ГПУ незаконно звільнила 4 слідчих, які займалися справами Майдану, – Горбатюк

0
529

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що з Генпрокуратури незаконно звільнили чотирьох слідчих, які займалися справами Майдану

Про це повідомляє “Громадське”.

За словами Сергія Горбатюка, Юрія Безщасного, Віталія Тарасюка, Андрія Дем’яненка та його заступника звільнили у зв’язку з тим, що вони написали заяву на атестації не того зразка, який затвердив генпрокурор Руслан Рябошапка.

Усі вони не погоджувалися зі зразком заяви, яку пропонували підписати в ГПУ, оскільки у ній, зокрема, йшлося про те, що підписант дає згоду на те, що під час ухвалення рішення про атестацію комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності її перевіряти.

Горбатюк наголосив, що текст заяви затвердженого зразка грубо порушує законодавство та Конституцію.

“Це взагалі не пов’язано з виявленням доброчесності або недоброчесності. Ця реформа схожа на механізм для звільнення тих, хто незручний системі”, — сказав Горбатюк.

За його словами, у випадку зі слідчими неподання заяви не може бути підставою для їхнього звільнення.

“Для слідчих записано, що якщо вони хочуть перейти до Офісу генпрокурора, необхідно подати заяву встановленого зразка, але не написано, що у разі неподання слідчого може бути звільнено. Однак чотирьох слідчих просто звільнили, стверджуючи, що вони прирівнюються до прокурорів, оскільки вони були керівниками слідчих відділів. Таке незаконне звільнення слідчих містить ознаки злочинного втручання в їх діяльність”, — зазначив Горбатюк.

  • Нагадаємо, 19 жовтня Генеральна прокуратура не допустила до переатестації Сергія Горбатюка та Олексія Донського, які займалися розслідуваннями справ Майдану.
Підписка
Сповіщення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі