Змова учасників, “грудневі жнива” і дроблення закупівель, або Як на Прикарпатті урочисто відкрили незданий народний дім

У жовтні 2018 року, на Свято Покрови, у селі Белелуя на Снятинщині гучно і з урочистостями
відсвяткували відкриття новозбудованого народного дому.

З того дня пройшло півроку, проте клуб офіційно досі не зданий в експлуатацію. “Антикорупційна платформа” проаналізувала історію будівництва народного дому і виявила у ній не зовсім прозорі процедури.

Тендер із сусідом
Будівництво народного дому у селі Белелуя розпочалося у 2008 році. Роботи проводило ТОВ “Рембудкомінвест”. У 2016 році підрядник через суд розірвав договір із Департаментом будівництва і ЖКГ ОДА, бо той відмовився збільшити вартість угоди та дофінансувати роботи.

Водночас, через два місяці після розірвання договору з “Рембудкомінвестом”, у Департаменті знайшли-таки додаткові кошти і оголосили у Prozorro новий тендер на 9 млн грн. На торги прийшло троє учасників: ТОВ “Інвестиційно-будівельна компанія Західспецбуд”, приватне підприємство “Форесс” та ТОВ “Лідер Плюс”.

Власне, сам тендер більш схожий на домовленість двох підприємств, оскільки учасники “Західспецбуд” та “Форесс”, що подали найнижчі цінові пропозиції, виявилися швидше за все пов’язаними між собою. Йдеться про спільний номер телефону, який вказаний як у тендерній пропозиції “Західспецбуду”, так і в даних компанії “Форесс” в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Також учасники завантажили свої документи на Prozorro із різницею у півгодини, а під час аукціону жоден із них не зменшував свою початкову ціну.

А ще на сайті фірми “Форесс” вказана адреса: Івано-Франківськ, вул. Симона Петлюри, 15б. Раніше, до 2017 року, за тією самою адресою була зареєстрована компанія “Західспецбуд“. Що цікаво, для підприємства “Форесс”, це був перший і поки що єдиний випадок участі у закупівлях на Prozorro. За понад два роки з моменту завершення аукціону фірма жодного разу не брала участі в інших тендерах.

Все ж аукціон відбувся, а переможцем торгів став “Західспецбуд”. Департамент уклав з ним
договір на суму 6,65 гривень, зекономивши майже 2,5 млн гривень. Між іншим, компанія “Західспецбуд” є вельми успішним учасником торгів у системі публічних закупівель. На момент написання матеріалу на рахунку фірми було 73 договори на загальну суму 67 млн гривень. Більшість укладені із обласним департаментом будівництва. Водночас “Західспецбуд” не прихильник конкурентних процедур у системі Prozorro. Фірма лише тричі брала участь у відкритих торгах, двоє з яких завершились для неї успішно.
У свою чергу, ми нарахували понад 70 прямих договорів, укладених на допорогові суми. Закон дозволяє проводити неконкурентні закупівлі без оголошення тендеру для виконання робіт вартістю до 1,5 млн грн. У випадку із “Західспецбудом” замовники зверталися до компанії напряму, а в системі Рrozorro публікували звіти про укладені договори.

Загалом “Західспецбуд” здійснює підприємницьку діяльність з 2014 року. До недавнього часу засновником фірми був Левко Богдан Васильович, а на початку 2019 року власником компанії став Зубенко Дмитро Сергійович. Також на початку 2017 року ІБК “Західспецбуд” змінила адресу і перебралася у місто Снятин.

Закупівлі “постфактум”
За умовами договору будівництво народного дому у селі Белелуя мало завершитись до кінця 2017 року, та через брак фінансування виконання робіт відтермінували до грудня 2019 року.

За даними пошуково-аналітичної системи 007, на кінець 2018 року Департамент сплатив підряднику 6 601 606 гривень, відтак у цьому році залишилося виконати робіт на майже 50 тисяч гривень. Водночас у системі Prozorro ми виявили інші закупівлі, які теж пов’язані із будівництвом народного дому.

Восени минулого року Департамент будівництва і ЖКГ ОДА окремо замовив у “Західспецбуду” нове будівництво каналізаційних мереж та споруд  в народному домі на 260 тис. гривень. А наприкінці 2018 року відділ культури та релігій Снятинської РДА в один день уклав із компанією “Західспецбуд” відразу два договори. Перший – на купівлю театральних крісел на суму 185 тис. грн, другий – на одяг для сцени вартістю 117 тис. грн. Місцем поставки товарів було вказано народний дім у селі Белелуя.

У той же час Белелуйська сільська рада і собі закупила театральні крісла і комплект меблів на суму 196 тис. гривень. Знову ж таки, постачальником значиться компанія “Західспецбуд”.

Вже 22 грудня що відділ культури та релігій Снятинської РДА, що Белелуйська сільська рада повністю здійснили всі проплати за вказані товари. Але є один нюанс. На фотографіях, опублікованих на сайті Снятинської РДА, бачимо, що у жовтні 2018 року, під час відкриття народного дому крісла вже стояли в актовій залі, а сцена “була вбрана” в одяг.

Сцена Народного дому села Белелуя. Урочисте відкриття. Фото з сайту Снятинської районної ради

Виходить, що театральні крісла, меблі і одяг для сцени закуповувався на паперах вже після відкриття народного дому, та ще й у розпал “грудневих жнив”. Саме у цей період розпорядники коштів у терміновому порядку витрачають залишки на рахунках, тому угоди укладають напряму, без тендерів у Prozorro.

Ми зацікавилися закупівлею крісел, і виявилося, що вони вже були включені у кошторис будівництва народного дому в рамках договору між Департаментом будівництва і ЖКГ ОДА та ІБК “Західспецбуд”. Так, у кошторисі закладено 367 тис. гривень під технічне обладнання, меблі та інвентар. Зокрема, документом передбачено 38 секцій крісел на 4 місця та 10 секцій крісел на 3 місця загалом на 94 тис. гривень.

Фактично відділ культури та релігій Снятинської РДА і Белелуйська сільська рада витратили півмільйона гривень на те, що і так було передбачено умовами договору, укладеного між обласним Департаментом будівництва і підрядником.

Зал народного дому с. Белелуя перед відкриттям. Фото з сайту Івано-Франківської ОДА

Проте у відповідь на інформаційний запит у Департаменті зазначили, що станом на початок квітня оплату підряднику за крісла не здійснювали.

Ми також звернулися за роз’ясненнями до відділу культури та релігій Снятинської РДА і Белелуйської сільської ради. Ті пояснили, що крісла та одяг для сцени були куплені за кошти державної субвенції.

Справді, у листопаді минулого року Кабмін виділив Снятинській РДА 500 000 гривень для придбання обладнання, меблів та інвентарю для народного дому в селі Белелуя, які фактично були закуплені і встановлені місяць перед тим. В той же час, місцева влада розбила загальну суму субвенції на частини і кількома прямими договорами доплатила підряднику ті гроші, які не вклалися в основний кошторис.

Щоб якось прояснити ситуацію, ми звернулися до підрядної організації “Західспецбуд”. Там кажуть, що крісла та одяг для сцени поставляли в рамках виконання основного договору.

Ми здійснювали будівельно-ремонтні роботи. З нами був заключений договір. Фінансування
проводилось з державного бюджету. Потім відбулося дофінансування. І вже відділ культури,
знаючи нас як виконавця робіт, безпосередньо уклав із нами договори на поставку одягу для
сцени і крісел. І ми одноразово це їм поставили у рамках виконання основного
договору, – роз’яснили у представництві компанії.

Також у підрядній організації підтвердили, що поставку товарів почали виконувати до моменту
укладання договору, за власний рахунок. Відповідно, договір візувався тим числом, коли
поступили кошти.

Ми не просто беремо цифри з повітря. Є відповідне погодження, є відповідні робочі проекти.
Тобто, ми вже відбивалися від цієї суми, яку нам дають, і чи ми можемо її зробити за таку
суму, – пояснили у представництві компанії.

На сьогоднішній день історія з будівництвом клубу триває. Загалом, як повідомили у Департаменті будівництва і ЖКГ ОДА, станом на квітень народний дім у селі Белелуя досі не введений в експлуатацію. Але це не завадило чиновникам провести урочисте відкриття ще не завершеного клубу.

Власне, плутанини з договорами і фінансуванням можна було уникнути, якби не бажання політиків встигнути відкрити народний дім на свято Покрови.

Звіти про урочисте відкриття клубу розміщені на офіційних сайтах Івано-Франківської ОДА та Снятинської РДА. Проте найбільше радів події голова Івано-Франківської обласної організації ВО “Батьківщина”, колишній народний депутат і уродженець села Белелуя Дмитро Шлемко. Новинапро відкриття народного дому з’явилася на офіційному сайті ВО “Батьківщина”, а голова Снятинської районної ради і однопартієць Шлемка Іван Угрин зазначив, що саме Дмитро Васильович “зробив найбільший вклад у народний дім”.

Як бачимо, мова йде про будівництво лиш одного об’єкта в області, а тут і розірвання договору через суд, і змова учасників тендеру, і “грудневі жнива”, і навіть дроблення закупівлі. Тож варто задатись питанням, чи не пора владі відходити від практики, коли задля піару на урочистих заходах та закриває очі на вимоги законодавства?

(Visited 127 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4659

загрузка...

В АМКУ розслідують тендер на озелення, який провела «Міська ритуальна служба» 11:53

Івано-Франківським обласним територіальним відділенням АМКУ виявлено ознаки антиконкурентних узгоджених дій між ТОВ «Західполіремкомплект» і фізичною особою - підприємцем Джус В.М. під час їх участі в тендері на здійснення озеленення територій...

Снятинський водоканал підозрюють у встановленні необгрунтованих тарифів 15:43

Івано-Франківське відділення Антимонопольного комітету України порушило справу за ознаками зловживання з боку КП Водоканал (м.Снятин) монопольним становищем. Про це повідомили в прес-службі відомства. «Як встановлено Відділенням за результатами розгляду заяви,...

Поліція перевірить чи був непрямий підкуп під час відкриття спортмайданчика у Космачі (фото+відео) 13:44

12 липня у селі Космач, Косівського району, відбулось відкриття спортивного майданчика, участь у якому взяв кандидат у народні депутати Дмитро Сіреджук (округ №89). Присутнім розповіли про фінансову допомогу кандидата для...

АМКУ підозрює франківських підприємців у змові на торгах 14:46

Івано-Франківським обласним територіальним відділенням АМКУ виявлено ознаки антиконкурентних узгоджених дій між                  ТОВ «Західполіремкомплект» і фізичною особою - підприємцем Джус В.М. під час...

"40 млн., котрі були призначені для "дороги життя", він забрав під фірму бізнеспартнера". Журналіст звинуватив одного із прикарпатських кандидатів у використанні корупційних схем 11:49 1 коментар

Журналіст звинуватив одного із прикарпатських кандидатів у використанні корупційних схем. Йдеться про оборудку з коштами для космацьких доріг, які використала буковелівська фірма. Про це Роман Реведжук написав на своїй власній...

На Франківщині пов’язані між собою учасники розіграли 2,5 млн грн на тендерах з ремонту тротуарів 14:51

На рахунку підприємства “Екоспецбуд” 14 переможних закупівель оголошених КП “Комунгосп” Долинської міськради. Проте “Антикорупційна платформа” з’ясувала, що у половині випадків здобути перемогу “Екоспецбуду” допомогла фірма, з якою той ділить офісну...

КВУ звинувачує братів Шевченків у масовому підкупі виборців 15:57 4 коментарі

КВУ звинувачує братів Шевченків у масовому підкупі виборців. Про це йдеться на офіційній сторінці Комітету Виборців України у соціальній мережі Фейсбук: На Прикарпатті масово купують виборців поїздками на Буковель На...

Держаудитслужба перевірить закупівлю обладнання для прикарпатських шкіл 12:18

Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області вирішило розпочати моніторинг закупівлі комп’ютерного обладнання для шкіл Івано-Франківської області. Рішення про моніторинг прийняли на підставі інформації, отриманої від органів державної влади, органів...

Топ-менеджер Ахметова, «еліта нації» часів Януковича. Що ще відомо про призначеного Зеленським голову Івано-Франківської ОДА 08:09 11 коментарів

Під стінами Івано-Франківської ОДА відбулася акція протесту громадських активістів проти непрозорого призначення на посаду голови облдержадміністрації львів’янина Дениса Шмигаля, яке було анонсоване президентом Володимиром Зеленським під час представлення губернатора Львівщини...

На хабарі спіймали начальника відділу Долинської РДА (фотофакт) 09:22

Прокуратурою Івано-Франківської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди. Встановлено, що начальник відділу Долинської РДА вимагав та отримав неправомірну вигоду від фізичної...

У окрузі №87 одного із кандидатів упіймали на численних підкупах виборців (відеофакт) 23:47 5 коментарів

Кандидат в народні депутати від партії «Слуга народу» по 87 округу, чинний мер Надвірної Зіновій Андрійович підкуповує виборців, в тому числі із застосуванням адмінресурсу. Довірена особа кандидата в народні депутати...

Друг глави Офісу Зеленського злив своїй фірмі забудову елітного комплексу (фото) 13:04

Близький до команди Володимира Зеленського та керівник групи будівельних компаній Saga Development Андрій Вавриш в часи роботи у Київській міськдержадміністрації підписував документи, що дали старт його ж майбутній забудові. Наприкінці...

Мера Надвірної запідозрили у підкупі виборців 09:53 1 коментар

Підкуп виборців та застосування адміністративного ресурсу залишаються ключовими проблемами виборчого процесу в Україні. Цього разу у порушенні виборчого законодавства запідозрили очільника міста Надвірна Зіновія Андрійовича, який балотується до Верховної Ради...

Керівника управління статистики в Івано-Франківській області спіймали на хабарі (фотофакт) 19:10 7 коментарів

Івано-Франківською місцевою прокуратуроюздійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 3 ст. 368(«Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою») КК України, за фактом вимагання посадовими особами  Головного...

По прикарпатському окрузі №87 партія "Голос" виставила кандидата із заплутаним минулим (фотофакт) 08:43 1 коментар

По прикарпатському окрузі №87 партія "Голос" виставила кандидата із заплутаним минулим. Як вже повідомляли прикарпатські та всеукраїнські ЗМІ, попри задекларовану відкритість, кандидати у партійний список та на мажоритарні округи від...

Прикарпатці можуть поскаржитись на корупційну або ганебну поведінку прокурорів 09:50

Жителі Івано-Франківщини можуть повідомити про корупційні або ганебні вчинки працівників органів прокуратури. Про це повідомили в прес-службі Прокуратури Івано-Франківської області. «Якщо Ви бажаєте повідомити інформацію стосовно корупційних правопорушень, вчинення працівниками...

Проти Портнова зареєстроване кримінальне провадження - адвокат Петра Порошенка 14:11 2 коментарі

Так звані заяви Портнова, спрямовані проти п’ятого президента України Петра Порошенка, не мають жодних юридичних перспектив і носять характер юридичного тролінгу, спрямованого на підрив репутації. Про це під час прес-конференції...

На Прикарпатті суд визначив заставу для посадовця «Укрінтеравтосервісу» за вимагання хабара 09:50

Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди посадовою особою одного із державних підприємств області. Встановлено, що тимчасово виконуючий обов’язки директора філії «Івано-Франківський...

Скандальний олігарх Коломойський планує захопити усі мажоритарні округи Прикарпаття - журналіст (відеофакт) 09:43 2 коментарі

Скандальний олігарх Коломойський планує захопити усі мажоритарні округи Прикарпаття - журналіст. Про це прикарпатський журналіст, а від не давно і кандидат у депутати Роман Реведжук повідомив на своїй сторінці у...

СБУ викрила на Прикарпатті чергового посадовця-хабарника 00:01

СБУ викрила на хабарі керівника філії держпідприємства у транспортній сфері Співробітники Служби безпеки України спільно зі слідчим управлінням ГУ НП під процесуальним керівництвом прокуратури у межах протидії корупції викрили в...
  • ріел ІФ виринаюча