П’ятиденний тренінг зі зниження ризиків від надзвичайних ситуацій у громадах завершився у Калуші, що на Прикарпатті. Його організувало Товариство Червоного Хреста для жителів сіл Студінка та Середній Бабин Калуської ОТГ, пише Суспільне Карпати.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Учасників навчали надавати першу медичну та психологічну допомогу, зменшувати ризики від надзвичайних ситуацій у селах, освоювали картографію – вміння наносити дані на карту.
Голова Студінського старостинського округу Калуської ОТГ Марія Стасюк розповідає, що червневі зливи в її громаді пошкодили дамбу річки Лімниця та підтопили десятки домогосподарств. Тому й першими зголосилися на участь у проєкті.
“Ми живемо в басейні маленьких річок Бабинка, Млинівка і річки Лімниця. І коли рівень води піднявся так, що дамбу цю перелило і на території нашого села зробилося таке суцільне море, було дуже страшно”, – каже Марія Стасюк.
Учасник заняття Микола Козак розповідає, що його помешкання знаходиться на підвищенні. Червневе підтоплення йому значної шкоди не завдало. Тому допомагав боротися із наслідками злив сусідам:
“У нас вже є такий прикрий досвід цього року, минулого року повені у Бабині Середньому. І зважаючи на те, що минулі рази ми знали що робити, але не так чітко, по порядку, то на цьому тренінгу ми навчилися, як діяти по порядку. Що перш за все потрібно для цього робити, щоб запобігти. Що робити, коли вже прийшла повінь, і як допомогти людям”.
Інструктори проєкту – з Маріуполя Донецької області. Приїхали, бо одні з чотирьох на всю Україну в товаристві Червоного Хреста мають необхідну підготовку.
Про що говорили в останній день тренінгу, розповідає інструкторка Ольга Горіна:
“Всі разом ми складали вже на основі тих проаналізованих аспектів план реагування громади, план підготовки громади та план того, як ми мали відновити все те, що пошкоджено під час надзвичайної ситуації”.
Голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Валерій Старченко каже, що за програмою допомоги Західній Україні від повені Червоний Хрест працює ще з липня.
“Не тільки проводимо семінари, але й надавали допомогу людям. За цей час ми роздали біля семи тисяч гігієнічних наборів, біля п’яти тисяч продуктових наборів, постільну білизну, ковдри. Давали це людям, які найбільше потерпіли від повені”, – розповідає Валерій Старченко.
Координатор проєкту Сергій Говорун каже, що окрім навчальної складової тренінгу, громаді передають спорядження та обладнання для ліквідації повеней на 42 тисячі гривень:
“Були закуплені вогнегасники, рибацькі костюми, гучномовці для оповіщення людей, дорогі ручні сирени, що працюють при різних погодних умовах. Зараз у пошиві спецкостюми, в яких можна працювати за різних умов. Вони теплоізоляційні. Закуплено велику кількість досить цінних термоковдр. Таких в Україні я ще не бачив. Каски та інше обладнання для роботи у надзвичайних ситуаціях”.
За його словами, у наступному році розглядатимуть можливість розгорнути цей проєкт і на інші області Західної України.