Історія села-привида на Франківщині, яке колись було відомим курортом, а тепер стоїть пусткою
Диван на коліщатках в темній вітальні

Історія села-привида на Франківщині, яке колись було відомим курортом, а тепер стоїть пусткою

Автор: Ігор Василик
05/07/2025 22:23
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
Благодійність для лікування дитини, приєднайся зараз.
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні
Село Буркут у Верховинському районі колись було відомим бальнеологічним курортом. Сюди навіть приїжджала лікуватися Леся Українка. Проте з часом село занепало, і більш ніж 15 років там ніхто не живе.

Село Буркут розташоване в долині між гірськими хребтами Чивчинський і Гринявський. Це одне з найвіддаленіших поселень Карпат, адже за кілька кілометрів – кордон України з Румунією, розповідає 24 Канал.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Як курортне село стало занедбаним поселенням

Колись Буркут славився джерелами з лікувальною водою, тому до села з’їжджалися на оздоровлення звідусіль. А було це два століття тому.

За словами наукового співробітника Верховинського нацпарку, в “курортні часи” в Буркуті було 14 будинків, де приймали людей. Воду не лише пили – у ній приймали ванни, адже було досліджено, що вона потрапляє в організм також через капіляри. До Першої світової війни в Буркуті навіть був тенісний корт. 

У селі також функціонував військовий госпіталь, де водою лікували поранених солдатів. З того часу до наших днів збереглися хіба що обеліски й написи з військового цвинтаря.

Сільський пейзаж з хатами в горах
Покинуті будинки у 2016 році / Фото “Вікіпедія”

Село залишається безлюдним з 2008 року. Тоді мешканців села евакуювали під час повені, і з того часу додому ніхто не повернувся. Підтоплення, до слова, не раз ставало головною причиною того, що люди покидали свої будинки.

У 2018 році село почали відновлювати. Чотири роки тому там функціонувало дві садиби, де приймали туристів. Голова селищної ради, до якої входить Буркут, розповідав, що місцева влада планує розвивати там туризм.