На Франківщині виявили об’єкт археологічної спадщини
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Франківщині виявили об’єкт археологічної спадщини

Автор: Ірина Ігнатюк
16/07/2021 17:07
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Археологічний об’єкт з підземними ходами виявили під час риття котловану під нову забудову у Рогатині на Івано-Франківщині. Будівельні роботи просять призупинити.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Про це повідомив керівник Прикарпатської археологічної експедиції при охоронній археологічній службі України Інституту археології НАНУ, директор “Музею мистецтв Прикарпаття” Василь Романець,   повідмляє Суспільне Карпати.

“Два дні тому (12 липня — ред.) на площі Роксолани у Рогатині, ближче до пам’ятки Різдва Богородиці, під час риття котловану під нову забудову знайшли потужний культурний шар з підземними ходами, — розповідає Василь Романець. — Сьогодні ми вже зв’язалися і передали владі, що необхідно, відповідно до закону, провести археологічні дослідження. Їх треба розпочинати вже, адже йде будівництво, щоб воно не пішло вперед і не зруйнувало той культурний шар, ті підземні ходи”, – розповідає археолог.

З його слів, не всі забудовники сприяють дослідженням. Вони вважають, що це затримуватиме процес будівництва і їм того не хотілося б:

“Наразі я звернувся до архітектора територіальної громади, щоб негайно призупинити будівельні роботи й назавтра повідомити ситуацію, щоб ми могли приступати до дослідження”.

За словами Романця, будь-який власник чи користувач земельної ділянки, який під час роботи виявив археологічний об’єкт, зобов’язаний повідомити про це державному органу охорони культурної спадщини. Після того проводиться дослідження Інституту археології. І лише після вивчення об’єкта, роботи на ділянці можуть продовжитися.