Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатський співак вимагає розслідування смерті його дружини

-Реклама-spot_img
spot_img

Ярослав Шершень – уродженець Рожнятівщини, а Ольга – Тернопілля, та поєднав їх Гуцульський ансамбль пісні і танцю в Івано-Франківську, щоб згодом вони звили родинне гніздо у згаданій Малій Тур’ї. Подружжя Шершнів як дует «Дві долі» й досі пам’ятають у Румунії, Словаччині, Польщі. Ярослав працював директором Будинку техніки у Долині, багато років керував народним самодіяльним хором «Горицвіт». А Ольга закінчила факультет іноземних мов Львівського державного університету ім. І. Франка, працювала на Богородчанщині, а згодом – у ЗШ №7 і №6 міста Долини вчителькою французької мови. Та 7 квітня вона несподівано відійшла за межу, пише “Галичина”.

Ярослав ШЕРШЕНЬ, заслужений працівник культури України:

– Дружина поскаржилася мені, що відчуває біль у шиї і лівому боці плеча. Я пропонував поїхати до лікарні. Але жінка сказала, що краще звернемося вже зранку. Тож у четвер, 4 квітня, зранку ми навідалися до сімейної лікарки Марії Іваночко у Долинській ЦРЛ. Лікарка Ольгу оглянула, зробила кардіограму і направила до невролога, написавши у діагнозі, що у дружини ішемічна хвороба серця. Невролог також оглянув її, виписав мoваліс (німецький протизапальний, знеболювальний і жарознижувальний препарат, протипоказаний при важкій серцевій недостатності. – І. Л.) і вітамін В-12. Після триденних ін’єкцій сказав знову прийти до нього на прийом. Ми поїхали додому і зробили так, як радив лікар. Через півтори години болі припинилися. Ін’єкції кололи три дні – в четвер, п’ятницю і суботу. У суботу спати лягли пізно – десь близько другої години. А через годину дружина мене розбудила, сказала, що задихається. Я вирішив відвезти Ольгу своїм автомобілем. З Малої Тур’ї до Долинської лікарні недалеко – до п’яти кілометрів. Ми виїхали о п’ять хвилин на четверту, а десь через десять хвилин я вже був під приймальним відділенням. Я дзвонив у дзвінок кілька разів – ніхто не приходив… Може, дзвінок не працював, а може, я його просто не чув. Скільки часу минуло – не знаю. Відтак вийшла медсестра, а ми з дружиною зайшли до приймального покою. Медсестра пішла кликати чергового лікаря. Ольга тим часом сперлася мені на плече і руку, шептала, що їй погано. Прийшов лікар і розпорядився відпровадити дружину в реанімацію. А через 20 хвилин мені повідомили, що Ольга померла – інфаркт міокарда (згідно з лікарським свідоцтвом про смерть, гострий великовогнищевий інфаркт міокарда нижньої стінки лівого шлуночка серця. – І. Л.). Це було 7 квітня… Розумієте, якби ми у четвер зранку 4 квітня не були у сімейного лікаря, то я б заспокоївся і змирився. Мене дивує, що старша людина, яка повинна б мати великий досвід, направила дружину не до кардіолога, а до невролога. Якби не потрібно було ті три дні приймати ін’єкції і ми би знали, що потрібна кардіологічна допомога, то я б і за кордон встиг відвезти дружину на лікування… Розумієте, не мають права такі лікарі бути охоронцями здоров’я людей.

…Я. Шершень звернувся до департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та прокуратури. З прокуратури справу подали до поліції – результатів ще нема. А у департаменті охорони здоров’я зреагували. Як повідомив у липні цього року його директор М. Стовбан, «департамент охорони здоров’я облдержадміністрації зобов’язав головного лікаря Долинської ЦРЛ Вакалюка М. М. та директора КНП ЦПМД ДРЛ (комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги» Долинської районної лікарні. – І. Л.) Фотуйму В. П. взяти до уваги зауваження КЕК ДОЗ ОДА (клініко-експертної комісії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. – І. Л.) і вжити належних заходів дисциплінарного впливу – оголосити догани лікарю-неврологу Крайнику Р. І., лікарю відділення екстреної допомоги Грицишину І. І. та черговому лікарю-реаніматологу Різень Ф. Ф. На час роботи комісії лікарю ЗПСМ (загальної практики сімейної медицини. – І. Л.) Іваночко М. І. оголошено догану».

- Advertisement -

І не каються…

Інформацію, викладену у зверненні Я. Шершня, клініко-експертна комісія департаменту охорони здоров’я ОДА не мала змоги перевірити у повному обсязі, адже обслуговування хворої лікарка Марія Іваночко проводила «із порушенням затверджених МОЗ України стандартів діяльності закладів первинної медичної допомоги стосовно ведення медичної документації», «встановлення діагнозу та призначення лікування пацієнтці лікарем-неврологом Крайником Р. І. також не підтверджене записами в карті амбулаторного хворого», а оцінка дій чергового персоналу в останні миттєвості життя Ольги Шершень через відсутність аудіо- й відеоспостереження залишаються, мовляв, лише точкою зору заявника і т. ін. Тож сьогодні всі долинські медпрацівники, яких на зобов’язання департаменту охорони здоров’я ОДА головний лікар Долинської ЦРЛ зобов’язав «відзначити» доганами через смерть Ольги Шершень, і надалі лікують людей. Та чи каються?

Ми були дуже здивовані поведінкою адміністрації Долинської ЦРЛ. Навіть попри те, що людина померла саме у цьому медзакладі і догани одержали троє лікарів, у спілкуванні з журналістом «Галичини» керівництво лікарні вдалося до викрутасів. Спочатку головний лікар Мирослав Вакалюк відмовився коментувати ситуацію зі смертю О. Шершень – пояснив, що був у відпустці, і порадив поговорити зі своєю заступницею Ольгою Ільчишин, яка цією справою займалася. Але Ольга Миколаївна зранку у домовлений день була такою зайнятою, що через секретарку повідомила про скасування нашої зустрічі. Того ж дня по-іншому заговорив і головний лікар Долинської ЦРЛ Мирослав Вакалюк: «Поки йде слідство, ми всі мовчимо…».

Натомість директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги» Долинської районної ради (КНП «ЦПМД» ДРР) Володимир Фотуйма, чия підлегла – лікарка загальної практики сімейної медицини – також одержала догану за свої дії стосовно покійної Ольги Шершень, прокоментував ситуацію:– І ми розбирались у ситуації, і всі документи передавали у департамент охорони здоров’я до Івано-Франківська. Відтак наша лікарка Марія Іваночко за наслідками висновків комісії отримала догану. Сьогодні вона працює, тому що кваліфікований медик, а ми створилися лише рік тому. Вона пенсіонерка, тож людину звільнити у такій ситуації найпростіше. Я знаю, що чоловік покійної О. Шершень звернувся зі скаргою у прокуратуру. І Марія Іванівна також добре про це знає. Тож спочатку нехай розберуться правоохоронні органи.

Марія ІВАНОЧКО, лікарка загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМД» Долинської райради:

– Жодна людина не знає, що її чекає, тож будь-коли може вмерти. За роки роботи лікарем я бачила чимало різних випадків… А тут жінка звернулася з різкими болями, були болі і при пальпації. Серце болить не так. Ми зробили кардіограму, і вона нічим не відрізнялася від попередніх. Нічого підозрілого я не помітила. Бо ж покійну впродовж десяти років оглядали лікарі, вона вела активний спосіб життя. Ще два місяці тому лежала в терапії. Згідно з протоколом, я змушена була направити її на консультацію до невропатолога.– А чому не до кардіолога?

– По-перше, кардіограма була як завжди, нічого підозрілого, а по-друге, тоді кардіолога не було. До речі, сьогодні також уже другий чи третій місяць його немає…

…За інформацією долинських правоохоронців, які вже упродовж двох місяців розслідують факти, викладені у скарзі до прокуратури чоловіка покійної Ярослава Шершня на дії медпрацівників Долинської ЦРЛ, наразі вони проводять необхідні експертизи. Але ми дослідили, що ні з директором КНП «ЦПМД» ДРР Володимиром Фотуймою, ні з його підлеглою Марією Іваночко навіть майже пів року по тому правоохоронці ще не спілкувалися. Питань чимало. Чи з’ясували правоохоронці, чи тієї зловісної ночі працював дзвоник на дверях приймального відділення, чи ні? Ми ж з’ясували одну цікаву деталь: як нам повідомив лікарняний завгосп, він недавно – вже після смерті Ольги Шершень – лагодив дзвоник на вхідних дверях приймального відділення Долинської ЦРЛ. Тож, за нашою версією, звук дзвінка на вхідних дверях приймального відділення Долинської ЦРЛ вночі 7 квітня цього року, яким намагався викликати чергового лікаря Ярослав Шершень, він міг не чути не лише через хвилювання, а й через його несправність. Не було також засобів відеоспостереження та аудіозапису – їх запровадили згодом. Але до завгоспа у слідства також руки ще не дійшли?

Згідно з висновком патологоанатома, до смерті Ольги Шершень призвів гострий трансмуральний великовогнищевий інфаркт міокарда нижньої стінки лівого шлуночка серця, а також атеросклеротична хвороба серця. Нас цікавило, чи міг призначений напередодні смерті медпрепарат моваліс спровокувати розвиток інфаркту, адже покійна перебувала тоді одразу у двох групах ризику – за віком і серцевою хворобою.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

  1. Так, де відповідь? Міг Моваліс спровокувати інфаркт?!

Comments are closed.

-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні