Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Карпатах розвиватимуть пошуково-рятувальну мережу

-Реклама-spot_img
spot_img

З 1 січня 2020 року за співфінансування Європейської Комісії розпочинається реалізація проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа».

Проєктом створюється Платформа співпраці між організаціями громадянського суспільства та місцевими органами влади з метою вирішення пріоритетних завдань, пов’язаних із безпекою та порятунком у Карпатах, пише Бліц-Інфо.

Проєкт «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» має на меті об’єднати гірських громадських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей та запропонувати механізм залучення волонтерів для пошуку та порятунку людей в Карпатах.

- Advertisement -

В рамках реалізації проєкту передбачено низку заходів, спрямованих на встановлення діалогу між владою та громадянським суспільством, щоб усунути існуючі проблеми та здійснити реальні кроки щодо підвищення безпеки в горах. Такими заходами будуть:

• Конференції з метою об’єднання всіх зацікавлених сторін, побудови співпраці та розробки ініціатив, створення механізмів щодо залучення волонтерів до пошуку та порятунку людей у горах, налагодження співпраці між представниками громадськості та влади;

• Створення та облаштування регіональних громадських навчальних центрів у селі Довге (Львівська область) та селищі Ворохта (Івано-Франківська область) для навчання гірських рятувальників у реальних умовах — забезпечити підготовку громадських рятувальників на постійній основі;

• Серія спільних навчань гірських рятувальників та підвищення рівня їх кваліфікації відповідно до узгодженої програми, що включатимуть навчання з рятування на гірських річках; тренінги по наземному пошуку (LandSar); навчання з порятунку на місцевості зі складним рельєфом; зимові навчання;

• практична підготовка та стажування гірських рятувальників в Польщі на базі Гірського Добровільного Загону Рятування — Група Криніцка;

• Для представників національних природних парків / заповідників, залучених до співпраці з рятувальними групами, будуть організовані два круглі столи з питань співпраці та безпеки.

• Для оперативної роботи буде створено мобільний додаток, електронні бази даних небезпечних місць, туристичних притулків, рятувальних пунктів, медичних установ, туристичних маршрутів у Карпатах. Мобільний додаток створює можливість автоматично надсилати SMS з місцем розташування при надзвичайних ситуаціях Службам порятунку, що працюють в гірських регіонах.

Всі партнери разом сформують мережу рятувальників у Карпатах. Приєднання до мережі дозволить швидко реагувати на надзвичайні ситуації та забезпечить безпеку на пішохідних маршрутах Чорногори, Горган, Бескидів, що охоплюють близько 120 кв. км, які відвідують тисячі туристів на рік, включаючи іноземних, що звикли до безпеки в країнах ЄС.

Тривалість проєкту 32 місяці.

Партнери проєкту: ГО „Асоціація гірських провідників «Ровінь»” (Львівська область), Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді; Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Польща), Громадська організація «Гірський рятувальний центр» (Івано-Франківська область).

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні