Науковці Галицького національного природного парку зафіксували незвичні зміни у сезонному розвитку рослинності навесні 2025 року. Згідно з проведеними фенологічними спостереженнями, початок фенологічних фаз у всіх деревних видів настав приблизно на два тижні раніше звичайного терміну, що свідчить про суттєвий вплив кліматичних змін на екосистеми парку.
Особливу увагу дослідники приділили вивченню інтродукованих видів рослин, у яких періоди проходження фенологічних фаз відбуваються в різні терміни. Це явище пояснюється біологічними особливостями росту та розвитку таких рослин, оскільки в природних умовах вони пристосовані до зростання в різноманітних природно-кліматичних зонах, пишуть Версії.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Систематичні спостереження, що проводилися на території дендрарію Галицького національного природного парку, дозволили виявити ще одну важливу аномалію – одночасне розпускання генеративних бруньок у значної кількості хвойних порід. Фахівці парку пов’язують це незвичне явище з аномально теплими погодними умовами, що спостерігалися у квітні поточного року.
“Цієї весни спотерігається одночасне розпускання генеративних бруньок у багатьох видів хвойних, що є наслідком аномально теплої погоди у квітні”, – зазначив Роман Мандзюк науковий співробітник Галицького НПП.
Отримані результати фенологічних спостережень мають важливе значення для моніторингу впливу кліматичних змін на біорізноманіття та екосистеми Галицького національного природного парку, а також дозволяють прогнозувати можливі зміни у природних комплексах регіону в умовах подальшого потепління клімату.