На основі зібраних даних про функціонування у 2018 році закладів вищої освіти (III-IV рівнів акредитації) Міністерство фінансів підготувало новий інтерактивний аналітичний інструмент («дешборд»), який дозволяє здійснити порівняльний аналіз діяльності закладів вищої освіти як в цілому по країні, так і в розрізі окремих закладів.
Дані були зібрані по закладах вищої освіти, що знаходились у сфері управління Міністерства освіти та науки, Міністерства охорони здоров’я та Державної податкової служби. Всього проаналізовано дані по 167 закладах вищої освіти, в яких навчалося 340 тис. студентів за державним замовленням (приведений контингент*). Сукупні видатки державного бюджету (загальний фонд) на оплату послуг з підготовки фахівців цими закладами у 2018 році становили понад 15 млрд грн. Інформує Бліц-Інфо з посиланням на фінансове управління міськради.
Аналіз включає, як кількісні, так і якісні показники діяльності закладів вищої освіти. Інформація про кількісні та вартісні показники діяльності була зібрана в рамках огляду видатків щодо підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів закладами вищої освіти. Якісні показники діяльності закладів вищої освіти визначені на основі розрахунків аналітичного центру CEDOS. Міністерство освіти та науки України та Міністерство охорони здоров’я України надали інформацію щодо закладів, які знаходяться у їх сфері управління. До аналізу не включено деякі заклади, по яких немає повних даних, або які знаходяться в стані ліквідації.
Аналіз зокрема показав, що підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в 5 регіонах: м. Києві та Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. На ці 5 регіонів припадає 50% закладів вищої освіти, що отримують кошти з державного бюджету. Ці заклади навчають понад 59% відсотків студентів за держзамовленням, на підготовку яких припадає понад 65% витрат державного бюджету.
Щодо Івано-Франківської області, то аналіз показав, що середні розрахункові витрати на підготовку одного студента за державним замовленням в 2018 році становили 38, 5 тис. грн.
Також у Мінфіні назвали заклади з найвищими середніми витратами на 1 студента-державника на Прикарпатті:
Ознайомитись з дешбордом можна за посиланням.