Через теплу зиму на Івано-Франківщині вижило 93% колорадських жуків, що загрожує посадкам картоплі. Фахівці Держпродспоживслужби дають поради, як боротися зі шкідником.
У 2024 році на Івано-Франківщині очікується нашестя колорадських жуків через теплу зиму. За словами начальниці відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в області Галини Данилюк, цього року загинули лише 7% популяції шкідників, передає Правда ІФ з посиланням на Суспільне.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
“Масовий вихід шкідників, які перезимували, збігається з початком відкладання яєць першими жуками, що з’явилися на поверхні ґрунту. Цього року вони перезимували успішно, і зараз почався масовий вихід жуків”, — зазначає Галина Данилюк.
Колорадські жуки особливо небезпечні для пасльонових культур, таких як картопля, томати, баклажани та перець. Одна самка відкладає до 30 яєць, що призводить до швидкого розмноження шкідників.
Методи боротьби з колорадським жуком
Галина Данилюк наголошує, що народні засоби, такі як настої цитрусових кірок, листя тополі, попелу та гіркого перцю, краще використовувати для профілактики. Ароматні рослини, як-от чорнобривці, пижмо, лаванда, базилік та петрушка, посаджені поблизу, також можуть відлякувати шкідників.
Проте найефективнішими у боротьбі з колорадськими жуками є хімічні інсектициди.
“Жук дуже стійкий і до препаратів, тому потрібно комбінувати їх так: раз — один, раз — другий. Або брати контактно-системний засіб, а потім — системний, бо шкідники швидко звикають до інсектицидів”, — радить фахівчиня.
Альтернативою хімічним препаратам є біологічні засоби, розроблені на основі грибків і бактерій. Вони безпечні для навколишнього середовища та не викликають звикання у колорадських жуків.
Дотримуючись порад фахівців Держпродспоживслужби, городники Івано-Франківщини зможуть захистити свої посадки картоплі від колорадських жуків і зібрати хороший урожай.