Науковці Галицького національного природного парку під час орнітологічних обліків 23 лютого 2025 року зафіксували на Бурштинському водосховищі велику зграю диких гусей – близько 500 особин. У ній переважала гуска сіра (Anser anser), а також траплялися гуски білолобі (Anser albifrons).
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Про це розповіла на сторінці Галицького НПП співробітниця Оксана Бучко,пише Правда.іф
Бурштинське водосховище – унікальна водойма, яка входить до складу міжнародних водно-болотних угідь (Рамсарські угіддя). Воно є важливим місцем для відпочинку та поповнення сил перелітних птахів, які мігрують на місця гніздування. Про це розповіла на сторінці Галицького НПП співробітниця Оксана Бучко.
Факти про міграцію гусей:
- Сіра гуска розмножується в Ісландії, Центральній Європі та Україні, а зимує у Британії, Іспанії, Африці, на Балканах, у Туреччині та Іраку.
- Білолоба гуска – птах тундрових зон Європи, Азії та Північної Америки. На зиму вона відлітає аж до Мексики, Китаю, Японії та Південної Європи.
Вперше гніздування сірих гусей у Галицькому НПП було зафіксовано у 2015-2016 роках біля села Насташине. Відтоді їхня чисельність постійно зростає. Ці птахи швидко облаштовують гнізда, а їхні пташенята підростають ще до початку мисливського сезону, що сприяє збільшенню популяції.
У 2023 році на Бурштинському водосховищі зафіксували зимуючу зграю сірих гусей із 160 особин, а поодинокі білолобі гуси інколи залишаються тут на зимівлю.
Бурштинське водосховище залишається важливим прихистком для перелітних птахів, а його значення для орнітологічних досліджень зростає щороку.