На Прикарпатті створять три нові туристичні локації
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Прикарпатті створять три нові туристичні локації

Автор: Світлана Якимчук
10/07/2023 14:55
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Три заявники Івано-Франківської області стали переможцями грантової програми “Культура. Регіони” (ЛОТ 1. Локальна культура) Українського культурного фонду.

Це — НПП “Гуцульщина”, КЗ “Рогатинський історико-краєзнавчий музей “Опілля” та Болехівська міська рада, інформують “Вікна” з посиланням на “Івано-Франківщину туристичну”.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Національним природним парком “Гуцульщина” у співпраці із Косівським інститутом прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв і Косівською міською радою буде реалізовуватись проєкт “Гуцульська світлиця – сучасна інтерпретація культурної спадщини”.

Передбачається створення для відвідувачів Косівщини концептуально нового, креативного та туристичного продукту — локального музею “Гуцульська світлиця”, в якому будуть відображені давній побут, традиції та обряди гуцулів крізь сучасні інтерактивні експозиції, технологію доповненої реальності окремих експонатів, проведення майстер-класів з традиційних гуцульських ремесел, пізнавальних та виховних заходів, розважальних програм тощо. Грант УКФ — 420 тис. гривень

Комунальний заклад “Рогатинський історико-краєзнавчий музей “Опілля” реалізовуватиме проєкт “Опільська гончарня: відродження втраченого ремесла”. Його мета — відродження та популяризація гончарства як елемента культурної спадщини етнорайону Опілля шляхом створення креативного простору — гончарної майстерні.

Вже впродовж двох років існує ідея створення гончарної майстерні при Рогатинському історико-краєзнавчому музеї. Під час карантину у 2021 р. працівникам установи вдалось залучити фінансування для започаткування реалізації задуму. За кошти Рогатинської міської ради та Івано-Франківської обласної ради в приміщенні гончарні проведено капітальний ремонт, замінено дах, закуплена муфельна піч та один гончарний круг. Однак, для повномасштабної та повноцінної роботи залишається відкритим питання внутрішнього оформлення будівлі, закупівля обладнання, матеріалів і сировини тощо для запуску цього творчого простору. Натепер завдяки ґранту гончарна майстерня отримає Грант УКФ — 418 тис. гривень.

Болехівська міська рада реалізовуватиме проєкт “Створення культурно-туристичного маршруту “Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові”. Його метою є збереження, популяризація історико-культурної спадщини та підвищення туристичної привабливості Болехівщини.

У рамках реалізації проєкту заплановано створити путівник і веб-сторінку маршруту, 3D-моделі двох приміщень (будинку, в якому проживала Наталія Кобринська, та будинку, де організовувалися зустрічі з тогочасними культурними діячами). Грант УКФ — 367 тис. гривень.

Раніше йшлося, що “Бандерівський шлях” посів 33 місце з 46-ти за оцінкою експертів Українського культурного фонду.

Проєкт передбачав створення туристичного маршруту від Калуша до музею Степана Бандери в селі Старий Угринів. Бюджет калуського проєкту близький до максимального — 989,9 тис. гривень, а запитувана сума від фонду становить 890,7 тис. гривень.