Щоб вшанувати, згадати та почути правдиве слово про людину-епоху до світлиці Рожнятівської центральної районної бібліотеки завітали чисельні гості: духовенство району, керівники структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, активісти суспільно-політичного життя краю, та всі ті, хто вважає Блаженнішого Любомира Гузара моральним авторитетом українського народу, пише Правда.іф з посиланням на Бліц-інфо.
Ведуча свята завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Галина Фреїшин представила присутнім гостю з Канади (м. Торонто) Марію Рипан, наголосивши на тому, що пані Марія подолала не одну тисячу кілометрів, щоб розповісти нам про славний рід Блаженнішого Любомира Гузара. Гості бібліотечної світлиці з цікавістю слухали, що пані Марія – відома мисткиня жіночих прикрас із бісеру, дослідниця українського народного мистецтва, мистецтвознавець, вишивальниця бісером, яка зуміла закохати у прикраси з бісеру половину Америки й усю Канаду, яка проводить майстер-класи зі свого «бісерного» рукоділля, читає лекції про наші прикраси і в такий спосіб прославляє Україну за океаном.
Пані Марія постійно проживає у Торонто, але часто приїздить в Україну заради дослідження родоводу Гузарів, привозить нові маловідомі факти про життя Блаженнішого. Вона щиро прагне, щоб ми якомога більше дізналися про те, яким був Любомир Гузар від раннього дитинства до останніх років життя.
Цього дня у бібліотечній світлиці Марія Рипан презентувала свою дослідницьку роботу «Коріння Блаженнішого Любомира Гузара – духовного батька України». Присутні із захопленням слухали розповідь про родовідне дерево кардинала Гузара, з цікавістю переглядали світлини з приватних архівів. Гостя з Канади представила історію родини, на яку припало багато доленосних подій, пов’язаних із життям українського народу й греко-католицької церкви.
Своїми думками і враженнями поділилися журналістка, краєзнавець, членкиня Національної спілки краєзнавців України Дарія Мельник (Ониськів), краєзнавець і добрий знайомий п. Марії Рипан Сергій Перепічка, який також займається пошуковою роботою про славетну родину Гузарів на Прикарпатті.
На завершення хвилюючої зустрічі відбулось справжнє свято духовної пісні. Для гості з далекої Канади та всіх присутніх музичні твори дарував молодіжний хор церкви Різдва Пресвятої Богородиці селища Перегінське (керівник о. Богдан Русинкевич). Також прозвучали твори на духовну тематику та пісні про Україну у виконанні о. Василя Філіповича та о. Богдана Русинкевича.