Змова учасників, “грудневі жнива” і дроблення закупівель, або Як на Прикарпатті урочисто відкрили незданий народний дім

У жовтні 2018 року, на Свято Покрови, у селі Белелуя на Снятинщині гучно і з урочистостями
відсвяткували відкриття новозбудованого народного дому.

З того дня пройшло півроку, проте клуб офіційно досі не зданий в експлуатацію. “Антикорупційна платформа” проаналізувала історію будівництва народного дому і виявила у ній не зовсім прозорі процедури.

Тендер із сусідом
Будівництво народного дому у селі Белелуя розпочалося у 2008 році. Роботи проводило ТОВ “Рембудкомінвест”. У 2016 році підрядник через суд розірвав договір із Департаментом будівництва і ЖКГ ОДА, бо той відмовився збільшити вартість угоди та дофінансувати роботи.

Водночас, через два місяці після розірвання договору з “Рембудкомінвестом”, у Департаменті знайшли-таки додаткові кошти і оголосили у Prozorro новий тендер на 9 млн грн. На торги прийшло троє учасників: ТОВ “Інвестиційно-будівельна компанія Західспецбуд”, приватне підприємство “Форесс” та ТОВ “Лідер Плюс”.

Власне, сам тендер більш схожий на домовленість двох підприємств, оскільки учасники “Західспецбуд” та “Форесс”, що подали найнижчі цінові пропозиції, виявилися швидше за все пов’язаними між собою. Йдеться про спільний номер телефону, який вказаний як у тендерній пропозиції “Західспецбуду”, так і в даних компанії “Форесс” в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Також учасники завантажили свої документи на Prozorro із різницею у півгодини, а під час аукціону жоден із них не зменшував свою початкову ціну.

А ще на сайті фірми “Форесс” вказана адреса: Івано-Франківськ, вул. Симона Петлюри, 15б. Раніше, до 2017 року, за тією самою адресою була зареєстрована компанія “Західспецбуд“. Що цікаво, для підприємства “Форесс”, це був перший і поки що єдиний випадок участі у закупівлях на Prozorro. За понад два роки з моменту завершення аукціону фірма жодного разу не брала участі в інших тендерах.

Все ж аукціон відбувся, а переможцем торгів став “Західспецбуд”. Департамент уклав з ним
договір на суму 6,65 гривень, зекономивши майже 2,5 млн гривень. Між іншим, компанія “Західспецбуд” є вельми успішним учасником торгів у системі публічних закупівель. На момент написання матеріалу на рахунку фірми було 73 договори на загальну суму 67 млн гривень. Більшість укладені із обласним департаментом будівництва. Водночас “Західспецбуд” не прихильник конкурентних процедур у системі Prozorro. Фірма лише тричі брала участь у відкритих торгах, двоє з яких завершились для неї успішно.
У свою чергу, ми нарахували понад 70 прямих договорів, укладених на допорогові суми. Закон дозволяє проводити неконкурентні закупівлі без оголошення тендеру для виконання робіт вартістю до 1,5 млн грн. У випадку із “Західспецбудом” замовники зверталися до компанії напряму, а в системі Рrozorro публікували звіти про укладені договори.

Загалом “Західспецбуд” здійснює підприємницьку діяльність з 2014 року. До недавнього часу засновником фірми був Левко Богдан Васильович, а на початку 2019 року власником компанії став Зубенко Дмитро Сергійович. Також на початку 2017 року ІБК “Західспецбуд” змінила адресу і перебралася у місто Снятин.

Закупівлі “постфактум”
За умовами договору будівництво народного дому у селі Белелуя мало завершитись до кінця 2017 року, та через брак фінансування виконання робіт відтермінували до грудня 2019 року.

За даними пошуково-аналітичної системи 007, на кінець 2018 року Департамент сплатив підряднику 6 601 606 гривень, відтак у цьому році залишилося виконати робіт на майже 50 тисяч гривень. Водночас у системі Prozorro ми виявили інші закупівлі, які теж пов’язані із будівництвом народного дому.

Восени минулого року Департамент будівництва і ЖКГ ОДА окремо замовив у “Західспецбуду” нове будівництво каналізаційних мереж та споруд  в народному домі на 260 тис. гривень. А наприкінці 2018 року відділ культури та релігій Снятинської РДА в один день уклав із компанією “Західспецбуд” відразу два договори. Перший – на купівлю театральних крісел на суму 185 тис. грн, другий – на одяг для сцени вартістю 117 тис. грн. Місцем поставки товарів було вказано народний дім у селі Белелуя.

У той же час Белелуйська сільська рада і собі закупила театральні крісла і комплект меблів на суму 196 тис. гривень. Знову ж таки, постачальником значиться компанія “Західспецбуд”.

Вже 22 грудня що відділ культури та релігій Снятинської РДА, що Белелуйська сільська рада повністю здійснили всі проплати за вказані товари. Але є один нюанс. На фотографіях, опублікованих на сайті Снятинської РДА, бачимо, що у жовтні 2018 року, під час відкриття народного дому крісла вже стояли в актовій залі, а сцена “була вбрана” в одяг.

Сцена Народного дому села Белелуя. Урочисте відкриття. Фото з сайту Снятинської районної ради

Виходить, що театральні крісла, меблі і одяг для сцени закуповувався на паперах вже після відкриття народного дому, та ще й у розпал “грудневих жнив”. Саме у цей період розпорядники коштів у терміновому порядку витрачають залишки на рахунках, тому угоди укладають напряму, без тендерів у Prozorro.

Ми зацікавилися закупівлею крісел, і виявилося, що вони вже були включені у кошторис будівництва народного дому в рамках договору між Департаментом будівництва і ЖКГ ОДА та ІБК “Західспецбуд”. Так, у кошторисі закладено 367 тис. гривень під технічне обладнання, меблі та інвентар. Зокрема, документом передбачено 38 секцій крісел на 4 місця та 10 секцій крісел на 3 місця загалом на 94 тис. гривень.

Фактично відділ культури та релігій Снятинської РДА і Белелуйська сільська рада витратили півмільйона гривень на те, що і так було передбачено умовами договору, укладеного між обласним Департаментом будівництва і підрядником.

Зал народного дому с. Белелуя перед відкриттям. Фото з сайту Івано-Франківської ОДА

Проте у відповідь на інформаційний запит у Департаменті зазначили, що станом на початок квітня оплату підряднику за крісла не здійснювали.

Ми також звернулися за роз’ясненнями до відділу культури та релігій Снятинської РДА і Белелуйської сільської ради. Ті пояснили, що крісла та одяг для сцени були куплені за кошти державної субвенції.

Справді, у листопаді минулого року Кабмін виділив Снятинській РДА 500 000 гривень для придбання обладнання, меблів та інвентарю для народного дому в селі Белелуя, які фактично були закуплені і встановлені місяць перед тим. В той же час, місцева влада розбила загальну суму субвенції на частини і кількома прямими договорами доплатила підряднику ті гроші, які не вклалися в основний кошторис.

Щоб якось прояснити ситуацію, ми звернулися до підрядної організації “Західспецбуд”. Там кажуть, що крісла та одяг для сцени поставляли в рамках виконання основного договору.

Ми здійснювали будівельно-ремонтні роботи. З нами був заключений договір. Фінансування
проводилось з державного бюджету. Потім відбулося дофінансування. І вже відділ культури,
знаючи нас як виконавця робіт, безпосередньо уклав із нами договори на поставку одягу для
сцени і крісел. І ми одноразово це їм поставили у рамках виконання основного
договору, – роз’яснили у представництві компанії.

Також у підрядній організації підтвердили, що поставку товарів почали виконувати до моменту
укладання договору, за власний рахунок. Відповідно, договір візувався тим числом, коли
поступили кошти.

Ми не просто беремо цифри з повітря. Є відповідне погодження, є відповідні робочі проекти.
Тобто, ми вже відбивалися від цієї суми, яку нам дають, і чи ми можемо її зробити за таку
суму, – пояснили у представництві компанії.

На сьогоднішній день історія з будівництвом клубу триває. Загалом, як повідомили у Департаменті будівництва і ЖКГ ОДА, станом на квітень народний дім у селі Белелуя досі не введений в експлуатацію. Але це не завадило чиновникам провести урочисте відкриття ще не завершеного клубу.

Власне, плутанини з договорами і фінансуванням можна було уникнути, якби не бажання політиків встигнути відкрити народний дім на свято Покрови.

Звіти про урочисте відкриття клубу розміщені на офіційних сайтах Івано-Франківської ОДА та Снятинської РДА. Проте найбільше радів події голова Івано-Франківської обласної організації ВО “Батьківщина”, колишній народний депутат і уродженець села Белелуя Дмитро Шлемко. Новинапро відкриття народного дому з’явилася на офіційному сайті ВО “Батьківщина”, а голова Снятинської районної ради і однопартієць Шлемка Іван Угрин зазначив, що саме Дмитро Васильович “зробив найбільший вклад у народний дім”.

Як бачимо, мова йде про будівництво лиш одного об’єкта в області, а тут і розірвання договору через суд, і змова учасників тендеру, і “грудневі жнива”, і навіть дроблення закупівлі. Тож варто задатись питанням, чи не пора владі відходити від практики, коли задля піару на урочистих заходах та закриває очі на вимоги законодавства?

(Visited 120 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6645

загрузка...

Коломойський призначив свого юриста, який підпадає під закон про люстрацію, керувати Адміністрацією Президента України 21:52 14 коментарів

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призначення Андрія Богдана главою Адміністрації Президента України. Указ про призначення Андрія Богдана на сайті президента опублікували сьогодні. "Відповідно до частини третьої статті 106...

Зеленський видав указ про розпуск Ради і вимагає ліквідувати мажоритарку 21:47 1 коментар

Президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. Про це свідчить інформація на сайті глави держави.   “Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою і сьомою статті 83, пунктом...

На Прикарпатті працівницю ДФС оштрафували за неподання декларації про подаровану квартиру 09:22

Рішенням Івано-Франківського міського суду головного спеціаліста ДПІ в м. Івано-Франківську ГУ ДФС в області визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією (ч. 2 ст. 172-6 КУпАП), та накладено...

У Франківську працівниця ДФС отримала у подарунок квартиру і не повідомила про це НАЗК 19:55

На Прикарпатті працівницю Державної фіскальної служби визнано винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією. Рішенням Івано-Франківського міського суду головного спеціаліста ДПІ в м. Івано-Франківську ГУ ДФС в області визнано винною...

Учасники з однаковими документами «розіграли» тендер на майже мільйон гривень від коломийських комунальників 21:08 1 коментар

Комунальне підприємство «Полігон екологія», що в Івано-Франківській області, за результатами відкритих торгів підписало договір з ТОВ «ВГР Сервіс» на постачання гранітного щебеню. Сума договору становить 800 тис. грн, про це...

Компанія екс-регіонала Злочевського планує добувати газ на Прикарпатті 16:54 6 коментарів

ТОВ «ПАРІ» (м.Київ) планує розпочати видобуток вуглеводнів та облаштування Пилипівського газового родовища біля с.Кропивище та с.Пилипи Коломийського району. Видобуток вуглеводнів планується шляхом влаштування двох експлуатаційних свердловин (№21, 25). Глибина свердловин...

Прикарпатський олігарх Бахматюк: Гонтарева завдала економіці України більшої шкоди, ніж Путін 10:29 2 коментарі

Колишні власники збанкрутілих банків Олег Бахматюк і Костянтин Жеваго звинуватили екс-главу НБУ Валерію Гонтареву у непрофесіоналізмі. Про це вони заявили на конференції Concorde Capital "Game of thrones: final season?" у...

Скандальний олігарх Коломойський прилетів в Україну 08:24 1 коментар

В Україну з Ізраїлю прилетів олігарх Ігор Коломойський. Він не був в Україні з червня 2017 року. Про це у cвоєму Telegram-каналі повідомив журналіст "Схем" Михайло Ткач. "О 02:30 із...

Скільки прикарпатських посадовців притягнули до відповідальності за корупцію 22:44 2 коментарі

У шостому випуску програми «Прокуратура про резонанс в деталях» розповіли, скільки прикарпатських декларантів потрапили під приціл правоохоронних органів та скільки декларантів-корупціонерів понесли покарання. Вже третій рік державні службовці й інші...

Землевпорядника Чукалівки засудили за хабар – відбувся штрафом 20:07 3 коментарі

Тисменицький районний суд визнав землевпорядника Чукалівської сільської ради Антіна Терешкуна винним у зловживанні впливом та отриманні 450 доларів хабара. У матеріалах справи йдеться, що 20 березня 2018 року мешканка села...

Працівниці масажного салону, який працював у курортному Микуличині, звинувачують прикарпатських поліцейських у вимаганні грошей 17:25 3 коментарі

Працівниці масажного салону, який працював у курортному Микуличині, звинувачують прикарпатських поліцейських у вимаганні грошей Нещодавно Правда.іф писала про те, що в курортній частині Прикарпаття викрили ще один бордель. Зі слів...

НАБУ затримало екс-керівника Нацгвардії за оборудки з "Укрбудом" 09:13

Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримало колишнього очільника Національної гвардії Юрія Аллерова та посадовця "Укрбуду". Таку інформацію "Українській правді" підтвердив заступник очільника САП Володимир Кривенко. "Затримали...

На Прикарпатті затримали керівника одного із інститутів, який вимагав хабара у студентки 17:55 3 коментарі

На Прикарпатті затримали керівника одного із інститутів, який вимагав хабара у студентки 7 травня за заявою студентки одного з інститутів Коломийського району прокуратурою Івано-Франківської області відкрито  кримінальне провадження. Встановлено, що...

Списочник “Нарфронту” Іванчук зібрався на вибори по мажоритарці в Коломиї 19:32 8 коментарів

Заступники голови фракції "Народний фронт", списочники Сергій Пашинський та Андрій Іванчук активізувалися на мажоритарних округах у Житомирській та Івано-Франківській областях відповідно, де вони використовують для "засівання" свої благодійні фонди. Крім...

Прикарпатські активісти показали, як чиновники часів Януковича із розкішними маєтками, знову намагаються сісти на «лісові потоки» Прикарпаття (відеофакт) 12:26 1 коментар

Ліси і гори є чи не головною родзинкою Прикарпаття, які милують око не тільки краянам, але й гостям нашого чарівного регіону. Ліс – це водночас багатство, на якому намагаються здобути...

Коломойський назвав єдиного міністра, який повинен залишитися 07:51 1 коментар

Олігарх Ігор Коломойський вважає міністра внутрішніх справ Арсена Авакова найкращим міністром за останні п’ять років. Про це він сказав в інтерв'ю "Bihus.info", оприлюдненому 7 травня. "Я вважаю, що це найуспішніший...

Прокурор Верховинщини «забив» на майже півсотню кримінальних справ. За що отримав догану від дисциплінарної комісії 17:46

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів наклала дисциплінарне стягнення на начальника Верховинського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області Дмитра Гнип’юка за неналежне виконання службових обов’язків. Прокурор Дмитро Гнип’юк або взагалі не розслідував кримінальні...

Антимонопольний комітет виявив змову учасників тендерів на Прикарпатті 20:35 1 коментар

Порушення законодавства знайшли в Івано-Франківську та Долині. Івано-Франківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України за результатами розгляду звернень громадських організацій та Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки...

Збитки Приватбанку від кредитів колишнім власникам перевищили 210 мільярдів 05:48 2 коментарі

Кредитний портфель Приватбанку, який класифікується як пов'язаний з попередніми акціонерами, на кінець 2018 року досяг 212,8 мільярда гривень в порівнянні з 185,58 мільярда на кінець 2017 року. Про це йдеться...

Тендерний новачок і фірма нардепа Шевченка облаштують озеро в Івано-Франківську за майже 9 мільйонів 16:23 6 коментарів

Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міськради за результатом відкритих торгів підписав дві угоди з ТОВ «ПБС» і ПП «Фірма Діко» на роботи з благоустрою міського озера. Сума двох...
  • ріел ІФ виринаюча