Тепла підлога може слугувати основним чи додатковим елементом опалення. Для приватних будинків найкраще підходить водяна система: вона екологічна, відносно недорога, і значно економніша у порівнянні з електричною. Сьогодні ми поговоримо про обладнання, необхідне для такої системи обігріву, а також про етапи його монтажу!
Обов’язкові елементи теплої підлоги
- Котел. Це може бути будь-яка модель: одноконтурна, якщо плануєте обігрів лише теплою підлогою, двоконтурна — для поєднання з радіаторним опаленням. Офіційно врізати контур теплої підлоги в систему централізованого водопостачання заборонено через ризик падіння тиску в мережі.
- Колектор (гребінка, гребінець). Виконує роль розподільного вузла і змішувача одночасно. На сторінці https://skvagina.com.ua/ua/otoplenie/kollektory-dlja-teplogo-pola/ колектор для теплої підлоги можна придбати під будь-яку кількість контурів.
- Циркуляційний насос. Аби теплоносій переміщувався по трубам системи, обов’язково потрібна спеціальна помпа. Її потужність залежить від довжини і діаметра контуру. Обирати насос варто вже після того, як будуть обрані труби для теплої підлоги.
- Труби для теплої підлоги. Саме з них буде складатися опалювальний контур. Необхідно підбирати гнучкі вироби з мінімальним тепловим розширенням, захищені від проникнення кисню. Вони повинні витримувати короткочасне підвищення температури до 80–95 градусів на випадок несправності колектора. Оптимальний варіант — поліетилен PEX або PE-RT. На сторінці https://skvagina.com.ua/ua/otoplenie/truba-dlja-teplogo-pola/ представлено кращі моделі труб, за допомогою яких виконується тепла підлога.
Етапи монтажу
- Проєктування. Розрахунки дозволять визначити метраж труб і метод їх укладання, обрати оптимальний колектор для теплої підлоги. Так ви заздалегідь визначите об’єм витрат, закупите всі необхідні матеріали.
- Підготовка поверхні. Необхідно ретельно зняти стару стяжку, покласти нову, а вже на ній зафіксувати гідроізоляцію. Потім монтується теплоізоляція (зазвичай не менше 3 см екструдованого пінополістиролу) і демпферна стрічка.
- Монтаж труб. Магістраль вкладається рівномірно, починаючи від зовнішніх стін з кроком 10–20 см. Уникайте занадто довгих контурів, адже вони мають високий гідравлічний спротив. Труба може бути зафіксована за допомогою армувальної сітки або скоб. Другий варіант вимагає використання підкладки з розміткою.
- Встановлення колектора. Гребінка для теплої підлоги дозволяє заповнити систему та перевірити її функціонування, відсутність протікань, інших несправностей.
- Заливка фінальної стяжки. Використовується цементний розчин з пластифікаторами. Товщина шару повинна складати не менше 3 см.
Якщо ви не маєте досвіду роботи з сантехнічними й опалювальними системами, їх розрахунок, монтаж краще довірити спеціалістам. А от купити все необхідне, спираючись на готовий проєкт, можна і самостійно!