Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську атовці безкоштовно навчають джиу-джитсу

-Реклама-spot_img
spot_img

У Франківську ветерани АТО організували секцію з бразильського джиу-джитсу.

Перше заняття пройшло 27 червня у спортзалі школи № 8. Записалось понад 10 дітей, а також 20 ветеранів війни на Донбасі. Заняття безкоштовні для всіх, пише Репортер.

Малі й великі

«Ідея розвивати джиу-джитсу в нашому місті виникла в мене, коли побачив багато дітей, що взагалі нічим не займались, – говорить співорганізатор секції, ветеран АТО Назар Кішак. – Але не все так просто, бо ми ще хотіли зробити спортивно-реабілітаційну програму для учасників АТО на базі нашої ГО «Army MMA». Спочатку домовились із дирекцією школи № 8 влітку проводити у спортзалі тренування. Татамі для занять позичили у Микитинецькій школі, а далі влаштували офіційне відкриття із солодощами й тортом для малих».

Тренування, за словами Кішака, розраховане для дітей від 7 до 15 років, котрі зай­маються двічі на тиждень. У п’ятницю тут тренуються ветерани, кожен займається тим, що йому до душі. Наприклад, хтось хоче бити лапи, а хтось – боротися.

«Ми тільки відкрились і побачили, що діти зацікавлені, тож вирішили, що заняття будуть безкоштовні, – каже Назар Кішак. – Зараз є проблеми з коштами, шукаємо, як мінімум, на власні татамі. А треба немало – близько 100 тис грн. Та й у місті немає жодних гуртків, де з дітьми займаються безкош­товно, – плюс для батьків. Маємо ще ідею – хочемо залучити до справи дружин ветеранів. Коли ціла сім’я разом займається, то це взагалі мрія. Зараз у нас тренуються близько 12-13 дітей, стараємось розбивати якось на групи. Більше фізично не можемо взяти, бо надворі карантин, про це не варто забувати. Під час тренувань тримаємо дистанцію, наскільки це можливо. Маємо антисептики, засоби особистої гігієни».

- Advertisement -
Про хлопців забувати не можна

Два роки тому Назар хотів влаштувати найбільший в Україні чемпіонат з єдиноборств для учасників АТО. Каже, була мрія – стати чемпіоном України зі змішаних єдиноборств. Став чемпіоном кількох областей, але далі діло не пішло.

«В зоні бойових дій я спокійно тренуватися не міг. Після того ходив по різних залах, дізнавався, як правильно організовувати тренування, змагання. З мене сміялися, ставились якось скептично, – говорить Кішак. – Але про хлопців, які пройшли війну, забувати не можна. Вони цього потребують – вивільнити енергію, негатив замінити позитивом».

За його словами, ще має проблеми зі спиною. А перекати на татамі допомагають «заводити» хребці, розгинають м’язи спини. Тому джиу-джитсу не лише допомагає підтримувати гарну фізичну форму, а й покращує здоров’я.

Ми змогли

«Я базовий джицер, займаюсь боротьбою в партері, а не у стійці в повний ріст, – розповідає партнер Назара Кішака, співорганізатор занять Микола Блащук. – У нас бразильське джиу-джитсу. Його відмінність від традиційного якраз і полягає в тому, що боротьба йде не на повні ноги. Джиу-джитсу цікаве ще й тим, що больові прийомі з цього виду єдиноборства застосовуються у всіх силових спецструктурах світу. Я пропагував цей вид спорту, тому що він є малотравматичним – заломлення, захвати, але головне – техніка. Це, звісно, не олімпійський вид спорту, але, наприклад, в Арабських Еміратах у всіх школах викладається як окремий предмет».

За словами Блащука, удари тут взагалі не передбачені. Джиу-джитсу розвиває пластику, гнучкість. А ще, як і будь-який інший вид спорту, допомагає боротися з надлишковою вагою.

«Головний наш тренер – Андрій Третяк. Він раніше також тренував дітей і дорослих в інших спортклубах, – каже Микола Блащук. – Андрій має досвід, має базу. Щоправда, сьогодні не зміг прийти на тренування, бо ще паралельно працює на будові. З цим зараз важко. Тому іноді заняття проводить лише Назар. Андрій зголосився тренувати дітей на безоплатній основі, але не завжди має достатньо часу. Втім, ми вже цим питанням зайнялись і хочемо його якимось чином офіційно працевлаштувати. Минулого разу в нас було перше заняття з атовцями. Прийшли шестеро, але це була субота. У вихідний день не всім виходить, бо більшість відпочиває. Тому вирішили перенести тренування на п’ятницю».

Багато ветеранів зацікавились і прийдуть наступного разу – розраховують на 20 людей. Серед них не лише знайомі, але й ті, хто десь почув чи прочитав про заняття з джиу-джитсу.

«З Назаром ми познайомились випадково, стали в спаринг. Хоч він і мав якусь базу, але техніки не було, тож я його з легкістю заломлював, – сміється Блащук. – Багато чого пояснював, разом тренувалися. А потім я зламав ногу. Він прийшов до мене в лікарню, розговорилися. Назар розповів про свою ідею організувати найбільший в Україні чемпіонат серед атовців, і я просто захопився. Створили ГО «Army MMA», зібрали для старту близько 40 тис грн. Директор БК «Говерла» Андрій Дроздов допоміг нам із приміщенням у коледжі фізвиховання. Чемпіонат відбувся у листопаді минулого року, було 1300 (!) людей – хлопці з Запоріжжя, Дніпра, Тернополя, Києва, Вінниці. До речі, столичні показали найвищий рівень підготовки, з них ми взяли приклад і багато навчилися. Тому чемпіонат плануємо проводити кожного року. Але це не головне».

Головне – заохочення й мотивація. Як підхід для дітей, так і для ветеранів. А перемоги, призи будуть

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

1 коментар

  1. Я теж вирішив заснувати секцію , буде називатисі “СПІЛКА СЕКСОТІВ ПРИКАРПАТТЯ”
    Буду там начальником !!

Comments are closed.

-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні