Скільки прикарпатські нардепи “вигризли” з держбюджету у 2018 році: округи №85 і №86 (інфографіка)

Щороку для покращення соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області Кабмін виділяє грошову допомогу у вигляді субвенцій. Із держбюджету фінансуються найрізноманітніші об’єкти – від придбання борцівських манекенів до будівництва шкіл, садків і спортивних майданчиків. Принаймні, так розпорядилися субвенціями у 2018 році. А ось куди і кому пішли гроші, досліджувала «Антикорупційна платформа».

Результат пошуку зображень за запитом "бюджет"

Останні два роки Івано-Франківщина входила у список областей, які отримували найбільші суми у рамках розподілу державних субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій.

У 2017 році розмір надходжень становив 337 млн гривень, а за 2018 рік аналітики «Антикорупційної платформи» нарахували 223 млн гривень.

Здавалось би, з такими грошима можна вирішити хоча би частину сталих проблем регіону. Однак, субвенція все більше перетворюється у політичний інструмент задля підтримки симпатії виборців. Подекуди фінанси розпорошуються на відверто дрібязкові та одиничні заходи, на зразок купівлі спортивних м’ячів чи дитячих майданчиків, які навряд чи сприяють розвитку регіону в цілому.

Здебільшого таким розподілом користуються депутати-мажоритарники намагаючись “завести” щонайбільше субвенцій для вирішення дрібних проблем свого округу. Тому у ЗМІ все частіше можна почути про ремонт школи чи облаштування майданчика із приміткою “за сприяння народного депутата”.

Закон дозволяє

Спрямування та умови надання субвенцій регулює постанова Кабміну №106 від 6 лютого 2012 року “Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету”. Вона ж визначає Міністерство фінансів України головним розпорядником субвенцій.

Підготовкою пропозицій з розподілу субвенцій займається спеціально створена при Мінфіні комісія. До її складу входять члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (не менш як 50% місць), а також представники Міністерства. А ось пропозиції, які розглядає комісія, подають обласні адміністрації та народні депутати.

Тільки на підставі рішення комісії Мінфін вносить на розгляд Кабміну відповідний проект розподілу субвенцій між місцевими бюджетами. Тож, фактично вплив нардепів на процес розподілу субвенцій передбачений законом.

Для того, щоб побачити, як розпоряджаються коштами на місцях ми прив’язали розподіл державних субвенцій до одномандатних виборчих округів. У межах Івано-Франківської області таких округів є сім і кожен має свого представника у Верховній Раді.

У системі Prozorro ми дослідили закупівлі товарів і робіт на які виділялись субвенції. А завдяки пошуково-аналітичній системі 007 проаналізували проплати та виділили найбільших освоювачів субвенцій по кожному округу.

Тож почнемо з аналізу одномандатних виборчих округів №84 (Михайло Довбенко) та №85 (Віктор Шевченко).

Округ №84

Місто Бурштин, Тисменицький, Тлумацький і частина Галицького районів, а також приміські села Івано-Франківської міської ради складають одномандатний виборчий округ №84. Представляє округ народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Михайло Довбенко.

Суми щорічних субвенцій на округ №84 показують певну сталість. За нашими підрахунками у 2018 році Кабмін направив на округ 49 млн гривень, а роком раніше – 41 млн грн.

Що не скажеш про об’єкти і заходи, що фінансуються з держбюджету. Тут представлена абсолютна різноплановість. Так, розмір найбільшої субвенції, що надійшла на округ у минулому році становив 2 млн гривень. Кошти призначалися для реконструкції футбольного поля у селі Черніїв, Тисменицького району. А ось найменша субвенція – 6 000 гривень надійшла для придбання 20-ти м’ячів медбол для Ямницького ліцею. Ще дві субвенції на 27 і 17 тис гривень призначались для придбання 12-ти борцівських манекенів та 20-ти борцівських курток САМБО відповідно. І якщо з футбольним полем все зрозуміло, то субвенції на м’ячі і манекени виглядають абсолютно нелогічними.

Складно сказати чому в межах одного округу відбувається таке розшарування фінансів. Постанова Кабміну широко описує спрямування субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій. Тож під них можна прописати найрізноманітніші об’єкти.

Вже традиційно найбільша кількість субвенцій на окрузі №84 призначалась закладам освіти. Понад 25 млн гривень Кабмін виділив на реконструкцію опалення і капремонт шкіл, будівництво садочків, покращення їх матеріально-технічної бази і облаштування спортивних майданчиків.

Так, на добудову Тлумацької гімназії Кабмін виділив 400 тис гривень. Роботи на об’єкті виконує товариство «Рембудкомінвест». Як йдеться на сайті Тлумацької міської громади, Михайло Довбенко «опікується гімназією з початку будівельних робіт», а у минулому році особисто приїздив на об’єкт.

12,7 млн гривень отримав округ №84 на покращення благоустрою та об’єктів інфраструктури. В основному кошти виділялися для ремонту дорожнього покриття ряду сіл та будівництва спортивних майданчиків.

Значно менше перепало медичним закладам. На їх ремонт та збільшення технічної бази Кабмін направив 4,8 млн гривень. Далі йде культурна сфера, зокрема, на ремонт і придбання техніки для сільських клубів було виділено 4,2 млн гривень. Найменше надходжень отримала соціальна сфера, всього 1,7 млн гривень.

Серед підприємств, що освоїли найбільші суми субвенцій на окрузі №84 лідирує товариство «Проектбуд-ІФ». Підприємство здійснювало реконструкцію системи опалення для ряду шкіл Тлумацького району на загальну суму 4,3 млн гривень.

«Проектбуд-ІФ» зареєстроване два роки тому у селі Петрів Тлумацького району. Одним із засновників та діючим керівником фірми є Бринський Ігор Богданович – колишній перший заступник голови Тлумацької РДА і заодно, депутат Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади.

Далі йде товариство “ПМК-88”. Підприємство здійснило капітальний ремонт дорожнього покриття у селі Чукалівка та у місті Тлумачі –  загалом на 4 млн гривень. Фірма зареєстрована у Долині. Засновником і директором є Лебедєв Ігор Геннадійович.

Підприємство раніше попадало у поле зору аналітиків “Антикорупційної платформи”, коли під кінець року обласний Департамент будівництва залучив “ПМК-88” до ремонту місцевих доріг. Департамент уклав із підрядником 12 договорів на понад 11 млн гривень у період “грудневих жнив”. Таким чином розпорядники коштів під кінець року витрачають залишки на рахунках. Роботи закуповуються на суми до 1,5 млн гривень, а закон дозволяє проводити їх без тендерів у Prozorro.

Майже 3 млн гривень освоїла будівельна компанія «Княжий Галич». Та здійснювала будівництво комплексних спортивних майданчиків у селах Дорогів, Блюдники і Медуха Галицького району, а також ремонт їдальні Галицької ЗОШ №1.

Керівник «Княжого Галича», Дмитро Горчак, раніше був помічником народного депутата Володимира Шкварилюка.

Ба більше, кінцевим бенефіціарним власником компанії є Олександра Шкварилюк, дружина Володимира Шкварилюка. Сам нардеп потрапив до парламенту за списком «Народного Фронту» і є Секретарем комітету Верховної Ради з питань бюджету. Власне, це саме той комітет, члени якого входять до комісії при Мінфіні, яка займається підготовкою пропозицій щодо розподілу субвенцій.

Що цікаво, компанія «Княжий Галич» не єдина компанія серед освоювачів субвенцій на окрузі №84, яка пов’язана із Володимиром Шкварилюком. Йдеться про підприємство «Ера-Захід». Його власник, Любомир Шкунда, є помічником нардепа на громадських засадах. За даними пошуково-аналітичної системи 007, минулоріч підприємство заробило на субвенціях 1,7 млн гривень.

Загалом зв’язок між округом №84 та Володимиром Шкварилюком дуже тісний, адже нардеп родом із села Петрів, що на Тлуманщині. Між іншим, у цьому ж селі зареєстроване підприємство «Проектбуд-ІФ», те саме, що освоїло на підрядах за рахунок субвенцій понад 4 млн гривень.

Також на окрузі відзначилось товариство «Планетабуд». За даними системи 007 фірма заробила на підрядах 2,4 млн гривень. В основному це субвенції направлені на ремонт освітніх та культурних закладів. Підприємство існує менш ніж два роки. Його власником значиться Петро Круль.

Між іншим, “Планетабуд” теж відзначилася у “грудневі жнива”. Та на замовлення обласного Департаменту будівництва виконувала у Надвірній капітальний ремонт даху спального корпусу №1 Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату на 686 тис гривень. При цьому ремонт тривав 6 днів, з 20 до 26 грудня.

Замикає п’ятірку освоювачів субвенцій товариство «Трейдзахідбуд». Його власником значиться Ігор Дем’янів. На рахунку підприємства всього лиш дві субвенції направлені на завершення будівництва дитячого садка у селі Черніїв Тисменицького району. Власне, це один із тих об’єктів, який зводять роками по мірі надходження коштів. Зокрема, минулоріч Кабмін виділив на це будівництво 1,8 млн гривень.

Округ №85

Одномандатний виборчий округ №85 охоплює межі Калуського, Рогатинського та частину Галицького районів. Представляє округ позафракційний народний депутат Віктор Шевченко.

У минулому році здобутки округу у плані субвенцій незначні, всього 7,8 млн гривень. Для порівняння, у 2017 році сума надходжень становила 25 млн гривень.

Найбільше коштів перепало закладам освіти – на їх капремонт і покращення матеріально-технічної бази Кабмін виділив 3,8 млн гривень. Серед них 200 тис гривень на довгобуд у селі Боднарів Калуського району. Роботи на об’єкті здійснює ТОВ “Рембудкомінвест”. Між іншим, про  підтримку Віктора Шевченка Боднарівської школи є сюжети у місцевих ЗМІ.

Окремо 400 тис гривень було виділено на будівництво школи у селі Крилос Галицького району. Роботи здійснює фірма колишнього голови Івано-Франківської обласної ради Ігоря Олійника, ТОВ “Житлобуд-1”. А ось про “сприяння Віктора Шевченка” у зведенні школи можна почитати у публікації на сайті “УКРОПу”.

Після закладів освіти найбільше коштів округ отримав для покращення благоустрою та об’єктів інфраструктури. Кабмін виділив на це 2,6 млн гривень. З них лиш 500 тис гривень надійшло для ремонту приміщень “Льодової арени” у місті Калуші, решта – на ремонт спортивних та придбання ігрових майданчиків.

Закладам медицини перепало 1,2 млн гривень. Сюди ж входить субвенція на понад 600 тис гривень на капремонт обласного протитуберкульозного онкодиспансера в селищі Войнилів.

Окремо 200 тис гривень Кабмін виділив на виконання науково-проектної документації з консервації та фрагментарної реставрації церкви Успіння Пресвятої Богородиці в селі  Крилос.

Серед освоючачів субвенцій першість отримала вже згадувана будівельна компанія “Княжий Галич”. Підприємство освоїло дві субвенції на будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям у селах Крилос та Мединя Галицього району на загальну суму 1,4 млн гривень.

Між іншим, народний депутат Володимир Шкварилюк, дружині якого належить “Княжий Галич”, минулоріч відвідув зазначені села. Про візит нардепа до Галицького району можна прочитати на сайті газети “Галицьке слово”.

Наступним йде ФОП Коневич Валерій Ярославович. За даними системи 007 підприємець заробив на субвенціях 1,4 млн гривень. Сюди ж входить півмільйона гривень, виділені на ремонт “Льодової арени” у місті Калуші. Водночас, крім підприємницької діяльності Валерій Коневич керує громадською організацією “Дитячо-юнацький хокейний клуб “Калуський легіон”.

Майже 1 млн гривень освоїла будівельна компанія “ОП-АРТ Стандарт”.  Кошти призначалися для капітального ремонту дитсадка у селі Комарів Галицького району. Як йдеться в публікаціях ЗМІ, виділенню коштів посприяв нардеп Віктор Шевченко. Сама ж компанія зареєстрована на Косівщині. Її засновниками є Шевчук Ігор Васильович та Андрійчук Віталій Вікторович.

А ось товариство “Євро Капітал Буд” заробило на субвенціях 936 тис гривень. Підприємство здійснювало капремонт обласного протитуберкульозного онкодиспансера та харчоблоку дитячого садка в селищі Войнилів.

Між іншим, один із засновників підприємства, Якимчук Назарій Ігорович, раніше був помічником позафракційного депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Якимчука.

Майже 600 тис гривень за даними системи 007 освоїло товариство “ПМК-113”. Це дві субвенцій для капітального ремонту амбулаторії у селі Вікторів Галицького району. Керівником та одним із засновників фірми є Віталій Андрійчук. Він же входить до числа засновників згаданої вище БК “ОП-АРТ Стандарт”, що теж виконувала підряди за рахунок субвенцій.

Що ж, у 2018 році із держбюджету фінансувалися абсолютно різнопланові об’єкти, які підпадають під широке коло спрямувань субвенцій на соціально-економічний розвиток. Водночас, аналіз перший двох округів у межах Івано-Франківської області показав, що відбувається із коштами на місцях. А тут серед освоювачів субвенцій фігуруються підприємства пов’язані з окремим нардепами, які фактично і “заводять” ці кошти в регіон.

(Visited 121 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4330

загрузка...

Село Вістова приєднається до Калуської ОТГ 15:55

Івано-Франківська обласна державна адміністрація прийняла рішення «Про затвердження висновку щодо відповідності проектів рішень про добровільне приєднання до Калуської міської об'єднаної територіальної громади Конституції та законам України». Розпорядження підписав голова Івано-Франківської...

П’ядицька ОТГ одна із перших в Україні отримає свій герб (відеосюжет) 14:46

П’ядицька об’єднана територіальна громада одна із перших в Україні отримає свій герб. Допомагає об’єднанню у цьому Всеукраїнська ініціатива «Активна громада». У фінал вийшли два варіанти гербів із десятка запропонованих. Тепер...

Голови Прикарпатських ОТГ зустрілись із новообраними депутатами Верховної Ради (фоторепортаж) 10:48 1 коментар

Діалог між об’єднаними територіальними громадами та депутатами започаткував Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Голови прикарпатських ОТГ зустрілись з новообраними депутатами Верховної Ради України...

Кращі практики ОТГ: мости своїми силами, електронний щоденник та якісна медицина для сіл (фоторепортаж) 14:15

Кожна громада унікальна по-своєму і, впроваджуючи реформу децентралізації, освітню, медичну та інші секторальні реформи, знаходить свої рішення та виробляє практики варті поширення. «Будь-яка реформа починається з пілотних проєктів. Від їх...

Франківський водоканал може перейти на погодинну подачу води. Причина – борги містян 22:05

У серпні іванофранківці втричі менше оплачують тарифи за водопостачання. Івано-Франківськводоекотехпром може не вистачити коштів для розрахунків за електроенергію, і підприємство змушене буде перейти на погодинний графік подачі води. Про це...

Івано-Франківщина в аутсайдерах з будівництва доріг місцевого значення 18:12 4 коментарі

Івано-Франківська область у списку аутсайдерів з будівництва доріг місцевого значення. Про це у Facebook повідомив Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України. Разом з Прикарпаттям пасуть задніх Чернівецька, Полтавська, Чернігівська, Луганська, Кіровоградська області,...

До Калуської ОТГ приєдналося ще одне село 14:53

До Калуської ОТГ приєдналася Вістівстка сільська територіальна громада, пише Правда.іф. "Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України вітає Калуську міську ОТГ з добровільним приєднанням до неї Вістівської сільської територіальної громади, про...

Місто продовжує грошима заохочувати на службу в ЗСУ 11:41

Місто виплатить матеріальну допомогу франківцям, які проходять військову службу в Збройних Силах України. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет у середу, 14 серпня. Згідно з ним, четверо франківців отримають шість тисяч...

Денис Шмигаль закликає кандидатів на посади голів прикарпатських РДА подавати резюме 10:29 1 коментар

Денис Шмигаль, голова Івано-Франківської облдержадміністрації, закликає кандидатів подавати заявки на конкурс голів районних державних адміністрацій. Про це очільник області написав у Facebook. Друзі! Відкрито проект ЛІФТ для Івано-Франківщини!!! Кандидати на...

З’єднання Північного та Південного бульварів коштуватиме більше 46 мільйонів гривень 22:38 5 коментарів

Управління капітального будівництва Івано-Франківського міськвиконкому визначило підрядника робіт з будівництва Північного бульвару на ділянці від вул. Бельведерської до вул. Панаса Мирного в м. Івано-Франківську. У тендері взяли участь дві компанії:...

Марцінків послідовно “дотискає” приєднання двох приміських сіл 15:12

Села Підлужжя і Черніїв за крок до об’єднання з Івано-Франківськом. На засіданні сесії міської ради, яке заплановане на 16 серпня, планують дати дозвіл на приєднання до обласного центру вказаних населених...

Порошенко каже, що соратники Зеленського хочуть "вистрелити в спину" армії 09:47

Джерело: Facebook-сторінка Петра Порошенка П’ятий президент Петро Порошенко вважає, що ініціатива "Слуги народу" щодо скорочення Комітету у справах ветеранів - це постріл у спину армії. Дослівно: "Скорочення комітету у справах...

На Франківщині лише один район залишається без ОТГ 17:46 1 коментар

Про свій намір відновити переговорні процеси із сусідніми громадами щодо об’єднання оголосила Виноградська сільська рада Городенківського району. Про це повідомив її очільник Михайло Гоблик, пише Голос України. На останній сесії...

Нова територіальна реформа: Прикарпаття складатиметься із 5 районів і 39 ОТГ 15:12 3 коментарі

12 липня віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко презентував модель ідеальної європейської України з новим адміністративно-територіальним устроєм. Мова йде про те, що замість 490 районів...

Стало відомо, хто замінить "свободівку" Савчук на посаді секретаря Івано-Франківської міськради 14:13

До Івано-Франківської міської ради потрапить новий депутат-"свободівець". Це станеться після того, як секретарка міськради Оксана Савчук складе присягу як народна депутатка. Після цього депутатський корпус повинен визначитись із новим секретарем. У кулуарах...

Зеленський дав Богдану ще одну керівну посаду 08:24

Джерело: указ №595 президента Президент Володимир Зеленський призначив керівника Офісу президента Андрія Богдана головою комісії державних нагород та геральдики. Деталі: Указ набирає сили з дня опублікування, 13 серпня. До складу комісії...

Франківська ОТГ може утворитися вже у жовтні 00:13

В Україні п’ятий рік триває реформа децентралізації. На Прикарпатті вже утворили 37 об’єднаних громад – це трохи більше половини від запланованих. Активно готується до об’єднання з довколишніми селами і Франківськ,...

У гірських районах Франківщини дороги зруйновані на 90% – очільник ДП “Дороги Прикарпаття” Андрій Сазонов 13:11

В ОДА розповіли про стан доріг місцевого значення на Прикарпатті. Про це йшлося 12 серпня на апаратній нараді в голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля. На порядку денному обговорили питання “Про...

Прикарпаттю необхідно 15 мільярдів на розвиток гірських регіонів: на що планують витратити гроші 16:26 2 коментарі

Гроші планують витратити на ремонт доріг, мостів, шкіл, відновлення вузькоколійки до Осмолоди, будівництво гірськолижного курорту та покращення екологічної ситуації. 22 липня Володимир Зеленський підписав Указ Про розвиток регіону українських Карпат. Глава держави зобов’язав...

Стало відомо, яка компанія і за скільки з’єднає Північний та Південний Бульвари 15:44 4 коментарі

В Івано-Франківську незабаром розпочнуть роботи із з’єднання Північного та Південного Бульварів. 1 серпня завершили аукціон, де визначився переможець, який і має виконати послуги. Відповідна документація міститься на сайті публічних закупівель...
  • ріел ІФ виринаюча