Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Вчителька з Франківська вразила закордонних колег новою методикою на освітянському форумі у Нідерландах

-Реклама-spot_img
spot_img
Нещодавно у Нідерландах провели дводенну міжнародну конференцію освітян діаспори «Українська закордонна школа – крок у майбутнє». У конференції взяли участь вчителі українських недільних шкіл з Франції, Німеччини, Італії, Данії, Норвегії, Португалії, Нідерландів та України.

Однією з двох представниць нашої країни на конференції була вчителька початкових класів івано-франківської ЗОШ №18, тренер «Нової української школи» (НУШ) Олеся Дибовська, пише газета Галичина.

Ділячись своїми враженнями про конференцію, Олеся каже, що тут панувала особлива атмосфера, а програма була дуже насичена: проводилися цікаві майстер-класи та воркшопи, обговорювалося багато актуальних питань діаспорних шкіл, відбувався обмін досвідом.

Адже не секрет, що діаспорні українські школи існують на волонтерських засадах, але вчителі працюють від щирого серця у свій вільний час, бо знають, що ці заклади є важливим осередком, де вихідці з України мають можливість вчити своїх дітей рідної мови, історії та культури, та й самі залучатися до виховного процесу.

- Advertisement -

Так, українська школа в місті Амстердамі «Джерело» – найбільша в Нідерландах, у ній навчається 61 дитина, є великий колектив вчителів, які максимально зацікавлюють дітей до навчання.

А всього у Нідерландах наразі діють шість українських шкіл – в Ейндховені, Роттердамі, Гронінгені, Утрехті, Гаазі й Амстердамі, вчителі яких на конференції зробили презентацію своїх шкіл та розповіли про свої здобутки, методи навчання, продемонстрували підручники, за якими навчаються діти, а також розроблені власні посібники.

Такі ж презентації були зроблені представниками кожної школи. Ця колосальна праця була гідно оцінена, адже потрібно мати на увазі, що діаспорні українські школи у Європі мають свою специфіку, вони працюють по декілька годин тільки у вихідні дні, за об’ємами, програмами та обладнанням не можуть конкурувати зі звичайними школами, але закладають підвалини для вивчення української мови та культури, прищеплюють любов до них, щоб у майбутньому при виборі професії молоді люди вибирали в університетах україністику.

Тому потрібно постійно вдосконалювати методи і способи навчання, робити його цікавим і багатогранним, прищеплювати радість від навчання та пізнання.

Власне, окремою темою конференції була адаптація підходів «Нової української школи» до закордонних шкіл вихідного дня. І в цьому контексті дуже доречним став воркшоп Олесі Дибовської, на якому вона ознайомила присутніх з новими методиками НУШ, в основу яких покладені принципи збереження цінностей дитинства, особистісного підходу, створення такого навчального середовища, яке забезпечує психологічний комфорт і сприяє вияву творчості дітей.

Було дуже цінно і цікаво не тільки донести до вчителів закордонних шкіл ці напрацювання, щоб підвищити рівень та якість освіти, а й зрозуміти та відчути, які з цих методик можуть дати максимальний ефект.

Організатором конференції виступила фундація «Українці в Нідерландах» за сприяння Посольства України в Королівстві Нідерландів.

Як зауважила голова фундації «Українці в Нідерландах» Віра Луценко-Зваан, – це перша подібна конференція.

Нам важливо, по-перше, обмінятися досвідом, по-друге – спробувати разом ввести українську мову як другу іноземну в країнах перебування. Наші українські діти повинні мати змогу вчити українську мову”, – підкреслила пані Віра.

Вчителька з Франківська вразила закордонних колег новою методикою на освітянському форумі у Нідерландах

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні