-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Яким буде курс гривні — прогноз бізнесу

-Реклама-spot_img
spot_img

Український бізнес в найближчий рік очікує обмінний курс гривні до долара на рівні 29,99 гривні за долар.
 
Про це йдеться в даних опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком в IV кварталі 2018 року.
Таким чином, у порівнянні з попереднім кварталом девальваційні очікування погіршилися. У III кварталі 2018 року керівники підприємств очікували курс на рівні 29,6 грн/долар.

 

При цьому бізнес і надалі прогнозує високі темпи економічного зростання в Україні та розвиток власних підприємств.
Одночасно в результаті подальшого підвищення заробітної плати, а також адміністративно регульованих цін посилилися інфляційні очікування.
У наступні 12 місяців також очікується подальше зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні: баланс відповідей – 18,2% (в III кварталі 2018 го – 20,7%).
Представники бізнесу очікують на високий рівень ділової активності – індекс ділових очікувань становить 117,3% (у III кварталі – 117,2%). Високі темпи зростання економічної активності зберігаються за рахунок поліпшення оцінок фінансового стану підприємств та інвестиційних витрат, а також завдяки високим прогнозами щодо загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва.
Також прогнозується висока інфляція – зростання споживчих цін на 9,5% (в III кварталі – 8,9%).
Зросли також очікування респондентів щодо потреби в позикових коштах найближчим часом. Підприємства, які планують брати банківські кредити, продовжують віддавати перевагу національній валюті.
Основними факторами, що стримують розвиток підприємств, залишаються занадто високі ціни на енергоносії, а також сировину і матеріали.
Чергове опитування НБУ було проведено 5 листопада – 4 грудня 2018 року серед керівників 675 підприємств.
Нагадуємо:
Офіційний курс гривні до долара за 2018 календарний рік підвищився на 1,3% з 28,06 гривні 1 січня 2018 року до 27,69 гривні 1 січня 2019 року.
Найвищий курс гривні до долара у 2018 році було зафіксовано 14 березня – 25,91 гривні. Найнижчий – 28,87 гривні 23 січня.
Ситуація на ринку облігацій внутрішньої держпозики початку 2018 року, коли нерезиденти активно купували боргові зобов’язання країни, повторюється і на початку 2019 року.
Внаслідок інтересу нерезидентів до гривневих облігацій підвищився рівень пропозиції валюти на міжбанківському ринку, що призвело до зміцнення гривні.
Чисті міжнародні резерви НБУ станом на 1 січня становили 9,644 млрд доларів.
 
Економічна правда

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні