Ціна на газ в Європі за останній місяць впала у вісім разів через невеликий попит і теплу осінь.
Про це написав заступник міністра з питань євроінтеграції Ярослав Демченков у Facebook, передає Правда.іф.
За його словами, європейські газові сховища заповнені майже на 100%, а через теплу осінь попит на газ поки не збільшується.
“Навколо європейських портів вишикувалися LNG танкери, яким немає куди розвантажити газ. В результаті ціна на газ у ЄС за останній місяць впала вже у вісім разів і продовжує знижуватися”, – зазначив замміністра.
Демченков вважає, що цей газ обов‘язково знадобиться Європі, але пізніше, коли попит зросте. Ті трейдери, які зможуть закупити газ за сьогоднішніми цінами і знайти, де зберігати його до холодів, ймовірно, зможуть продати його набагато дорожче вже за кілька тижнів.
У свою чергу, міністр енергетики Герман Галущенко запропонував європейським партнерам для зберігання газу використати українські газові сховища.
“Ми маємо систему підземних газосховищ України, яка є найпотужнішою в Європі та третьою у світі – загальним обсягом понад 30 млрд куб. м. Для власних потреб України наразі використовується приблизно половина. Таким чином, ми готові запропонувати іноземним замовникам послуг вільні потужності для зберігання газу – до 15 млрд куб. м”, – написав він у Твіттер.
Довідка УНІАН. Більшість українських газових сховищ розташовані у безпосередній близькості до кордону з ЄС та є безпечними, газ у наших підземних сховищах зберігається на глибині близько 3 км.
Україна пропонує трейдерам спеціальний митний режим – “Митний склад”, за умовами якого газ у наших сховищах можна зберігати без розмитнення протягом трьох років.
Тарифи на зберігання природного газу в українських підземних сховищах у 2-4 рази нижчі, ніж у ЄС. Крім того, оператор української газотранспортної системи має спеціальний вигідний тариф для доставки газу від кордону до сховищ і назад (short haul).
Ця пропозиція вже користується попитом.
За даними оператора сховищ, з початку жовтня обсяги газу нерезидентів збільшилися у понад 7 разів.