-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Зниклими безвісти вважаються 97 бійців з Івано-Франківської громади

-Реклама-spot_img
spot_img

Дев’яносто сім бійців з Івано-Франківської громади вважаються зниклими безвісти.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Правда.іф з посиланням на Фіртку.

Поки триває розслідування обставин зникнення, сімʼї відважних захисників змушені жити у невідомості.

Як діяти рідним, якщо втратили зв’язок з військовослужбовцем

- РЕКЛАМА-

Насамперед рідні військовослужбовців мають усвідомити, що в такий час зникнення на кілька діб для військових – буденна річ.

Адже в зонах бойових дій часто немає електрики та мобільного зв’язку. Тому військові, які виконують завдання в гарячих точках, іноді просто не мають можливості вчасно зарядити телефон і надіслати звістку додому.

Водночас варто мати номер мобільного телефону й інших військових, з якими несе службу родич. У випадку зникнення зв’язку спробуйте зателефонувати їм. Родичам військових, а особливо тих, які беруть участь у бойових діях, рекомендують чітко знати номер частини та батальйону, де служить боєць.

Бажано знати, в якому саме населеному пункті військовий несе службу, і мати контакти військової частини, де базується його відділення.

Зазначимо, з  травня 2023 року в Україні працює Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб, куди вносять всі дані про військовослужбовців, яких розшукують.

Торік у вересні Кабінет Міністрів ухвалив передачу функцій Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти до Міністерства внутрішніх справ. З того часу МВС займається координацією розшуку осіб та функціонуванням Реєстру. 

Разом з тим, в областях запровадили посади представників Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин. На Івано-Франківщині цю посаду з лютого 2024 року обіймає Наталя Пасічник.

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців, Наталя Пасічник розповіла в інтерв’ю журналістці Фіртки.

Як рідним правильно подати звернення щодо зниклого безвісти? 

Насамперед — звернутись до військкомату та до військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу. Там родичам мають повідомити, що відбувається з людиною, чому вона не виходить на звʼязок, в якому статусі перебуває (полонений чи зниклий безвісти).

Після цього подати заяву до найближчого підрозділу Національної поліції. Родичам та близьким особам при написанні заяви необхідно мати з собою паспорт, а також документи, які підтверджують ступінь родинних зв’язків з особою, зниклою безвісти.

Також необхідно підготувати сповіщення військової частини про зникнення військовослужбовця. Надати слідчому повну і точну інформацію про зниклу особу, зокрема фотографії, опис зовнішності, особливі прикмети, одяг та всі відомі обставини зникнення.

Далі отримати від слідчого постанову про визнання заявника потерпілою особою у кримінальному провадженні. Отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Згодом правоохоронці направлять на здачу ДНК-зразків (для забору ДНК підлягають рідні діти, батько, мати).

Крім цього, зареєструватися на сайті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в «Особистому кабінеті» та на сайті Національного інформаційного бюро.

Як відбуваються пошуки після того, як людина подала звернення?

Є чіткий алгоритм пошуку. По-перше, після звернення відкривають справу у поліції, відбирають ДНК-зразки, назначають слідчого, заносять всі дані в загальну базу та Реєстр, розпочинають пошуки. Слідчі комунікують з військовими частинами, вимагають акти службового розслідування, з якого черпають важливу для пошуку інформацію.

Також, шукають серед військовополонених. Бувають й такі випадки, коли окупанти під час обмінів повертають військових, яких не підтверджували і які в Україні вважалися зниклими безвісти. Для рідних це велике щастя.

Також, пошукові бригади безпосередньо виїжджають на точки, їздять у лікарні та інші місця. Тобто, до пошукового процесу залучають всі відповідні органи та структури. Не всі деталі цього процесу можна розголошувати.

Найбільше ускладнює процес пошуку відсутність доступу до зони бойових дій та окупованих територій.

Коли розшук припиняють?

Розшук зниклої безвісти людини припиняють не пізніше ніж через три дні з дня встановлення її місця перебування, місця поховання чи місцеперебування останків. Про це повідомляють родичів, а також заявника, якщо заявник не є родичем.

Якщо зникла безвісти за особливих обставин людина, вважається загиблою, але її останки не знайшли, розшук не припиняється до встановлення її місцеперебування, місця поховання чи місцеперебування останків зниклого.

Довідково: до представниці Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області. близькі зниклих безвісти можуть зателефонувати за номером: +380 66 069 72 71 та отримати консультацію. Крім цього, можна прийти на очний прийом за адресою: Коновальця, 46. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні