Мобілізація 2022: хто може отримати відстрочку і що робити, якщо її термін сплинув
Диван на коліщатках в темній вітальні

Мобілізація 2022: хто може отримати відстрочку і що робити, якщо її термін сплинув

Автор: Світлана Якимчук
02/09/2022 15:43
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

В Україні продовжили дію як воєнного стану, так і загальної мобілізації. Але, як у всіх правилах, тут є винятки. Цього разу ми розповімо про тих, хто може отримати відстрочку.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це повідомляє Правда.іф з посиланням на Новое Время.

Чинне законодавство передбачає можливість надання відстрочки від призову. Її можуть отримати особи, які належать до певних категорій. Задля цього необхідно буде їх забронювати, чим і займаються компанії, де вони працюють.

Що передбачає бронювання

Саму процедуру бронювання передбачає 24 Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. У ньому йдеться про те, що компанії можуть під час воєнного стану бронювати на робочих місцях фахівців, щоб вони не потрапляли у хвилю мобілізації.

Буквально нещодавно список тих, кого можуть забронювати розширився. І тепер до нього входять ті, хто працює:

  • в органах державної влади, місцевого самоврядування або інших державних структурах (за умови необхідності забезпечувати функціонування цих самих органів влади);
  • на підприємствах, установах або організаціях, які мають мобілізаційні завдання або замовлення (у випадку, якщо ці завдання або замовлення дійсно потрібно виконувати);
  • на підприємствах, установах або організаціях, які займаються виробництвом товарів, виконанням робіт або ж наданням послуг оборонного призначення, чим забезпечують потреби ЗСУ;
  • в компаніях, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України,– наголошується в новій редакції документа.

Що робити, якщо термін відстрочки сплинув

Слід розуміти, що максимальний термін такої відстрочки – 6 місяців. А це означає, що по його завершенні особу, яка є військовозобов’язаною, можуть знову викликати до територіального центру комплектування або на повторне медичне обстеження. Останнє актуальне для тих, чия відстрочка була пов’язана саме зі станом здоров’я військовозобов’язаного. Актуальні ці умови й для тих, кого бронювали на підприємствах.

То чи можуть вручити повістку тим, чий термін бронювання закінчився? Так, можуть. Ба більше, існує така практика, що військкомати можуть відповідний документ вручити не один, а кілька разів. Тут головне – не ігнорувати його. Але слід пам’ятати, що він повинен бути правильно заповненим та містити:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • дату вашого народження;
  • місце вашого проживання, а точніше – місце реєстрації.

Крім того, наголошує правозахисник Андрій Новак, повістка повинна містити живий підпис начальника територіального центру. А завірити його має печатка. Без останніх двох документ також вважається недійсним.