Актриса Тетяна Бестаєва вдягала її двічі: у сцені весілля та в епізоді у корчмі.
Сорочка – розкішна. Рукава та уставки щільно покриті фактурною чорною вишивкою. Жовто-оранжеві тоненькі смужки створюють стримані кольорові акценти, йдеться у дописі на сторінці Книга Автентичне вбрання та мода передмістя Косова, пише “Західний кур’єр” з посиланням на сторінку Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини. – От би зараз побачити цю вишиту красу вживу!
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
На жаль, нам не відома доля сорочки з легендарного фільму Параджанова. Але є і гарна новина! У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини зберігається її сорочка-близнючка. Походить вона з с.Вербовець Косівського р-ну та датована кінцем ХІХ століття.
“Вишита вовняними нитками складними техніками, притаманними селам передмістя Косова*. Ім’я майстрині та власниці не відоме, – йдеться у дописі. – Зараз цей тип святкової сорочки відомий під назвою “вербовецькі рукавівки”. Наші ж прабабусі називали їх “рукави”. Колір вовняної вишивки був не тільки чорний. Були червоні, бордові рукави. А також вишиті муліне двох відтінків: синій/вишневий, зелений/бордовий. Рукавівки вдягала молода та дружки на весіллі, як і кожна ґаздиня на святкову службу до церкви”.
До речі, у інших епізодах Палагна з фільму вдягнута у червоні вербовецькі рукави.