За три тижні у Лисецькій лікарні, що на Прикарпатті, зібрали приблизно 700 кг медичних відходів. Про це Суспільному Карпати розповіла головна медсестра лікарні Галина Ярчук.
За її словами, знезаражене медичне сміття утилізовує львівське переробне підприємство. Із ним медзаклад співпрацює понад п’ятнадцять років.
У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії працюють дві медсестри та лікар. Верхній одяг медичні працівники переодягають на першому поверсі лікарні. Засоби індивідуального захисту розташовані окремо – в ординаторській. Одноразові медичні костюми, маски та рукавички медики змінюють кожні чотири години. Окуляри та щитки дезінфікують спеціальним розчином.
Медсестра відділення Оксана Феденько розповідає, коли у лікарні була стовідсоткова заповненість ліжко-місць, спецодяг змінювали ще частіше.
“Зміна починається важко. Коли лише заходиш у відділення, то одразу чуєш гуркіт наших апаратів. І вже морально стає важко. Але ми до цього звикли, – говорить Оксана Феденько. – У спецодязі жарко і незручно. Відчуття таке, ніби вийшов з лазні. Але працюємо, виходу немає. Так ми мусимо себе захищати”.
Засоби індивідуального захисту, спецодяг медпрацівників та використане медичне обладнання у Лисецькій лікарні сортують і зберігають до утилізації окремо. Потім продезінфіковані відходи відносять до спеціального пункту збору. За словами головної медсестри Галини Ярчук, це приміщення розташоване на безпечній відстані від лікарні.
“Після використання ми дезінфікуємо сміття у пакетах, їх щільно зав’язуємо. Тоді відносимо ці пакети на зберігання в спеціальне приміщення. Робимо усе для того, аби коронавірус не розповсюджувався далі”, – зазначила Галина Ярчук.
Кожні два-три тижні медичне сміття з Лисецької лікарні забирає львівське переробне підприємство. Заступник генерального директора Ярослав Чеснок розповідає, що послуги утилізації відходів кожен медзаклад оплачує самостійно. Ці витрати входять в кошторис лікарень.
“З певною періодичністю приїжджає представник із львівської фірми і забирає ці відходи. Все це рахується, адже ми за цю послугу платимо. Зараз, звичайно, відходів стало більше, тому представники підприємства приїжджають частіше. Але затримок немає. Вони нас влаштовують як партнери”, – зауважив Яролав Чеснок.
Генеральний директор додає, що у Львові сміття спалюють при високих температурах. Медичні відходи з Лисецької лікарні переробне підприємство забере на утилізацію 31-го березня.