Пам’ять, що живе у віках. У вівторок, 11 лютого, в обласній філармонії відбувся музично-поетичний вечір «Зродились ми великої години», присвячений Героям Небесної Сотні та всім Героям України. Подію організував відділ освітньо-виховної роботи Івано-Франківського національного медичного університету.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Такий вечір пам’яті університет влаштовує вже п’ятий рік. Головних дійових осіб традиційно грали самі студенти-медики. Автором сценарію стала музична керівниця відділу освітньо-виховної роботи Іванна Мошура, постановка художньої керівниці цього відділу Марії Цвік.
Головною сюжетною лінією цього разу стала національно-визвольна боротьба українців у лавах ОУН-УПА. Українські Герої постали перед глядачами живими людьми, які переживають, страждають, кохають… На початку вечора прозвучала пісня «Нас весна не там зустріла» у виконанні студентки Христини Лікар та працівника відділу освітньо-виховної роботи Назара Фігури на початку композиції. Саме таким був пролог про дівчину та її нареченого, яким довелося познайомитися у час війни.
«Ми вирішили, що має бути не лише фонова музика, але й живе пісенне виконання, — розповідає про задум Іванна Мошура. — І тема кохання матиме наскрізну лінію, адже кохання було як в лісах, де воювали оунівці, так і на Майдані, є чимало таких історій з російсько-української війни…». «Війна і кохання переплетені, і мені випала нагода передати у пісні саме цю тему, — розповідає Христина Лікар. — Мені подобається історія і все, що пов’язане з Україною. Нам важливо говорити про нашу непросту історію…». Зазначимо також, що цього вечора прозвучали дві давні пісні, записані від старожилів Надвірнянщини: «Сонце сходить , я сумую» і «Згадай мене моя матусю».
Сюжетна лінія протягнулась до сучасності, — трагічних днів Революції Гідності, війни на Сході України, — багатовікова боротьба українців за свободу і гідність продовжується і нині. «На сцені були події періоду УПА, а аткож сьогодення — Майдан і АТО, — каже виконавець однієї з головних ролей Володимир Жилюк. — Ми хотіли донести те, що потрібно триматися, єднатися, цінувати мову, пісню, історію та боротися за нашу Україну». «Хочеться, щоби молодь розуміла, за що бореться Україна, — говорить Іванна Мошура. — Наша спільна мета — не здаватися, адже ця боротьба триває, наші сучасні воїни продовжують цю боротьбу».