8 C
Ivano-Frankivsk
Неділя, 23 Лютого, 2020
Головна FB Гроші на добудову пасічнянського мосту Івано-Франківськ проситиме у китайців - мер

Гроші на добудову пасічнянського мосту Івано-Франківськ проситиме у китайців – мер

Китайці готові профінансувати будівництво моста через Бистрицю Солотвинську. Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час онлайнтрансляції у фейсбуці.

«Міст буде. Більше того, прийшов висновок по безпеці руху. Є певні невеликі зауваження щодо розв’язки. Але в цілому вони погоджують. Найближчим часом будемо презентувати», – сказав Марцінків.

Як писали ЗМІ, у виконкомі наприкінці минулого року замовили висновок з організації безпеки руху на мості, що будується через Бистрицю Солотвинську, та звернулися до власників трьох ділянок щодо можливого викупу землі під розв’язку.

«Також веду перемовини з китайцями, Європейським банком реконструкції та розвитку, наступного тижня буду мати дві зустрічі. Вони готові профінансувати добудову нашого моста, – сказав міський голова у нинішньому ефірі. – Бо обіцяних коштів від президента і уряду, на жаль, ми бачимо, що очікувати не можна. Хоча я неодноразово звертався і до президента, і до міністра інфраструктури, і до прем’єр-міністра. Поки що обіцянки залишаються обіцянками».

З якими саме “китайцями” веде переговори Марцінків та на яких умовах вони готові кредитувати місто, міський голова, на жаль, не уточнює. Останнім часом у мерії уникають згадувати, що обіцяли збудувати міст на Пасічну коштами міського бюджету, перекладаючи провину на уряд і Зеленського. Хоча жодної публічної обіцянки забезпечити фінансування франківського мосту ні президент, ні прем’єр-міністр насправді не давали, пише КУРС.

Довідка:

Камінь під будівництво нового моста через Бистрицю-Солотвинську до мікрорайону “Пасічна” урочисто заклали 6 травня 2016 року. Іванофранківці обрали назву моста інтернет-голосуванням – зі 150 варіантів понад 50% голосів отримала назва “Галицький”.

Масштабне будівництво запланували у три черги: перша  будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. Тендер на будівництво моста відбувся у 2017 році. Найнижчу ціну на будівництво моста запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн і виграла тендер. Згодом міське УКБ уклало угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн. Тобто до 178,35 млн грн. 

Але депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук у запитах до прем’єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія озвучила, що ця частина коштує вже 212,3 млн грн, а загальна вартість будівництва 594 млн грн.

До речі, роботи з будівництва моста мали бути завершені до кінця серпня, але через відсутність фінансування їх перенесли на кінець року. А згодом і Марцінків заявив, що будівництво моста на Пасічну завершиться до 2021 року, якщо місто отримає кредит.

Тендер на будівництво розв’язки УКБ оголосило у квітні цього року з очікуваною вартістю майже 330 млн грн. У день, коли мав відбутися аукціон, 12 червня, тендерний комітет просто скасовує торги через нібито “виявлені порушення у частинi складання тендерної документацiї замовником“. Повторний тендер на будівництво розв’язки не оголосили досі.

5 КОМЕНТАРІ

5
Залишіть коментар

avatar
5 Список коментарів
0 Список відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Гарячі коментарі без совісті і цензури
5 Коментар авторів
ГістьГістьГістьМарцінківДержстат Recent comment authors
  Підписатись  
Новизні Застрарілості Популярності
Сповіщення про
Держстат
Гість
Держстат

На бруківку хай би так кредити брав. Ні на що грошей нема , а воно ще в китайців позичає.

Марцінків
Гість
Марцінків

Що б ми без Китаю робили, голі босі би ходили рагулі в ліс срати, від трусів і унітазів до моста, все китайське.

Гість
Гість
Гість

Сруль Марцінків зовсім знахабнів. Розікрав десятки мільйонів громадських грошей, тепер ще хоче франківців загнати в боргову яму перед китайцями.

Гість
Гість
Гість

1. Що китайці хочуть взамін?
2. З 2016 року через таку річечку ще не побудувати міст з двома смугами руху (йоханий бабай). Таке враження, що будується міст на 6 смуг руху через Міссісіппі з болотистими берегами, потрібна додаткова меліорація і насипи грунту.
3. Чи всі гроші і матеріали пішли по призначенню, чи нічого не розікрали? Скільки фінансів і матеріалів пішло “наліво” і скільки хатів, котеджів собі побудували?

Гість
Гість
Гість

Марцинків отримав гроші від китайців під заставу ряду держпідпиємств . Зараз ніхто в світі не працює ” за чесне слово ” тим більше з такими країнами як україна , де корупція в астрономічних маштабах

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ВАЖЛИВЕ!

На території області виявлено міну часів ІІ Світової війни

На території області виявлено міну часів ІІ Світової війни

0
У Коломийському районі в с. Молодятин на відкритій території (присадибна ділянка) виявлено 82 мм мінометну міну часів ІІ Світової війни, інформує УПЦЗ.