Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У франківському рибпатрулі заперечують факт браконьєрства їхніми інспекторами: фото

-Реклама-spot_img
spot_img

Напередодні на території Бурштинського водосховища було затримано човен із людьми, які можливо займались браконьєрством. Ними виявились інспектори франківського рибоохоронного патруля. Згодом цей факт на своїй сторінці у соціальній мережі підтвердив керівник Державної екологічної інспекції Єгор Фрісов. Чиновник підтвердив факт браконьєрства інспекторами та анонсував ще одне гучне розкриття на Франківщині.

Про те у неділю 12 квітня, на сторінці Івано-Франківського рибоохоронного патруля з’явилась інформація зовсім протилежного змісту, де йдеться, що їхніх інспекторів затримали саме під час здійснення патрулювання:

“9 квітня 2020 року державні інспектори Івано-Франківського рибоохоронного патруля, діючи згідно із Порядком проведення рибоохоронних рейдів та на підставі наказу про проведення рибоохоронного рейду №38 від 06.04.2020, здійснювали 8-9 квітня 2020 року рибоохоронний рейд в межах Галицького району Івано-Франківської області. Зокрема, після опівночі поблизу с. Залуква Галицького району Івано-Франківської області на р. Дністер викрито грубе порушення Правил рибальства та складено протокол по ст. 85 ч. 4 КУпАП.

- Advertisement -

Близько 4 години державними інспекторами виявлено порушника на скидному каналі Бурштинської ТЕС. Для встановлення його особи були викликані працівники Національної поліції, в результаті чого складено протокол за ст. 85 ч.4 КУпАП.

Продовжуючи рейд, рибпатрульні на моторному човні здійснили тралювання Бурштинського водосховища, в результаті якого в акваторії виявлено та вилучено браконьєрські знаряддя лову – 14 сіток довжиною по 130 метрів кожна, загальною довжиною 1820 метрів. В човні були водні біоресурси (риба). Державними інспекторами рибоохоронного патруля було прийнято рішення врятувати готову до нересту рибу, а саме зняти сітки, причалити до берега, де за допомогою ножів вивільнити рибу з тенет, щоб випустити в природне середовище існування.

В момент причалювання човна до берега до рибпатрульних наблизилися невідомі особи (нібито представники ТОВ “Рибгосп Бурштинський”) разом з представниками Державної екоінспекції Карпатського округу, вимагаючи документів для підтвердження вимоги законності їхнього перебування на березі водоймі.

Згідно III частини “Обов’язки та дії посадових осіб під час проведення рибоохоронного рейду” наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.10.2018 № 512 “Про затвердження Порядку проведення рибоохоронних рейдів”, посадова особа рейдової групи повинна “пред’явити на вимогу такої особи службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи службове посвідчення з рук”.

Після процедури пред’явлення посвідчення рибпатрульних, тим не менше, не даючи змоги здійснити дзвінок, нібито представники ТОВ “Рибгосп Бурштинський в ультимативній формі доставили державних інспекторів із вилученими браконьєрськими сітками та біоресурсами на територію «ТОВ Бурштинський». Івано-Франківським рибпатрульним в таких умовах вдалося скласти акт вилучення безгосподарських знарядь лову, написати опис-оцінку риби.

Працівники Галицького відділення поліції Тисменицького відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, що прибули на місце, не зважаючи на зауваження начальника Івано-Франківського рибоохоронного патруля Любомира Стрембіцького про протиправність наступних дій , вилучили в рибпатрульних 14 браконьєрських сіток, 240 кілограм риби, а саме 388 екз. карася сріблястого та 111 екз. ляща. Окрім того, також вилучили службовий автомобільВАЗ-21214 «Нива», причіп, човен TUNA-400 з мотором Mercury-15, що належить Держагенству рибного господарства у Івано-Франківській області з місця події у Галицьке відділення поліції Тисменицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області до «вирішення питання по суті» у суді.

10 квітня 2020 року Галицьким районним судом Івано-Франківської області, відповідно до ухвали про арешту майна, на автомобіль марки ВАЗ-21214, причіп та металевий човен з двигуном накладено арешт із забороною відчуження. Проте, для належного виконання покладених на Управління обов’язків по охороні водних біоресурсів, в зв’язку із тим що з 1 квітня 2020 року розпочався нерестовий період, а вказаний човен єдиний на управлінні, арештоване майно передане на відповідальне зберігання начальнику Івано-Франківського рибоохоронного патруля області Любомиру Стрембіцькому, яким направлено заяви в ДБР, прокуратуру та Галицьке відділення поліції Тисменицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області.

Якщо Ви стали свідками порушень Правил любительського і спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту риби та інших водних ресурсів – телефонуйте на «гарячу лінію» Івано-Франківського рибоохоронного патруля: (097) 392-72-80

Довідкова інформація:

З 1 квітня 2020 на водоймах Прикарпаття діє режим нерестової заборони, яким передбачено, що на Бурштинському водосховищі промисловий вилов риби є заборонений з 1 квітня по 30 червня.

ТОВ «Рибгосп Бурштинський» не має дозволу на сітний лов на видобування водних живих ресурсів в період нересту 2020.

За період від 1 лютого по 10 квітня працівниками Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області проведено 11 результативних рейдів по акваторії Бурштинського водосховища, внаслідок яких вилучено 76 од. заборонених сіткоснастевих знарядь лову загальною довжиною 12 008 метрів а також 26 ракових ятерів загальною довжиною понад 150 метрів. Складено 11 актів виявлення та вилучення майна, власник яких не встановлений. Вилучено 386 кг водних біоресурсів.” – йдеться у дописі

Нагадаємо, що На Прикарпатті упіймали чотирьох інспекторів рибохорони, які займалися браконьєрством – керівник ДЕК: фото та відео

Майора поліції з Галицького райвідділку упіймали на браконьєрстві: фоторепортаж

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні