15 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 25 Травня, 2020
Головна Економіка Із 1 травня в кожній області України діятиме свій тариф на доставку...

Із 1 травня в кожній області України діятиме свій тариф на доставку газу: яким він буде для мешканців Прикарпаття

Після запровадження НКРЕКП нових тарифів для АТ “Укртрансгаз”, із 1 травня у кожному регіоні країни діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів .
Результат пошуку зображень за запитом "газ"
Про це повідомляє прес-служба ГС “Асоціації газового ринку України” (“АГРУ”).
Нагадаємо, що до цього нововведення  вартість газу була єдина для споживачів у всіх регіонах.
“Тому що для всіх областей діяв однаковий загальний тариф на доставку газу, який складався з тарифу на транспортування для “Укртрансгазу” і тарифу на розподіл для операторів ГРМ”, – пояснили в “АГРУ”.
Зміна вартості газу залежно від регіону зумовлена рішенням НКРЕКП запровадити для дочірньої компанії  “Нафтогаз України” – АТ “Укртрансгаз” – тарифу на транспортування газу, виходячи із замовленої потужності.
“Він передбачає, що споживачі газу (зокрема й побутові) сплачуватимуть за послуги транспортування газу газотранспортною системою фіксовану ставку (абонплату), у розмірі 157,19 грн. за тис куб. м. (без ПДВ). Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України”, – пояснили в Асоціації.
Зазначається, що “Укртрансгаз” вже надіслав постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу.
Детально про кінцеву вартість природного газу для потреб побутових споживачів у розрізі територій ліцензованої діяльності з розподілу газу та деталізацією кожного компонента вартості газу, можна ознайомитися за посиланнями:
Вартість природного газу у травні 2019 р.

 

Вартість природного газу у червні 2019 р.

 

Нагадаємо, 14 травня “Нафтогаз України” розіслала контрагентам додаткові угоди, які містять нову ціну газу при постачанні на умовах покладання спеціальних обов’язків. Нова ціна майже на 4% нижча ніж та, що діяла в квітні.
Так, ціна становить 5 990 грн за тис. куб. м без урахування ПДВ і вартості доставки. Нова ціна на 245 грн за тис. куб. м або майже на 4% нижче ніж та, що діяла у квітні.
При цьому, за інформацією наявною у розпорядженні Асоціації, кінцева вартість газу мала б становити 8 247,00 грн. за 1 000 м3.
Нагадуємо:
НАК “Нафтогаз України” спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 гривень за тисячу кубометрів.
23 квітня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що зниження “Нафтогазом України” ціни на газ на 300 гривень за тисячу кубів з травня є гарним початком для подальших знижень.
У травні Кабінет міністрів усунув правові колізії між нормами двох постанов (№867 від 2018 року та №293 від березня 2019 року) щодо формування ціни на газ для населення і теплокомуненерго.
Рішення забезпечило можливість НАК “Нафтогаз України” знизити у травні вартість ресурсу для споживачів, що одержують газ за спеціальними зобов’язаннями, на 3,5%.
Економічна правда

3 КОМЕНТАРІ

3
Залишіть коментар

avatar
2 Дерево коментарів
1 Дерево відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Найактивніші обговорення
0 Автор коментаря
Гість Автор останнього коментаря
  Підписка  
новизні давності найбільш залайкані
Сповіщення про
Гість
Guest
Гість

У Франківську газ дорожче ніж в Києві. Слава українським олігархам!

Гість
Guest
Гість

поки ми невигонимо олігархів фірташа ахметова боголюбова суркіса коломойского і їм подібним з економіки або навіть країни доти вся ця вакханалія буде у нас і доти ми БУДЕМО ЖЕБРАКАМИ бо ці олігархи є небезпечні для нас тим що ++ЩО ВОНИ НЕДИВЛЯТЬСЯ НА УКРАЇНУ ЯК НА СВОЮ ДОМІВКУ-порошенко кличко пінчук кононенко і їм подібні хочуть жити і красти чи заробляти це зараз неважно бо ми всі до них подібні так чи інакше-а ЯК ПОЛЕ ДЛЯ ВИСОСУВАННЯ ГРОШЕЙ і тому місцеві політики мали б ініціювати процеси повернення облгазів електоростанцій обленерго і пр до громади обл бо при нарухуванню тарифів там допускаються криміналзлочини-наприкла… Read more »

Гість
Guest
Гість

100%

- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

Родовище вапняків планують розробляти на Тлумаччині

Родовище вапняків планують розробляти на Тлумаччині

0
20 травня голова Тлумацької РДА Сергій Гаєвський провів виїзну зустріч із директором ТзОВ «НК Прикарпаття» Андрієм Дольним для ознайомлення із інвестиційними пропозиціями...