Софія Павлюченко, учениця Бурштинської гімназії №1, створює неймовірні картини, які вже зараз нагадують роботи професійних художників.
Хоча дівчинці ще далеко до повноліття, вона уже може похвалитися галереєю своїх робіт, які прикрашають стіни гімназії, продаються на благодійних аукціонах в підтримку ЗСУ та незабаром будуть виставлені на художній виставці, щоб кожен охочий зміг на власні очі побачити унікальні творіння.
Днями свою картину від Софії отримав і директор ДТЕК Бурштинської ТЕС Вадим Сімаков. За що подарував юній художниці розкладний мольберт та набір фарб для подальшого розвитку. Дівчинка працювала над картиною тиждень. Адже, з її слів, кожна деталь була варта уваги, кожен дротик, по якому електроенергія передається нам, звичайним людям.
«Скільки себе пам’ятаю – Бурштин зі станцією, а станція з Бурштином. Вони для мене, як одне ціле. Я намагалася не упустити жодну деталь, щоб показати всю велич нашого підприємства та всіх, хто там працює», – говорить Софія.
«Попри свій вік, дівчинка – просто знахідка. Картина із зображенням нашого підприємства – ніби жива. Дрібні деталі картини повністю передають атмосферу роботи електростанції. І це вже не перша робота Софії, яка мене вразила, адже нещодавно я брав участь в благодійному аукціоні, який вони організували разом з місцевими волонтерами. Там я придбав розмальовану гільзу, яка своїм виглядом уособлює стійкість та незламність кожного українця», – говорить директор.
Школярка створила цілу низку унікальних картин на гільзах від снарядів, які наші військові передали з передової. Ці витвори мистецтва були продані на благодійному аукціоні, кошти з якого волонтери використали на закупівлю амуніції хлопцям.
Зараз дівчинка має наміри поступити в художній вуз, щоб освоїти техніку малювання на професійному рівні. Каже, що найкраще їй даються пейзажні роботи, однак для вступного іспиту потрібно ще трохи потренуватися з тутешніми наставниками.
«Сьогодні мені потрібно добре навчитися переносити 3D предмети на папір, а це досить важко. Зараз мені допомагає пані Леся Гнатюк, за що я їй дуже вдячна. Ми з нею займаємося ось уже рік часу і цей прогрес відображається сьогодні в моїх роботах», – додає дівчинка.