У Івано-Франківську дискутували про війну з перспективи історії
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Івано-Франківську дискутували про війну з перспективи історії

Автор: Олег Мамчур
21/05/2025 20:10
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У Івано-Франківську відбулася публічна дискусія з народними депутатами України під назвою: «Нинішня війна з перспективи історії».

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Спікерами стали історик, народний депутат України Володимир В’ятрович та державний діяч, народний депутат України Олег Синютка, інформує Правда.іф.

Спікери переконані: історія може допомогти українцям зрозуміти, чому почалася війна і чому вона відбувається саме в такому форматі, чого чекати від росії.

Це важливо усвідомити самим і пояснити це світові. Без розуміння української історії, стосунків між Україною і росією в минулому, розуміння цієї війни на зовнішньо-політичному рівні неможливе.

“Важливо розуміти, що ця війна була неминучою, це не залежало від жодного українського президента. Це залежало тільки від рішення одного політика, владіміра путіна. Від нас залежав тільки рівень готовності до цієї війни. Історія мала б нам розказати, що доки поруч з нами на сході буде такий сусід, як російська імперія, треба бути готовим до війни. На жаль, ми мало розуміли загрозу, яка назрівала у нас під боком і тому виявилися не готовими”, – наголошує Володимир В’ятрович.

Під час дискусії йшлося про: історичні передумови російсько-української війни; паралелі з минулими конфліктами в історії України; роль історичної пам’яті у формуванні національної стійкості та опору.

Нещодавно були 80-ті роковини завершення Другої світової війни в Європі. Українцям варто нагадати світові основні уроки тієї війни.

По-перше, агресора не зупинити поступками. Світ, який захотів задовольнити апетити Гітлера, і віддав йому Чехословаччину, врешті решт заплатив за ці поступки величезну ціну. Інший урок: не може бути перемоги добра над одним злом.

Якщо ця перемога здобута в союзі з іншим злом, це обернеться тріумфом світового зла. Після 1945 року, попри перемогу над нацизмом, половина Європи була віддана іншому злу – комунізму.

“Не було проведено жодного антикомуністичного нюрнберзького трибуналу. Це призвело до того, що зло комунізму зараз відроджується. В росії цей процес почався з того, що реабілітували Сталіна і сказали, що він не такий вже й поганий. Потім йшлося про те, що він був хорошим ефективним менеджером. Після цього почали використовувати сталінські методи в політиці. З реабілітації Сталіна перейшли до його реанімації. І це мало бути сигналом до того, що почнеться війна”, – сказав Володимир В’ятрович.