11 січня 2020 року хворого госпіталізовано з діагнозом «сказ. Маніфестна форма» тяжкої форми перебігу. Нині у хворого спостерігається гідро- та аерофобія.
31-річний чоловік отримав укус безпритульного собаки у серпні 2019 року, звернувся по медичну допомогу, проте від профілактичних щеплень відмовився. Хворого було направлено до травматолога. Попри багаторазове нагадування медпрацівників телефоном, на прийом не з’явився. Спостерігання за собакою не проводилось: тварина втекла, повідомляє Правда.іф з посиланням на Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.
У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.
Обов’язковому щепленню підлягають люди:
🔸яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини навіть за найменших ушкоджень шкіри;
🔸покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
🔸подряпані підозрілими на сказ тваринами або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин;
🔸які зазнали будь-якого мікротріщини шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами.
Курс профілактичної імунізації призначають людям, які професійно пов’язані з ризиком зараження сказом.
Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі
У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року.
Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря!