах собору / Фото Big Kiev

Колишній Архидиякон Києво-Печерської лаври Сашко Бакай розповів, що це не єдина “ікона” з зображенням Павла Лебедя на церковній території.

В Успенському соборі намісник намальований в чині ігуменів/намісників. Є ще один розпис з Павлом в Академічному храмі Різдва П.Б. Але він там не схожий на себе,– зазначив Бакай.

Довідка. Академічний храм, який офіційно є храмом Київської духовної академії і семінарії, розташований на Дальніх печерах. Він був побудований в 1696 році на кошти родича гетьмана Івана Мазепи полковника Костянтина Мокієвського, є пам’яткою архітектури та також є зразком українського бароко. У 1817 році храм був розписаний в академічному стилі Іваном Квятковським.