Диван на коліщатках в темній вітальні

На франківського посадовця відкрили справу через сміттєві махінації

Автор: Ігор Василик
14/09/2019 00:17
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов
У вівторок, 10 вересня, на оперативній нараді міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що Юрія Мороза відсторонили від роботи на час проведення розслідування.
Результат пошуку зображень за запитом "юрій мороз івано-франківськ"

Як з’ясувалося, Мороза підозрюють у зловживанні службовим становищем. Кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України відкрили ще 6 березня цього року, пише Репортер.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Під час досудового розслідування з’ясували, що «на території Івано-Франківської області функціонує група осіб, яка здійснює діяльність із привласнення твердих побутових відходів у якості вторсировини». Якщо ці страсті перекласти на людську мову, то якісь недобрі люди продавали потрібний комусь непотріб, а гроші забирали собі. І це було на полігонах у Рибному, Калуші та Долині.

Так, за даними поліцейських, КП «Полігон ТПВ» уклав договори із 15 підприємствами, які б мали сортувати та переробляти ТПВ. Але насправді сміття з 2015 сортують роми, що живуть на сміттєзвалищі, – і то без будь-яких договорів.

В ухвалі Івано-Франківського міського суду від 22 травня зазначається, що слідчі допитали одного із свідків у справі. Той розповів, що наразі він є старшим між ромами, що живуть і працюють на полігоні. За його словами, вказівки щодо сортування їм дає, а також відправляє автомобілі по сортоване сміття на полігон якийсь мешканець Калуша (в ухвалі прізвищ нема). Згідно з усною домовленістю, раз на місяць той калушанин виплачує ромам зарплату – від 5000 до 10000 грн, в залежності від обсягів відібраного сміття.

Слідчі вважають, що в такий спосіб службові особи, зокрема Юрій Мороз, «отримують надприбутки, виводячи грошові кошти до неконтрольованого тіньового сектору економіки». А комунальне підприємство «Полігон ТПВ» залишається збоку.

«Відсортовані відходи є власністю балансо­утримувача. У разі реалізації відсортованих відходів у якості вторинної сировини, балансоутримувач повинен здійснити операцію з переведення відходів до категорії товарної групи та визначити вартість вторинної сировини як товару», – пояснюється в ухвалі суду.

Нині поліцейські збирають докази. Зокрема, перевіряють банківські рахунки фігурантів справи. Збитки комунального підприємства порахують вже після того, як доведуть факт перерахунку грошей від покупця сміття.

Водночас в офіційному фінансовому звіти КП «Полігон» зазначається, що торік на продажі вторсировини підприємство заробило 538800 грн. Там же зазначається, що «по результату діяльності КП «Полігон ТПВ» за 2018 рік отримало збиток в сумі 2 973 600 грн».

Що ж стосується доходів Юрія Мороза, то минулого року він задекларував 445724 грн офіційної зарплати. Що не кажіть, а для Франківська – цілком пристойний заробіток. Варто було гратися з ромами і «лівим» сміттям? Ну, чекаємо рішення суду, він у нас якщо не суворий, то хоч справедливий.